YOUTUBE İÇERİK ÜRETİMİ

Youtube kişilerin kendi seçtikleri içerikleri paylaştıkları farklı bir sosyal medya mecrasıdır. Bu mecrada diğer sosyal medya uygulamalarından farklı olarak videolar ile içerikler üreterek kendinizi bambaşka noktalara taşımanızda mümkün olacaktır.

Seçtiğiniz youtube içeriklerini zamanlı ve programlı olarak paylaştığınızda takipçileriniz ve her zaman izlenme oranlarınızın arttığını fark edebilirsiniz. En çok izlenen saatler kişilerin kendilerine iş dışında ayırdıkları zaman dilimi olduğundan ve youtube dünyanın heryerinden izlenme oranı sağlayabildiğinden paylaşımınızın özgün ve size ait olması tercih edilmeniz için önemli bir etken olacaktır.

İdealinizi ve hangi noktada nasıl içerikler hazırlayacağınıza karar vererek videolarınıza başlayabilir bunun yanı sıra seçtiğiniz içeriklerle kendinize ait bir kitle oluşturabilirsiniz. Dil veüslubunuza dikkat ederek kitlenizi daha da büyütebilirsiniz. Youtube üzerinde video paylaşırken hemen video altına güzel bir açıklama yazabilirsiniz.

Açıklamalarınıza linkler ekleyebilir bu linkler sayesinde sponsorlar bulabilmek için reklam anlaşmaları sağlayabilirsiniz. Bu şekilde düzenli yüklediğiniz videolar sayesinde çok çeşitli ve geniş kapsamlı bir sosyal mecra sahibi olabilirsiniz.