Twitter Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Twitter Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Twitter hesabınızı oluşturmak gibi bir gün kapatmak da isteyebilirsiniz. Kesin karar vermediğiniz ya da şüphe duyduğunuz durumda bir süre giriş yapmayabilirsiniz. Facebook hesabınız gibi askıya alma ya da dondurma gibi bir işlem yapabilirsiniz. Ama bu durumların hepsinde size yine özel bildirimler gelmeye devam edecektir. İsterseniz buna da engel koyabilirsiniz. Mobil uygulama kolaylığı ile giriş yaparak sadece cep telefonunuzdan bile devam edebilirsiniz. Mobil Twitter uygulaması ile masaüstü uygulama arasında hız açısından asla bir fark yaşamazsınız. Öncelikle Twitter hesabını silme düşüncesine kapılmadan önce neden silmek istediğinizi iyi belirleyin. Hesabınızdan mı sıkıldınız? Başka biri tarafından ele mi geçirildi? Farklı bir sebep mi bulunuyor? Çünkü sizi rahatsız eden bir kullanıcı ya da herhangi bir durum var ise şikayet etme hakkınızı da kullanabilirsiniz. Bu uygulamada hesabı kapatma işlemi sadece hesap sahipleri tarafından değil aynı zamanda Twitter tarafından da sağlanıyor. Tabi bu durum sadece pasif haldeki hesaplar ile ilgili.

Hesabınızı Devre Dışı Bırakabilirsiniz

Hesabınızı devre dışı bırakmaya karar verdiğiniz zaman hiç giriş yapmadan otuz gün süre ile hesabınız yine de devrede kalır. Ancak bu süreç içinde tekrar giriş yaparsanız bu durumda otuz günlük süre iptal edilir. Ancak hiç giriş yapmaz iseniz, otuz günlük bekleme süresinden sonra Twitter uygulaması size bir mesaj gönderir. Hesabınızın aktivasyonunu kaybetmemesi için son bir hafta daha süre tanır. Bu aşamada hesabınızı devre dışı bırakıp bırakmak konusunda son kararı vermiş olursunuz. Twitter hesabımı nasıl silerim diyorsanız yazımızı okuyarak hemen halledebilirsiniz.

Hesap Silme İşlemi

Twitter hesap silme ya da kapatmak için masaüstü uygulama ile mobil uygulama arasında farklılıklar yaşayabilirsiniz. Ancak genel aşamaları ile ilgili olarak verebileceğimiz hesap kapama aşamaları aşağıda anlattığımız şekilde gerçekleştirilir.

 • Öncelikle Twitter uygulamasına kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.
 • Sağda üst tarafta bulunan “ayarlar” bölümüne tıklayın ve açılmasını bekleyin.
 • Hesap ibaresine tıkladığınızda en alt bölümde bulunan bağlantı ibaresine tıklayın.
 • Burada “Hesabımı Devre Dışı Bırak” yazan yere tıklayın.
 • Açılacak olan sayfada “hesap silme” şeklinde bir seçenek çıkacaktır. Buraya onay vermeniz halinde yukarıda bahsedecek olduğumuz süreç içine girmiş bulunursunuz. Yani otuz gün içinde hiç giriş yapmazsanız hesabınız son bir hafta daha uyarısı ile devre dışı kalmaya yani silinmeye yakındır.

  Twitter hesabınızı mobil uygulama ile kapatmak ve devre dışı bırakmak için ise aşağıda anlattığımız kısa işlem yolunu izlemeniz yeterlidir.

 • Öncelikle Twitter hesabınıza giriş yapın.
 • Şimdi karşınıza gelecek olan ekranda sağ üst tarafta “ayarlar” bölümünü anımsatan dişli bir çark şeklinde işaret ya da benzer bir resmin olduğu yere tıklayın.
 • Burada karşınıza gelecek olan ekran; “ayarlar” görüntüsüdür.
 • Bu bölümde en alt tarafta yer alan “hesabımı devre dışı bırak” ibaresini tıkladığınızda, hesabın devre dışı kalması için aktivasyon süresini başlatmış olursunuz.
 • Aynı şekilde tıpkı masaüstü uygulamada olduğu gibi 30 günlük bekleme ya da düşünme diyebileceğimiz süre vardır. Sonra son bir hafta süreci ile size uyarı gelir ve sıkıntı yaşamadan hesabınızı kapatmış olursunuz.
 • Twitter uygulaması şu anda tüm dünya ülkelerinin yoğun bir şekilde kullandığı ve oldukça işe yarar bir uygulama. Ancak doğru kullanmak ve suç teşkil eden sınırlara dayanmadan kullanmak gerekir. Aksi takdirde bireysel olarak zorlanabilirsiniz. Bazı uzmanların “ciddi bir mayın tarlası gibi” dedikleri uygulamadan bilgi donanımı ve haber edinme özgürlüğü adına faydalanmak daha faydalı olacaktır.

 • İnstagram Paylaşımları Nasıl Yapılır?

3 Dakika Önce
FENOMENİM MEDYA GURURLA SUNAR

 Google da Siteye Girme ve Sitede Vakit Geçirme Gibi Aktivitelere Bakarak En Yüksekten En Aşağı Doğru Sırama Yapmaktadır. Buda En Populer Olan Siteyi En Başa Koymaktadır. Sizde Aradığınız Kelime İtibariyle İlk Sitelerden Birine Tıkladınız Ve Bizim Sitemize Girdiniz. Burda da Görünen Üzere Türkiyenin En Çok Tercih Edilen Medya Ajansı Olduğunu Söylemekle Kalmayıp Büyüklüğümüzü Göstermiş Olmaktayız. Sektöründe En Kurumsal Ve En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı Fenomenim Ajansa Hoşgeldiniz. 
Şuan An İtibariyle Sitemizde Tamamlanan 9.999.987 Adet Sipariş Bulunmaktadır.

10 Milyon Şerefine Herkese Yüzde 10 İndirim Tanımlıyoruz.

Ve 10.000.000 Siparişi Verecek Olan Şanslı Kişiye 1.000 TL Değerinde Kullanabileceği Kupon Vereceğiz. 

Ben Fenomenim Medyadan Demircan. Sizleri Fenomenim Ajans Adına Saygıyla Selamlıyor Keyifli Alışverişler Diliyorum :)

 

SON SİPARİŞLER Kampanya Sona Erdi
Instagram
4000 Ömür Boyu Garantili Takipçi
 • Ömür Boyu Garantili
 • Kullanıcı Adı Giriniz
 • Kimseyi Takip Etmezsiniz
 • Güvenlidir
 • Şifre Gerekmez
214.99₺199.99₺
Satın Al