Tiktok'ta Ülke Ve Bölge Değiştirme Nasıl Yapılır?

Tiktok'ta Ülke Ve Bölge Değiştirme Nasıl Yapılır?

Tiktok uygulaması büyüyen, büyüdükçe de bünyesindeki bazı konularda değişimlere giden bir platformdur. Bugün baktığımızda da, en sık ilgi gören uygulamalar arasında yerini almıştır. Sosyal medya platformları arasında, kısa bir özgeçmiş taramasında yaptığımızda, en hızlı ivme ile büyüyen siteler arasında bulunmaktadır. Gelişmekte olan Tiktok, tabii ki bu süreçte, Tiktok ülke değiştirme gibi konularda güncellemelere de gitmiştir.

Biliyorsunuz ki, video paylaşımları sırasında, keşfet alanınıza düşen içeriklerin kaynakları, rastgelelik içermekteydi. Mesela kullanıcıların karşısına aniden başka bir bölgeden ya da ülkeden içerikler düşebiliyordu. Bu tarz geri bildirimler sonrasında, Tiktok bölge değiştirme ayarları, Tiktok tarafından devreye sokuldu. Artık tercih alanınıza göre olacak şekilde bir keşfet taraması yapabiliyorsunuz. Hangi ülke, hangi bölge olsun konusundaki seçenek size bırakılıyor.

Tiktok ülke ayarları sayesinde, kendi bulunduğunuz konumu ve bölgeyi seçerek, yalnızca bölgenize özel belirli içerikleri görebilirsiniz. Bu bölge değiştirme konusundaki seçeneklere baktığımızda, görmüş olduğumuz diğer bir konu da, yakın çevreye dair bir tarama yapabilme imkanıdır. Yakın çevrenizde yer almakta olan içerik üreticilerinin içeriklerine de ulaşabilir, konum uzaklığına göre hesaplama yapabilirsiniz.

Tiktok ülkemi değiştirmek istiyorum diyorsanız, basit birtakım işlemler sonucunda bunu yapabilirsiniz. Dilediğiniz ülke konusunda tercih yapabiliyor olmanız da, uygulamanın içerisinde yer almakta olan dikkat çekici ve kullanıcıların da hoşlarına giden konular arasında bulunmaktadır. Bazen Tiktok üyeleri, Türkiye dışında neler olmuş bitmiş, bunları da görmek öğrenmek istiyorlar. Bu meraklarını giderebilmenin en güzel pratik yöntemi de bölge ayarları olmaktadır.

Tiktok Ülke Değiştirme

Tiktok ülke değiştirme konusunda çok sayıda kullanıcı belirli geri bildirimlerde bulunmuşlardır. Sürekli yabancı videolar ile karşılaşıyor olmaları, farklı içeriklere ulaşıyor olmaları, bu bildirimlerin oluşmasına sebebiyet vermektedir. Bunun yanı sıra bazı kullanıcılar da Türk Tiktok videolarını izlemek istemiyorlar. Bunun yerine yabancı platformların Tiktok içerik üreticileri ile bir etkileşim halinde olmak isteyebiliyorlar.

 Tiktok da internetin en güncel, günümüzün en popüler ürünleri arasında yer alıyor. Buradan da aslında internetin sınırları nasıl da hızlı bir biçimde eritmekte olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Gerçekten de internet denilen bu güç, artık sınırların yok olmasını sağlamıştır. Tiktok uygulaması içerisinden de, bulunduğunuz konuma hapsolmak gibi derdiniz olmasın. Çünkü belirteceğimiz yöntem sonrasında Tiktok ülke değiştir konusu çok kolay bir şekilde gerçekleşecektir.

 • Uygulamaya giriş yapıp hesabımızı aktifleştiriyoruz
 • Ana ekrandan profilimize giriyoruz
 • Profile eriştikten sonrasında hesap ayarları kısmına giriş yapıyoruz
 • Burada karşınıza ‘’Ülke’’ seçeneği çıkacaktır. Bölgenin ismini gördüğünüzde, bunu değiştirmek için ayarları değiştiriyorsunuz.
 • Yapmış olduğunuz tercih sonrasında gerekli bilgilerin değişmiş olduğundan emin olmalısınız
 • Ülke değişimi sonrasında, yapmış olduğunuz ayarlara göre kısa süre içerisinde algoritma bu bilgileri devreye sokacaktır. Ve tabii ki beğenilerinizi de kullanarak site algoritmik açından, belirtmiş olduğunuz bilgilere uyumlu şekilde içerikleri ulaştıracaktır.
 • Farklı ülkeden ana sayfanıza ulaşacak içeriklerinizi yeniden eski haline çevirmek için de bu Tiktok Bölge Değiştirme

