Tiktok'ta Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

Tiktok uygulaması içerisinde Türkçe dil desteğinin son derece sınırlı olmasından ötürü, kullanıcılar bazı spesifik durumlarında ne yapmaları gerektiklerini bilmiyorlar. Hatlarını kaybetmiş olan ya da hatlarını kapatmış olan kullanıcılar Tiktok telefon numarası değiştirme konusunda yüksek sayıda geri bildirim bırakıyorlar. Bunun sebebi de sizlerin de tahmin edebileceği üzere, hattı kapanmış olan kullanıcıların hesaplarına erişim noktasında sıkıntı yaşıyor olmaları durumudur. Bu yazımızda, Tiktok uygulaması içerisinde telefon numarasıyla ilgili olan bazı dinamiklerden, ayarlamalardan bahsedeceğiz. Bunun yanında, neler yapabileceğiniz konusunda da belirli çözüm yollarını sunacağız. Bu çözüm yolları özellikle de Tiktok telefon numarası silme ya da değiştirme üzerine olacaktır.

 Tiktok numaramı silmek istiyorum diyenlerin yapmaları gereken şey basittir. Şu şekilde, adım adım ilerlemeniz durumunda hesabınızdan tanımlanmış olan numaranızı silebiliyorsunuz:

 • Uygulamaya giriş yapıyorsunuz ve ana sayfadan sağ üst köşede yer almakta olan üç noktaya tıklıyorsunuz.
 • Hesabımı yönet şeklinde bir sekme ile karşılaşacaksınız buraya giriş yapmalısınız.
 • Telefon numarası yazan kısmı göreceksiniz bu alana giriş yapıyoruz.
 • Açılacak olan telefon numarasını bu alandan silebilir ya da dilerseniz Tiktok telefon numarası değiştirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Silmiş olduğunuz telefon numaranız, uygulamanın hafızasından ve ön belleğinden 30 gün içerisinde tamamen silinecek ve yok edilecektir.
 • Bu sayede 30 gün sonrasında bu numara ile yeniden başka bir hesap üzerinden bağlantı kurabilir pozisyonda olacaksınız.

Tiktok telefon numarası, Tiktok uygulamasının özellikle de doğrulama esnasında talep etmiş olduğu konuların başında gelmektedir. Bu yüzden dilerseniz telefon numarası yerine e-posta ile de doğrulama yapabilirsiniz. Aynı yerden E-Posta doğrulama sekmesini görebilirsiniz. Benzer şekilde, aynı adımlarla birlikte bu noktadan e-posta adresinizi silebilir ya da değiştirebilirsiniz. Üyelik esnasında vermiş olduğunuz bu e-mail adreslerine gönderilmekte olan mail yöntemi ile doğrulama yapabiliyorsunuz. Silme işlemlerinizin arkasından 30 günlük bir süreç geçtikten sonrasında yeniden aynı mail adresini kullanarak giriş işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Tiktok telefon numaramı silmek istiyorum işlemlerinizin yanında hesabınızdan tam anlamı ile kurtulmak istiyorsanız, o halde gelin birlikte bunun nasıl gerçekleşebileceği üzerine yöntemlere birlikte bakalım.

Tiktok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Tiktok hesap silme işlemi de, özellikle uygulamadan umduğunu bulamayanların sıklıkla başvurmuş oldukları yöntemler arasında yer almaktadır. Telefon numaranızı silmenin ötesinde, hesap silme konusu da, 30 günlük bir süreç içerisinde tamamen ihma olmaktadır. Yani silme işleminizi yaptıktan sonrasında 30 günlük bir süreç boyunca bilgileriniz pasif bir şekilde saklanmaktadır. Bu sürecin arkasından tekrardan hesap açabiliyorsunuz. O halde hemen Tiktok hesap kalıcı silme işleminizi nasıl yapabileceğinizden bahsedelim:

 • Tiktok uygulamasına giriş yaparak hesaplar kısmına giriş yapın.
 • Bu kısımda yine üç nokta olan alana giriş yapacaksınız, bu menüyü ekranın sağ üst köşesinde bulacaksınız.
 • Menüye ulaştıktan sonrasında ise hemen ‘’Hesabımı Yönet’’ seçeneği ile karşılaşacaksınız, buraya tıklayın.
 • Karşınızda bir ekran yer alacak ve bu ekranı aşağıya doğru kaydırmanız talep edilecektir. Kaydırmış olduğunuz ekranın hemen arkasından zaten ‘’Hesabı Sil’’ seçeneğini de bulacaksınız.
 • Tabii ki hesabınızı silerken belirli bilgiler karşınıza çıkacak ve eğer entegre bir şekilde diğer sosyal medyalarınız üzerinden Tiktok’a kaydolduysanız, sosyal medya uygulamalarınıza giriş yapmanız beklenecektir.
 • Hizmetler üzerinde oturum açtıktan sonrasında Tiktok hesabımı tamamen sil demiş oluyorsunuz.

Yukarıda 30 günlük bir zaman diliminden bahsetmiştik. Bunun anlamını biraz daha açmakta yarar görüyoruz. Tiktok hesabımı silmek istiyorum dedikten sonrasında hesabınız kalıcı olarak kapanana kadar 30 günlük bir askıya alınma sürecine giriş yapacaktır. Dolayısıyla bu süreç boyunca hesabınıza yeniden erişim sağlayarak giriş işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fikrinizi değiştirmeniz halinde yeniden hesaba erişim sağlayabilirsiniz.

Tiktok Aynı Numarayla Hesap Açma

Tiktok aynı numarayla hesap açma işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Şayet, hesabınızdan numaranızı sildiyseniz ve üzerinden belirlenmiş olan 30 günlük süre geçtiyse, yeniden bu numarayı kullanabiliyorsunuz. Veya hesabınızı kapatmış olduğunuzu düşünelim. Burada belirtlemiş olduğunuz numara, tekrardan kullanmak istediğiniz numara olabilir. Bu numarayı Tiktok hesap açma esnasında yeniden kullanarak, farklı bir hesap üzerinden yeniden uygulama içerisinde yer alabilirsiniz. Tabii ki uygulamaya kayıt gerçekleştirirken bu esnada yeniden belirli doğrulama bilgilerini uygulamaya giriş yapmak zorundasınız. Tiktok üzerinden hesap açmak ve yeni bir hesap ile uygulama içerisinde yer almak için şu işlem sırasını takip edebilirsiniz:

 • Tiktok indir işlemi için uygulama marketine giriş yapmalısınız. Bu alandan Tiktok uygulamasını aratmalısınız.
 • Uygulamanın indirme ve kurulum işlemlerini gerçekleştirmiş olduktan hemen sonrasında da tabii ki üyelik işlemi gerçekleştireceksiniz.
 • Tiktok yeni hesap açma işlemlerinizde kullanacağınız telefon numarası bilgisini bu esnada giriyorsunuz.
 • Numaranıza gelecek olan SMS onaylama koduyla birlikte yeniden hesap açabiliyorsunuz.
 • Bu noktada bir hata alırsanız eğer, eskiden kapatmış olduğunuz ve bünyesinde aynı telefon numarasının yer aldığı hesabın kapanmasının üzerinden 30 gün geçmemiş demektir diyebiliriz.
 • Sosyal medya adresleriniz ile entegre bir şekilde de Tiktok’u kullanarak birden farklı alanda aktif kalabilirsiniz.