Twitter Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Twitter hesabınızı oluşturmak gibi bir gün kapatmak da isteyebilirsiniz. Kesin karar vermediğiniz ya da şüphe duyduğunuz durumda bir süre giriş yapmayabilirsiniz. Facebook hesabınız gibi askıya alma ya da dondurma gibi bir işlem yapabilirsiniz. Ama bu durumların hepsinde size yine özel bildirimler gelmeye devam edecektir. İsterseniz buna da engel koyabilirsiniz. Mobil uygulama kolaylığı ile giriş yaparak sadece cep telefonunuzdan bile devam edebilirsiniz. Mobil Twitter uygulaması ile masaüstü uygulama arasında hız açısından asla bir fark yaşamazsınız. Öncelikle Twitter hesabını silme düşüncesine kapılmadan önce neden silmek istediğinizi iyi belirleyin. Hesabınızdan mı sıkıldınız? Başka biri tarafından ele mi geçirildi? Farklı bir sebep mi bulunuyor? Çünkü sizi rahatsız eden bir kullanıcı ya da herhangi bir durum var ise şikayet etme hakkınızı da kullanabilirsiniz. Bu uygulamada hesabı kapatma işlemi sadece hesap sahipleri tarafından değil aynı zamanda Twitter tarafından da sağlanıyor. Tabi bu durum sadece pasif haldeki hesaplar ile ilgili.

Hesabınızı Devre Dışı Bırakabilirsiniz

Hesabınızı devre dışı bırakmaya karar verdiğiniz zaman hiç giriş yapmadan otuz gün süre ile hesabınız yine de devrede kalır. Ancak bu süreç içinde tekrar giriş yaparsanız bu durumda otuz günlük süre iptal edilir. Ancak hiç giriş yapmaz iseniz, otuz günlük bekleme süresinden sonra Twitter uygulaması size bir mesaj gönderir. Hesabınızın aktivasyonunu kaybetmemesi için son bir hafta daha süre tanır. Bu aşamada hesabınızı devre dışı bırakıp bırakmak konusunda son kararı vermiş olursunuz. Twitter hesabımı nasıl silerim diyorsanız yazımızı okuyarak hemen halledebilirsiniz.

Hesap Silme İşlemi

Twitter hesap silme ya da kapatmak için masaüstü uygulama ile mobil uygulama arasında farklılıklar yaşayabilirsiniz. Ancak genel aşamaları ile ilgili olarak verebileceğimiz hesap kapama aşamaları aşağıda anlattığımız şekilde gerçekleştirilir.

 • Öncelikle Twitter uygulamasına kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.
 • Sağda üst tarafta bulunan “ayarlar” bölümüne tıklayın ve açılmasını bekleyin.
 • Hesap ibaresine tıkladığınızda en alt bölümde bulunan bağlantı ibaresine tıklayın.
 • Burada “Hesabımı Devre Dışı Bırak” yazan yere tıklayın.
 • Açılacak olan sayfada “hesap silme” şeklinde bir seçenek çıkacaktır. Buraya onay vermeniz halinde yukarıda bahsedecek olduğumuz süreç içine girmiş bulunursunuz. Yani otuz gün içinde hiç giriş yapmazsanız hesabınız son bir hafta daha uyarısı ile devre dışı kalmaya yani silinmeye yakındır.

  Twitter hesabınızı mobil uygulama ile kapatmak ve devre dışı bırakmak için ise aşağıda anlattığımız kısa işlem yolunu izlemeniz yeterlidir.

 • Öncelikle Twitter hesabınıza giriş yapın.
 • Şimdi karşınıza gelecek olan ekranda sağ üst tarafta “ayarlar” bölümünü anımsatan dişli bir çark şeklinde işaret ya da benzer bir resmin olduğu yere tıklayın.
 • Burada karşınıza gelecek olan ekran; “ayarlar” görüntüsüdür.
 • Bu bölümde en alt tarafta yer alan “hesabımı devre dışı bırak” ibaresini tıkladığınızda, hesabın devre dışı kalması için aktivasyon süresini başlatmış olursunuz.
 • Aynı şekilde tıpkı masaüstü uygulamada olduğu gibi 30 günlük bekleme ya da düşünme diyebileceğimiz süre vardır. Sonra son bir hafta süreci ile size uyarı gelir ve sıkıntı yaşamadan hesabınızı kapatmış olursunuz.
 • Twitter uygulaması şu anda tüm dünya ülkelerinin yoğun bir şekilde kullandığı ve oldukça işe yarar bir uygulama. Ancak doğru kullanmak ve suç teşkil eden sınırlara dayanmadan kullanmak gerekir. Aksi takdirde bireysel olarak zorlanabilirsiniz. Bazı uzmanların “ciddi bir mayın tarlası gibi” dedikleri uygulamadan bilgi donanımı ve haber edinme özgürlüğü adına faydalanmak daha faydalı olacaktır.

 • İnstagram Paylaşımları Nasıl Yapılır?