Twitch Uygulamasında Canlı Yayın Yaparak Kazanç Sağlayın

Günümüzde bilgisayar ve telefon kullanımının artması ile uygulama sayısı da aynı oranda artmaktadır. Yoğun iş temposundan sıkılan insanların genelde yaptığı şeylerden biri oyun oynamaktır. Özellikle devamlılığı olan ve uzun vadede kazanç sağlayan oyunlar oldukça yaygındır. Günümüzde oyun oynayarak kazanç sağlanabildiği gibi oyun esnasında çekilen videolar ile kazanç sağlayabilmek de mümkündür.

Twitch Nedir

Son yıllarda oyun oynarken video paylaşmak çoğu insan tarafından yapılmaktadır. Geçtiğimiz aylarda Youtube üzerinden oyun videoları paylaşılsa da günümüzde Youtube’un yerini Twitch almıştır. Twitch, oyun severlerin oyun videoları paylaşabileceği ya da paylaşılan oyun videolarını izleyebildiği, çeşitli yorumlarda bulunabildiği geniş bir oyun platformudur. Sadece oyunlar için kullanılan uygulama, birçok insan tarafından takip edilmekte ve birçok oyun severi buluşturmaktadır.

 

Twitch Nasıl Kullanılmaktadır

Twitch’e bilgisayardan giriş sağlanabildiği gibi mobil cihazlardan uygulama olarak indirilerek de giriş yapılabilmektedir. Öncelikle oyun videolarını izlemek, video yükleyebilmek ve yüklenen videolara yorum yapabilmek için kullanıcı kimliği oluşturulması gerekmektedir. Çeşitli üyelik bilgileri girildikten sonra kullanıcı kimliği hazır hale gelecektir. Oyun videoları paylaşmak isteyen kişilerin oyun esnasında çeşitli programlar yardımı ile bilgisayar ekranlarını kullanıcı ile paylaşması gerekmektedir. Kişiler bu şekilde canlı yayın ile oyun oynayabileceği gibi çeşitli kanalların canlı yayınlarını da izleyebilmektedir. Bu noktada Türkiye ve dünya çapında yer alan oyuncuların kanalları görüntülenebilmektedir. Kişi, istediği kanala abone olabilmektedir. Abone olunan kanalda canlı yayın yapıldığı an kişiye bildirim gelmektedir. Bunların yanı sıra canlı yayın esnasında kullanıcılar çeşitli yorumlar yapabilmektedir. Ayrıca Twitch üzerinden çeşitli kullanıcılara mesaj göndermek de mümkündür.

Twitch İle Kazanç Sağlamak

Twitch uygulaması ile kazanç sağlamak mümkündür fakat iyi bir oyun bilgisi gerekmektedir.Öncelikle kazanç sağlamanın bir yolu kanala abone olan sayısını artırmaktır. Çünkü abone olan her kişi 4.99 dolar gibi bir rakam ödemek durumundadır. Bu nedenle abone sayısı oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra iyi bir oyuncu olmak da şarttır. Çünkü canlı yayın esnasında başarılı bir oyun geçirmek, güzel yorumların yapılmasını sağlayacaktır. Bu nedenle oyunları tüm kuralları ile bilmek ve tecrübe sahibi olmak fayda getirmektedir. Canlı yayına katılan kullanıcılar da önem kazanmaktadır. Çünkü bazı kişiler oyuncuya çeşitli bağışlarda bulunabilmektedir. Yapılan bağışların miktarı az olabileceği gibi çok yüksek miktarlarda da bağış yapılabilmektedir. Twitch uygulaması ile kullanıcılar oyuncu kimliğini geliştirebilmekte ve bu sayede çok fazla kazanç sağlanabilmektedir.Aboneliklerden kazanılan para ve bağışlar kanal sahibi hesabında birikmektedir. Twitch hesabında 100 Dolar birikmesi halinde, tutar PayPal hesabına aktarılır.

Twitch Partnerliği

Twitch üzerinden kazanç sağlayabilmek için canlı yayın yapmak gerekmektedir. Canlı yayın yapan kişiler Twitch partneri olabilmektedir. Bununla ilgili çeşitli kişilerden iş teklifleri alınabilmektedir. İş teklifleri alabilmek için bazı şartları sağlamak gerekmektedir. Tabi herkes partnerlik için başvuru yapabilmektedir fakat bu şartların sağlanması işi daha da kolaylaştıracaktır. Yayıncı öncelikle işe Twitch sözleşmelerini onaylamak ile başlamalıdır. Sonrasında iş teklifi alabilmek için oyunun düzenli olarak oynandığı kanıtlanmalıdır. Bu nedenle haftanın en az 3 günü yayın yapmak gerekmektedir. Bu şekilde iş teklifi almak daha kolay hale gelebilmektedir. Bunun yanı sıra yayını izleyen kullanıcı sayısı da önemlidir. İş teklifi alabilmek için sadece birkaç yayının fazla izleyici içermesi yeterli değildir. Genel olarak yayınların izleyici sayısının 500 kişiden fazla olması gerekmektedir. İş teklifi alındığı ve teklif kabul edildiği takdirde partnerlik de başlamaktadır. Partnerlik ile yayınlar arasına reklam eklenebilmektedir bu sayede kazanç da artmaktadır.

Instagram’da Yorumları Beğenemiyorum [Çözüm]

 Instagram Video Yükleme Sorunu [Çözüm]

 Instagram’da Çoklu Fotoğraf Paylaşamıyorum [Çözüm]

Tiktok takipçi sayını arttırmak için ucuz, aktif ve güvenilir tiktok takipçi satın al!