Tiktok'ta Takip Etmeyenler Toplu Nasıl Silinir?

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi, TikTok üzerinde de kullanıcılar takipçi kazanmaktadır. TikTok özellikle gençlerden meydana geldiği için, çoğu kişi takipçi sayısını arttırarak, fenomen olmaya çalışmaktadır. Burada yapılan bazı şeylerden birisi de pek çok kişiye takipçi isteği atarak, geri takip etmelerini beklemektir.

Ancak bu durum, her zaman geçerli olmaz. Aynı şekilde takip eden kişiler, sıklıkla bir süre sonra takipten de çıkabilir. Bu nedenle TikTok’ta takip etmeyenleri çıkarmak mümkün mü? Sorusu oldukça sık sorulur. Zira hiçbir kullanıcı, kendisini takip etmeyenleri listesinde bulundurmak istemez. Eğer bu sorunuz varsa, bu yazımızı sizin için hazırladık.

Tiktok'ta toplu takipten çıkma ile ilgili aranan kelimeler şu şekildedir;

 • TikTok Toplu Takipçi Nasıl Silinir?
 • Tiktok Takip Edilenleri Toplu Silme
 • TikTok Toplu Takipçi Silme
 • Tiktok Toplu Takip Bırakma
 • Tik Tok Takipçi Çıkarma
 • Tiktok'ta Takip Etmeyenleri Bulmak

TikTok Toplu Takip Etmeyenleri Çıkarma

TikTok toplu takipten çıkma var mı? Özellikle çok sayıda takipçisi olan kullanıcılar, pratik bir yöntem olup, olmadığını merak etmektedir. Bununla beraber pek çok sosyal medya hesabında, böyle bir seçenek yoktur. Ancak bazı uygulamalar sayesinde kısmi olarak çözülebilir.

Lâkin bu iki durum, TikTok için geçerli değildir. Bu platform, toplu bir arkadaş çıkarma butonu ya da sekmesi bulundurmaz. Aynı zamanda göreceli olarak daha yeni olduğu için buna yardımcı bir uygulama da henüz geliştirilmiş değildir.

TikTok'ta Takip Etmeyenler Çıkartılır Mı?

TikTok takip etmeyenler çıkartılır mı? Bunun için toplu çıkarma yöntemi olmamakla beraber, manuel olarak, yani teker teker takipçi kaldırmak mümkündür.

Ancak takipçileriniz ve sizi takip edenler çoksa, bunları karşılaştırmak büyük bir zaman alacaktır. Bu nedenle saatler alacak bir düzenlemenin olduğunu bilmek faydalı olabilir. Bu nedenle hesabınız yeniyse bu duruma önem vermek, ileride sizi daha çok uğraşmaktan kurtacaktır.

TikTok’ta Takip Etmeyenler Nasıl Çıkartılır?

TikTok’ta takip etmeyenler nasıl çıkartılır? Bunun için şu maddeleri takip etmeniz kâfi olacaktır:

 1. TikTok mobil uygulamasını açın.
 2. Hesabınıza giriş yapın.
 3. Hesabınızın profiline girin.
 4. Gördüğünüz hayranlar yazısına bir kez dokunun.
 5. Silmek istediğiniz takipçi üzerine gelin ve onun profiline gidin.
 6. Sayfa yüklenince sağ üst köşede bulunan üç nokta şekline dokunun.
 7. Aşağıya doğru yüklenen sayfada engelle seçeneğini kullanın.

Böylece hem ilgili kişiyi engellemiş, hem de takipçi listesinden çıkartmanız mümkündür. Ancak silme yaparken, takip etmediğinden emin olmanız gerekir. Bu nedenle sizi takip edenler listesinden dikkatli bir şekilde karşılaştırma yapmanız önerilir.

TikTok’ta Takipçi Nasıl Arttırılır?

Peki, Tiktok’ta takipçi nasıl arttırılır? Pek çok TikTok kullanıcısı takipçilerini arttıramamaktan, takip ettiklerinin aynısını yapmadığından şikâyetçidir. Bunun için çektiğiniz videolarda bunlara dikkat etmeniz önerilir.

 1. Çektiğiniz videoları HD kalitede olmalı.
 2. Videolarınız kaliteli, özgün ve size ait olmalı.
 3. Yüklenen videolar bir düzen içerisinde, belirli aralıklarla yayınlanmalı.
 4. Seçtiğiniz müzikler, trend parçalar arasında olmalı.
 5. Efektleriniz, müzik, dans ve jest-mimikleriniz mükemmel şekilde uymalı.
 6. Kullandığınız etiketler güncel olmalı.

Tiktok’ta takipçi arttırmak için bu maddelere dikkat etmek, size istediğiniz takipçi sayısını zaman içerisinde getirecektir. Ancak bu belirli bir süre alacağı için, bu kaliteyi her zaman sürdürmeli, asla ödün vermemelisiniz.

TikTok’ta Takipçi Neden Kaybedilir?

TikTok’ta takipçi neden kaybedilir? Eğer TikTok hesabınız takipçi kaybı yaşıyorsanız, bunun nedeni paylaşımlarınızın bozulmasıdır. Ancak bunun nedeni birden fazla olabilir.

Örneğin takipçileriniz, müziğinizi beğenmemişse ve videoyla uyum sağlamadıysa, bir süre sonra sizi bırakabilir. Ayrıca her şey güzel olsa da, jest ve mimikler bir videonun kalitesini anında düşürebilmektedir.

Ayrıca paylaşımlarınız güncel değilse, geriden geliyorsanız, düzenli paylaşım kalkmışsa ve kopya içerik yapmaya başlamışsanız da takipçi kayıpları yaşanacaktır.

Diğer yazılarımız için tiktok blogları kısmına gidebilirsiniz. İnstagram, youtube ve tiktok hesabın için takipçi satın al hizmetleri için ise anasayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sonraki blog; Tiktok’ta Uzun Video Nasıl Çekilir?

Önceki blog; Tiktok’ta İstediğim Müziği Nasıl Bulurum?