Tiktok Yorum Engeli Ne Zaman Kalkar?

Instagram gibi sosyal medya platformlarına göre yakın bir zamanda kullanıma sunulan TikTok, kısa bir sürede tüm dünyada popüler oldu. Durum böyle olunca milyonlarca insanın mağduriyet yaşamadan platformdan yararlanmasını sağlamak gibi bir durum da meydana geldi.

Dolayısıyla TikTok, söz konusu kurallara uymayan kişileri tespit ettiğinde, farklı cezalar vermekte. Bunlardan bir tanesi de TikTok yorum engeli. Peki, bunun nedenleri ne? Eğer yorum yapamıyorsanız, bunun temel nedeni yaptığınız yorumlar. Her ne kadar görüşünüzü açıkça belirtme özgürlüğünüz olsa da, bunu başkalarını kısıtlamadan ve rahatsızlık vermeden gerekli.

Spam mesajlar da bunun gibi olup, TikTok yorum engeline sebep olabilecek konular arasından. Peki, TikTok yorum engeli ne zaman kalkar? Platform, her kullanıcıya gün içerisinde belirli miktarda yorum yapma olanağı tanır. Eğer bunu çok aşarsanız, ilk olarak bir uyarı alırsınız.

Eğer devam ederseniz, size bir ceza ve uyarı babında bir tiktok yorum engeli verilir. Bu 2 güne kadar uzamakta olup, daha önce de almışsanız çok uzun süreler de olabilir.  Bu durumda TikTok yorumengeli nasıl kalkar?

TikTok Yorum Engeli Nasıl Kalkar?

Eğer engel almışsanız, bunu hileli bir şekilde aşma imkânınız mevcut değil. Zira bu size yöneticiler tarafından verilir ve yalnızca onlar kaldırılabilir.

Peki, bu durumda TikTok yorum engeli nasıl kaldırılır? Burada tavsiye olarak TikTok yöneticileriyle iletişime geçerek, detaylı bilgi almanız önerilir. Zira engelin nedeni birden fazla olabileceği gibi, bazen hatalı olarak kurallara uygun yorum yapan kişiler dahi kısıtlama alabilir.

Eğer gerekli iletişimi kurarsanız, hem bunun nedenlerini, hem de ne zaman kalkacağını öğrenebilirsiniz. Şayet bir hata olduğunu düşünüyorsanız, bunu belirtirseniz gerekli incelemeler yeniden yapılacak ve haklıysanız kısıtlama kaldırılacaktır.

Ayrıca bu hususlara da dikkat etmeniz tavsiye edilir. Bunlar hem yorum, hem de TikTok keşfet engeli nasıl kaldırılır için önemlidir.

1- Düzenli Şekilde Video Yayınlayın

Bazı durumlarda çok videosu olmayan ya da düzensiz paylaşım yapan kişiler, bu engeli alabilir. Bu nedenle ilk olarak hesabınıza bir düzen vermeniz ve her zaman aynı aralıklarla paylaşım yapmaya özen göstermeniz tavsiye edilir.

2- Gerekli Kurallara Uyun

TikTok yorum engeli nasıl kaldırılır? Eğer bir engel alınmışsa, bunun en büyük nedenleri kurallara uymamak. Her ne kadar tüm kullanıcılar okumadan TikTok şartlarını kabul etse de, hemen hepsi burada ne yazdığını merak edip okumaz.

Dolayısıyla pek çok kişi yorum hususunda şartları ihlal ettiği gerekçesiyle ihlal alır. Bunun nedenleri spam paylaşımlar, yasa dışı gönderiler, 18 yaş üzeri yazılar, alakasız hashtag yazımları ve şiddet içeren metinler gibi sebeplerdir.

Eğer bunları yapmışsanız, TikTok’a mesaj göndererek bu engelin ne kadar süreli olduğu sorabilirsiniz. Tabi bu sürede hesabınıza dikkat etmeli ve paylaşımlarınızı da kurallara uygun gerçekleştirmelisiniz.

3- Yeni Paylaşım Yapın

Eğer uzun süre paylaşım almıyorsanız ve yapmış olduğunuz yorumlar nedeniyle engel almışsanız, yeni paylaşımlar gerçekleştirmek size yardımcı olur. Böylece hesabınızı kontrol eden yöneticiler kendinizi düzelttiğinizi ve dersinizi aldığınızı düşünerek, süre sona erdiğinde otomatik kaldıracaktır.

4- Yorum Gelmesini Sağlayın

TikTok sizin sevilen bir kişi olduğunuzu düşünürse, yorum engeliniz hakkında olumlu düşünebilir. Bu sebeple arkadaşlarınıza mesaj atarak gönderilerinize güzel yorumlar yapmasını rica etmeniz yardımcı olacaktır.

Peki, TikTok yorum engeli gelmemesi için ne yapmanız gerek? Eğer platformun kurallarını ve şartlarını okursanız, sizden ne talep edildiğini ve yasakların neler olduğunu anında görebilirsiniz.

Arananlar;

  • Tiktok Yorum Engeli Ne Zaman Kalkar?
  • Tiktok Yorum Engeli Nasıl Kaldırılır?
  • Tiktokta Yorum Engeli Nasıl Kaldırılır?
  • Tiktok Yorum Engeli Nasıl Kalkar?

Tiktok Takipçi Satın Al ve hemen tiktok takipçi sayını ucuz, güvenilir ve aktif bir şekilde arttırmaya başla!