Youtube İle Kazanç Sağlayabilmek

Youtube, genel anlamda her konu ile ilgili videoların paylaşılabildiği bir platformdur. Youtube üzerinden çeşitli komik videolar, ders anlatım videoları, şarkılar, amatör sanatçıların videoları, makyaj videoları, seyahat videoları ve daha fazlasına ulaşmak mümkündür. İnsanlar Youtube sadece dinleyici/ izleyici olarak kullanabileceği gibi, video paylaşımı amaç ile de kullanabilmektedir.

Youtube Nasıl Kullanılır

Youtube, kişilerin istekle doğrultusunda güncellenen, her videoya ulaşmanın mümkün olduğu bir sosyal ağdır. Youtube’a bilgisayarlardan giriş sağlanabildiği gibi mobil cihazlardan da giriş yapılabilmektedir. İnternet erişiminin sağlandığı her yerden Youtube’a bağlanılabilir. İnternet üzerinden giriş sağlanabildiği gibi, App Store ya da Play Store’dan Youtube uygulamasını indirebilmek de mümkündür. Açılan sayfada yukarı da yer alan arama bölümüne tercih edilen video ismi yazılabilmektedir. Yanlış yazılan isimler için çeşitli öneriler de çıkmaktadır. Youtube üzerinden açılan herhangi bir video ile ilişkili diğer videolar, sayfanın sağ kısmında yer almaktadır. Ayrıca videoların paylaşıldığı kanallara abone olarak, eklenen her video için bildirim almak da mümkündür. Video izlemek yerine video yüklemek için Youtube sayfasında sağ üst kısımda yer alan yükle bölümünden kanal oluşturulması gerekmektedir.

 

Youtuber Nedir, Nasıl Olunur

Youtuber, kelime anlamı olarak Youtube’da aktif kişi anlamına gelmektedir. Çeşitli konular için kanal oluşturan kişiler, kanallarına düzenli olarak video yüklemesi yaptıklarında Youtuber adını alırlar. Makyaj, diyet, spor, ders, eğlence, oyun gibi birçok alanda video yüklemek mümkündür. Kanal oluşturabilmek için öncelikle Youtube’a e-mail adresi ile giriş sağlanmalıdır. Kanal oluşturulduktan sonra yönlendirilen sayfada video eklemeleri sağlanabilmektedir.İyi bir Youtuber olabilmek için kanalı aktif olarak kullanmak gerekmektedir. Düzenli olarak yüklenen videoların yararlı bir tarafı olmalıdır. Ayrıca videonun alt kısmına yapılan yorumlara cevap vermek gerekmektedir.

Youtube İle Kazanç Sağlama

Youtube’da sadece izleyici olarak bulunulabileceği gibi Youtuber olarak bulunmak da mümkün. Youtube ortamında kazanç sağlamak günümüzde oldukça popüler hale geldi. Birçok insan kanal oluşturarak ve dikkat çekici videolar yükleyerek kazanç sağlayabilmektedir. Youtube ile kazanç sağlamak biraz uğraştırıcı olsa da büyük bir kitleye ulaşıldığında getirisi de hayli yüksek olmaktadır. Youtube ile kazanç sağlamak isteyen kişi öncelikle bir kanal oluşturmalıdır. Kanalın içeriğinin güncel ve fayda sağlayacak konular ile ilgili olması kanal abone olacak kişi sayısını artırabilmektedir. Kanal oluşturulduktan sonra belli aralıklar ile videolar eklenmelidir. Videoların birçok insana ulaşabilmesi için abone sayısının fazla olması gerekmektedir. Buna ek olarak, Youtube Kanal Abonesi Satın Al sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Bunun yanı sıra video da kullanılacak başlık dikkat çekici olmalıdır. Videonun tıklanma sayısına göre kanal sahibi kazanç sağlayabilmektedir. İstenilen her konu ile ilgili kanal oluşturma mümkündür. Son zamanlarda oyun videoları oldukça yaygınlaşmıştır. Oyun oynarken aynı zamanda video çeken kişilerin kanalı, çoğu oyun sever tarafından takip edilmektedir. Bunun yanı sıra bayanlar çeşitli makyaj ve diyet içerikli videoları da sıklıkla izlemektedir. Fakat birçok insan makyaj, diyet gibi konularda video paylaşımında bulunduğundan tıklanma sayısının artırılması için farklı püf noktalar belirtilmelidir.

Ayrıca kanala abone olacak kişi sayısının artması için kanal sahibinin izleyicilerin istekleri doğrultusunda ilerlemesi gerekmektedir. Videonun altında yer alan yorumlardaki izleyici istekleri doğrultusunda video konusunun belirlenmesi kanalda devamlılık olmasını sağlayabilmektedir. Bu sayede videolar tıklandıkça tıklanma başı belli bir para kazanılmaktadır. Tabi burada tıklanma sayısını artırmak için aynı videoda sürekli sayfayı yenilemek etkili olmayacaktır. Çünkü tıklama sayısının artması için farklı IP adreslerinden videonun izlenmesi gerekmektedir. Youtube oldukça geniş bir platformdur ve birçok insan barındırır. Bu nedenle farklı, güzel bir içerik ile kazanç sağlamak mümkündür. Tamamen gerçek ve aktif Youtube aboneleri satın alarak, kanalınızın kısa sürede popüler olabilmesi için Youtube Abone Satın Al sayfamıza da göz atabilirsiniz.