Twitter’dan Video Nasıl İndirilir (Detaylı Anlatım) – 2021

Merhabalar değerli Fenomenim Blog okurları, neden hep sadece Instagram ile ilgili yararlı içerik paylaşıyorsunuz başka bir sürü sosyal medya mecraları var diyerek bizlere isyan eden okurlarımızın sayısı gün geçtikçe artıyor. Biz de bu bağlamda bir ilki gerçekleştirmiş olalım bu yazımızla diyerek, Twitter’dan Video Nasıl İndirilir konulu bir yazı hazırladık. Gayet detaylı ve herkesin kolayca yapabileceği bir şekilde Twitter’dan video indirmenin yolunu sizlere açıklayacağız. Tabi şimdi detaylara girmeden önce her zaman olduğu gibi Twitter’ın videolar ile ilişkisinden çok kısa bahsedelim, bilinçlenelim.

Twitter’da Video Paylaşımı Bir Anda Popülerleşti

Evet asıl detaya gelmeden önce kısa bir bilgi vererek bir anlamda genel kültür kazandırmayı seviyoruz. Bu bağlamda, Twitter, 2014 yılının Aralık ayında, tüm platformlarında GIF (.Gif Formatında Video) desteğini duyurdu. .Gif denen kısa ve çabuk yüklenen sessiz videolar, herkes tarafından o kadar kabul gördü ki, Facebook da dahil olmak üzere pek çok mecra bu video tipini sistemlerine ekledi. Lakin, bir o kadar kullanıcı da “ya bu videolar neden sessiz” diyerek isyan edince, Twitter, geliştirilmiş bir .mp4 video formatını duyurdu. Bu da demek oluyordu ki videolar artık eskisinden çok daha hızlı yüklenecek ve otomatik başlayacak bir de üstüne daha az internet datası kullanacak. Böyle bir durum oluşunca insanlar video yüklemeye hiç üşenmedi ve artık geldiğimiz boyutta, bazı popüler tweetlerin altına yapılan .gif li videolu yorumları bile saatlerce okuyup kahkaha atar olduk öyle değil mi?

Twitter’dan Video Nasıl İndirilir?

Gelelim asıl bu yazıyı okuma sebebinizin detaylarına. Twitter’dan video indirebilmek için aslında pek çok internet sitesi mevcut, bu internet siteleri aracılığı ile videoları direkt olarak bilgisayar veya telefonunuza kolayca indirebilmek mümkün. Bizim Fenomenim ekibi olarak böyle bir hizmetimiz olmadığını düşünürsek, sizin için en iyi olan internet sitesini seçtik, pek çok kritere dikkat ettik. Örneğin, internet sitesinin mobil cihazlarda da çalışabilir olması. Yani, aşağıda paylaşacağımız internet sitesi 2017 yılı Eylül ayı itibari ile popüler ve stabil bir Twitter’dan video indirme aracı olarak gösterilebilir. O zaman adım adım Twitter’da nasıl video indirebiliriz? (Masaüstü Twitter Kullanarak) Buyrun;

 • Şimdi öncelikle belirtelim, aşağıdaki görseller Twitter’ın masaüstü sürümünü kullanılarak sunuldu ama, mobilden de aynı şekilde sadece tweet’i açıp, sağ üstten üç nokta veya sadece noktaya tıklayarak tweet linkini (Bağlantıyı kopyala) alarak da kolayca yapılabilir.
 • Gireceğimiz internet sitesi : http://twdown.net/
 • Bu internet sitesine girdiğimizde karşımıza aşağıdaki gibi bir tablo gelecek.
 •  

 • Sonrasında, kendimize bir tweet seçmeliyiz. Biz kendimize Cezmi Kalorifer’in bir videosunu kurban olarak seçtik ve indirmek istedik. Görseller aşağıda:
 •  

 • Tweetimizi belirledik. Sonrasında Tweet’in URL ‘sini yani linkini kopyalayalım ve üst kısımda belirttiğimiz internet sitesine yapıştıralım. Görelim:

 • İstediğiniz formatın yanında bulunan “Download” linkine tıklayarak videoyu indiriyoruz. Bizce en genel ve yaygın olarak kullanılan format olan .mp4 doğru tercih olacaktır. Download linkine bastık ve videomuz indi. Video’yu açtık:
 • Gördüğünüz gibi işlem tamam video güzel bir şekilde çalışıyor. Belirttiğimiz gibi mobil cihazlarda da Tweet’in bağlantısını kopyala-yapıştır yaparak kolayca videoyu indirebilirsiniz.
 • Umarız sizler için yararlı bir anlatım olmuştur ve işinize gerçekten yarayacaktır.

  Eğer anlatımı beğendiyseniz alt kısımdan yıldız vermeyi unutmayın.

  Sevgilerimizle,

 • Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor (Çözüm) – 2021