WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta telefon numarası değiştirme özelliği sayesinde aynı telefonda başka bir WhatsApp hesabını kullanmak mümkündür. WhatsApp hesabı numara bazlı olarak açıldığı için birden fazla numara için bir hesap ya da bir numara için birden fazla WhatsApp hesabı açılması gibi bir durum söz konusu değildir. Aynı telefona farklı bir WhatsApp hesabı kurmak için ne yapmak gerekir?

Numara değiştirme özelliği nedir?

Whatsapp numara değiştirme özelliği bir numarada bulunan tüm whatsapp kayıtlarınızın başka bir numaraya taşınabilmesini sağlar. Önceki mesajlarınız, gruplarınız, grup mesajlarınız ve arşivleriniz dahil tüm bilgiler yeni numaranızdaki hesabınıza taşınır.

Whatsapp’ta numara değiştir özelliği ile konuşma geçmişleriniz kayıt altında tutulur. Yeni numaranızı kullanmaya başladığınızda tüm konuşmalarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Telefon numaraları ise sim kartınıza kayıtlı ise numaranızı değiştirdiğinizde o gidebilir. Bunun için telefon numaranızı değiştirmeden önce numara aktarımı ya da yedeklemesi yapılması gerekir.

Numara değiştirme WhatsApp’ta nasıl yapılır?

Telefon numaranızı değiştirmeden önce mesaj ya da arama alabildiğiniz aktif bir hat bağlantısı aldığınızdan emin olunuz. Doğrulama yapılabilmesi için size ulaşılabilir olması gerekir.

Telefonunuzda hangi whatsapp numarasının doğrulanmış olduğundan emin olun. Bunun için; whatsapp a giriş yapın. Burada sağ alt köşedeki çark gibi işarete dokunun (ayarlar kısmı). Sonrasında profil fotoğrafınıza dokunun. Bu ekranda isminiz, profil fotoğrafınız, doğrulanmış telefon numaranız ve varsa ileti notunuz yer alır. Kullanmakta olduğunuz telefon numarası ile doğrulanmış telefon numarasının aynı olması gerekmektedir.

Whatsapp’ta telefon numaranızı değiştirmek için;

  • Ilk olarak yeni sim kartınızı cihazınıza yerleştirin.
  • Sonrasında whatsapp uygulamasına giriş yapın
  • Telefonunuzdaki doğrulanmış numarayı teyit edin.
  • Son aşama olarak da çark gibi işaretten ayarlara girin. Ayarlarda hesap kısmına girin. Sonrasında numarayı değiştire tıklayın. Buradaki ekranda sizden eski ve yeni numaraları girmenizi isteyecektir. Eski numaranızı ve yeni numaranızı girdikten sonra işlem tamamlanmış olur.
  • Bitti ye dokunduktan sonra sizden yeni numaranızı doğrulamanızı isteyecektir.

Whatsapp numara değiştirme işlemini tüm telefonlarda aynı şekilde yapabilirsiniz.

Whatsapp numaramı değiştirince eski numarama ne olur?

Whatsapp numaranızı değiştirdiğinizde eski telefon numaranız silinir. Onun yerine yenisi eklenir, tüm bilgiler de yeni telefona taşınır. Böylece listenizdeki tüm arkadaşlarınız eski telefon numarasını görmezler.

Telefon numaranızın değiştiği listenizdeki kişilere bildirim olarak gitmez. Daha önceki konuşmalarda yer aldığınız kişiler sizin numaralarınızın değiştiğini hesabınıza girerek görebilir. Eğer yeni numaranızı listenizdeki kişilere göndermezseniz daha sonrasında sizin kim olduğunuzu anlayamayabilir. Ya da sadece sizi whatsapp isminiz ile görür.

Whatsapp masaüstünden kullanılabilir mi?

Whatsapp ı bilgisayarınızdan kullanmak için iki yöntem vardır; web whatsapp adresinden direk tarayıcı üzerinden girebilirsiniz. Aynı şekilde web whatsapp yazarak masaüstü uygulamasını indirebilir, bilgisayarınız üzerinden de uygulama aracılığı ile giriş yapabilirsiniz.

Bu uygulamayı pc üzerinden kullanırken dosya gönderip alabilir, ses kayıtları gönderip alabilirsiniz. Ancak web üzerinden whatsappla görüntülü konuşma yapamazsınız.

Whatsapp telefon değiştirme sırasında eski mesajlar gider mi?

Yukarıda belirttiğimiz aşamaları izleyerek telefon numaranızı değiştirdiğiniz sürece eski mesajlarınız siz silmedikten sonra gitmez.

Whatsappta çevrimiçi olmadan mesajları okumak mümkün mü?

Çift tırnak, mavi tık derken whatsapp telefonu açıp mesajları okuyan herkesin tüm bildirimlerini karşıya göndermeye kararlı. Ancak bunların yanında mesajları okurken bildirim gitmesini istemeyenlere de mavi tık özelliğini kapatma imkanı veriyor. Mesajları okuduğunuzun karşı taraf açısından anlaşılmasını istemediğiniz zamanlarda mesajların ne zaman okunduğunu da anlamak istemezsiniz. Bunu da ancak çevrimiçi olmadan yapabilirsiniz. Peki, çevrimiçi olmadan whatsapp mesajları nasıl okunur?

Mesaj geldiği anda mesajı açmadan direk telefonunuzu uçak moduna alın. Sonrasında herhangi bir bağlantı yokken telefonunuzu açıp mesajınızı okuyun. Bu sırada veri akışı olmadığı için hesabınız çevrimiçi görünmeyecektir. Aynı şekilde eğer mavi tık özelliğini aktif kullanıyorsanız yine aynı şekilde karşı tarafa mavi tık da gitmeyecektir.

Whatsapp ta en çok konuşulan kişi nasıl görülür?

Whatsappta en çok konuştuğunuz kişiyi görmek için ayarlar bölümünden veri depolama kullanımı kısmına giriş yapın. Depolama kullanımı kısmından da en çok veri iletişimi yaptığınız kişi veya kişileri görebilirsiniz.

Buna ek olarak, Fenomenim üzerinden takipçi paketleri almanız mümkündür. Buradan paketlerimize göz atabilirsiniz.