Tiktok'ta Jeton Nasıl Satın Alınır?

Tiktok uygulaması, güncellemeleri ardı sıra yayınlarken, biliyorsunuz ki Tiktok jeton imkanını da uygulama içine tanımladı. Eklenmiş olan bu yeni özellik sayesinde, kullanıcılar uygulama içi para kazanma şansına da erişmiş durumdalar. Artık, kullanıcıların da sürekli olarak jeton konusundan bahsettiklerini görebilirsiniz. Hatta canlı yayınlar esnasında, belirtilmiş olan alanlarda jetonların artışlarını görebilirsiniz. Buradaki jeton simgesinin ne olduğunu bilmiyor musunuz?

 O halde hemen Tiktok jeton nedir sorusu ile başlayalım. İlk başta konuyu biraz daha açıklığa kavuşturmak istiyoruz. Uygulama, ilk başta bu jeton uygulamasını, kullanıcıların daha interaktif bir şekilde birbirleri ile iletişim halinde olmaları için yapmıştır. Uygulama içerisindeki hediyelerden satın alabiliyor, bunları canlı yayınlarda, yayın sahibine gönderebiliyordunuz. Tabii ki işin yatırım kısmını, Tiktok’un para kazanma imkanını körüklediği kısmını da atlamayalım. Bunun yanında, bir süre sonrasında, Tiktok yatırımı yapan kullanıcılar, elde ettikleri bu jetonları çekebilme imkanına da sahip olmaya başladılar.

Bugün artık her kullanıcı Tiktok jeton satın al imkanlarından yararlanabilmektedirler. Bu sayede hesaplarına jetonları, gerçek para ile yüklemiş olan kullanıcılar, bunları canlı yayınları aracılığıyla birlikte paylaşmaktadırlar. İçerik üreticilerine ulaştırılan jetonlar, tabii ki artık gerçek para olarak da çekilmektedir. Küçük bir miktar komisyon karşılığında, gerçek para şeklinde çekim işlemlerinizi yapmanıza olanak tanınmaktadır.

Tiktok jeton tanımlamasını yaparken bir de Tiktok cüzdan konusundan da bahsetmeliyiz. Jetonlarınızı sisteme tanımlarken, yüklerken; uygulama içerisinde cüzdan şeklinde belirtilmiş olan alanda jetonlarınız birikmektedir. Eğer başka kullanıcılara jetonlarınızı göndermek istiyorsanız da, cüzdanınızdan eksilmeler sonrasında bu jetonlar işleme alınmaktadır. Cüzdanınızda ne kadar jeton kaldığını öğrenmek için de, hesabınızdaki cüzdan kısmına giriş yapmanız yeterlidir. Burada güncel olarak ne kadar jeton sahibi olduğunuzu görebiliyorsunuz.

Tiktok Jeton Nasıl Yüklenir?

Tiktok jeton nasıl yüklenir sorusuna farklı yöntemler ile yanıtlar vermek mümkündür. Yöntemlerimizi sıralayacağız.

Ancak bahsedeceğimiz bu yöntemleri de kendi içerisinde iki farklı kanada ayırmayı uygun görmekteyiz. Direkt ya da Dolaylı yükleme şeklinde iki farklı alt başlık şeklinde tercihler yapabilirsiniz. İlk başta direkt olarak yükleme işlemlerinizi nasıl gerçekleştireceğinizden bahsedeceğiz:

 1. Hesabımızı açıyoruz
 2. Profilimize giriş yapıyoruz
 3. Bu alandan Tiktok cüzdan seçeneğine tıklıyoruz
 4. Tiktok jeton yükle seçeneklerini görüyoruz
 5. Yanlarında gerçek para değerleri göreceksiniz. Uygun olanı seçiyorsunuz
 6. Ödeme yönteminizi belirterek giriş yapıyorsunuz
 7. Kısa süre içerisinde jetonlarınız yükleniyor

 Bu yöntemlerin dışında tabii ki yukarıda da bahsetmiş olduğumuz Tiktok jeton kazanma ihtimalleri de vardır. Bu jeton yükleme işlemlerine ise daha çok pasif ya da dolaylı yöntemler şeklinde yaklaşabiliriz. Dilerseniz bu yöntemleri de şu şekilde sıralayalım:

 1. Hesabımıza giriş yapıyoruz.
 2. Takipçi sayımızın en az 1000 olduğuna emin oluyoruz.
 3. Bir canlı yayın başlatıyoruz.
 4. Canlı yayınlarımıza katılacak olan kişilerden jeton kazanmaya çalışıyoruz.
 5. Jeton gönderimlerini, daha doğrusu jeton bağışlarını yapan kullanıcılar sayesinde Tiktok jeton nasıl yüklenir sorusuna farklı bir yönden de yanıt vermiş oluyoruz.

Tiktok Jeton Ne İşe Yarar?

Peki, sürekli olarak Tiktok jeton konusundan bahsettik. Önemini göz önüne koymaya çalıştık. Genel olarak bir bakış attık. Tam olarak ne işe yarar kısmına hiç değinmedik? Uygulam içerisindeki jetonlarla ne yapacaksınız? Neden jeton yükleme ihtiyacı hissetmeliyim ki? Bu soruları sormakta haklısınız. Dilerseniz genel olarak bu sorulara yanıt vermeye çalışalım. Jeton konusunda ne tarz avantajlara sahip olabileceğinizi de kavramış olmanızı sağlayalım.

 1. Jetonlarınızı bağışlayabilir ya da bağış alabilirsiniz

Tiktok jeton bağış konusundan yukarıda da kısmen bahsetmiştik. Canlı yayınlara dahil olabilir kişilere buradan jeton bağışları yapabilirsiniz. Ya da sizler de canlı yayınlar açarak jeton bağışı alabilirsiniz.

 1. Jetonlarınız ile hediyeler gönderebilirsiniz

Jetonlarınızı yükledikten sonrasında, cüzdanınız içerisinde yer alacak olan bu miktar sayesinde kullanıcılara hediyeler gönderebilirsiniz. Ya da tabii ki hediye de alabilirsiniz.

 1. Jetonlarınızı gerçek para olarak çekebilirsiniz

Birikmiş olan jetonlarınızı cüzdanınızdan direkt olarak çekebilir, gerçek para olarak değerlendirebilirsiniz. Bu konuda ufak bir uyarı geçmekte fayda var. Gerçek para olarak çekmek istediğiniz jetonlarınızdan bir miktar komisyon ücreti site tarafından talep edilmektedir.