Tiktok Dil Değiştirme

Tiktok bölge değiştirme ayarları içerisinde bir yöntem şeklinde belirteceğimiz bu konu da sizin için farklı dildeki içeriklere erişim sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Algoritmanın çalışma mantığında yer alan diğer bir kodlama da, uygulamanın ana dilinizde olmayan içeriklere erişim kısıtlaması vermesidir. Yani bazen ülke değiştirmek tek başına pek de anlamlı olmayabiliyor.

Fakat merak etmeyiniz. Yeni bir dil öğrenmek yerine daha kolay yöntemler sayesinde, farklı dilde olan Tiktok içeriklerini görmeniz mümkündür. Tiktok dil değiştir seçeneğinin varlığı da zaten bu yüzden anlamlıdır. Yeni bir dili hesabınıza tanımladıktan sonrasında, gelecek olan içeriklerin bu dil üzerinden gerçekleşmekte olduğunu göreceksiniz. Peki, yeni bir dil tanımlamasını nasıl yapacaksınız?

 • Hemen uygulamamızı açıyoruz. Hesabımıza giriş yapıyoruz.
 • Ana sayfada yer alan geçiş sekmelerinden, sağ alt köşede durmakta olan ‘’Ben’’ kısmına yani profil kısmına giriş yapıyoruz.
 • Karşımıza açılacak olan profil sayfasının sağ üst köşesinde üç nokta şeklinde belirtilmiş olan alana giriş yapmalısınız.
 • Bu alandan hemen ‘’İçerik seçenekleri’’ olarak belirtilmiş alana giriş yapıyoruz.
 • Karşımıza dil ekleme seçeneğinin çıkmakta olduğunu göreceğiz. Gerekli giriş işlemlerini tamamlıyoruz.
 • Bununla birlikte seçimimizi daha güçlü kılmak ve algoritmaya tanımlamak için de tabii ki bu dilde içerik üretmekte olan çeşitli kullanıcıları takibe alıyoruz.
 • Bu şekilde uygulama, hem beğeni sistemini, hem takip sistemini hem de sizin uygulamaya girmiş olduğunuz bilgileri dikkate alarak, gerekli içerikleri keşfet ana sayfasında sizlere gösterecektir.
3 Dakika Önce
FENOMENİM MEDYA GURURLA SUNAR

 Google da Siteye Girme ve Sitede Vakit Geçirme Gibi Aktivitelere Bakarak En Yüksekten En Aşağı Doğru Sırama Yapmaktadır. Buda En Populer Olan Siteyi En Başa Koymaktadır. Sizde Aradığınız Kelime İtibariyle İlk Sitelerden Birine Tıkladınız Ve Bizim Sitemize Girdiniz. Burda da Görünen Üzere Türkiyenin En Çok Tercih Edilen Medya Ajansı Olduğunu Söylemekle Kalmayıp Büyüklüğümüzü Göstermiş Olmaktayız. Sektöründe En Kurumsal Ve En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı Fenomenim Ajansa Hoşgeldiniz. 
Şuan An İtibariyle Sitemizde Tamamlanan 9.999.987 Adet Sipariş Bulunmaktadır.

10 Milyon Şerefine Herkese Yüzde 10 İndirim Tanımlıyoruz.

Ve 10.000.000 Siparişi Verecek Olan Şanslı Kişiye 1.000 TL Değerinde Kullanabileceği Kupon Vereceğiz. 

Ben Fenomenim Medyadan Demircan. Sizleri Fenomenim Ajans Adına Saygıyla Selamlıyor Keyifli Alışverişler Diliyorum :)

 

SON SİPARİŞLER Kampanya Sona Erdi
Instagram
4000 Ömür Boyu Garantili Takipçi
 • Ömür Boyu Garantili
 • Kullanıcı Adı Giriniz
 • Kimseyi Takip Etmezsiniz
 • Güvenlidir
 • Şifre Gerekmez
214.99₺199.99₺
Satın Al