Tiktok Videolarına Nasıl Müzik Ve Ses Eklenir?

Tiktok videolarına müzik ekleme konusu aslında düşündüğünüzden daha basit bir işlemdir. Uygulamayı cihazınıza yüklenmiş olarak varsayıyoruz. Ve tabii ki hesap oluşturmuş olduğunuzu da düşünüyoruz. En önemli temel adımlarını geçtikten sonrasında, cihaz içerisinde boş bellek ama bunun yanı sıra sizin de dudak alıştırması yapmanız için, biraz boş zamana ihtiyacınız var. Biliyorsunuz ki, kısa biçimlendirilmiş videolarınızı, bir nevi playback tarzında şarkı söyleyerek renklendiriyorsunuz. Burada asıl konu zamanlama ve dudak senkronizasyonudur. Kısa bir süre, seçmiş olduğunuz müziğin, seçmiş olduğunuz kısmını antrenman yapmalısınız. Dudağınız ve zihniniz şarkının bu kısmını belirlenmiş saniye aralığında söylemeye alışmalıdır. Her şey tamamsa, videoyu yükleyebiliyorsunuz. Dilerseniz bir de size yönlendirme niteliği taşıması açısından, izlemeniz gereken yolu belirtelim:

 • Tiktok uygulamasını indirip kuruyoruz. Uygulamayı açıyoruz. Hesaba giriş yapıp ‘’+’’ simgesinin olduğu kısma tıklıyoruz.
 • Bu noktada ses menüsüne erişerek, gerekli ses izinlerini vermeyi ihmal etmeyiniz.
 • TikTok geniş bir ses kütüphanesi, kitaplığı barındırmaktadır. Burada hoşunuza gidecek olan müzikleri listeleyin, Tiktok videolarında müzik seçimi ihtiyacınızı giderin.
 • Kayıt düğmesi zaten hemen ekranda belirmektedir. Bu buton video kaydetmenize olanak sağlayacaktır.
 • Video çekimi esnasında kenar çubukları, araçları sayesinde çeşitli efektleri de videonuza uygulayabiliyorsunuz.
 • Videoyu oluşturduktan sonrasında, eğer memnun kaldıysanız bunu ‘’Tik’’ işareti ile belirtebilirsiniz. Diğer durumda, yeniden çekim yapabilirsiniz.
 • Videoyu çektikten sonrasında, bir sonraki ekranda size çeşitli araçlarla birlikte, videonuzu düzenleme imkanı tanınacaktır. Video biçimlendirmenizi tamamladıktan sonrasında paylaşım seçenekleri aracılığıyla videonuzu hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz.

Iphone Ve Android Cihazınızda Tiktok Müzik Ekleme

 Yukarıda, genel bir anlatım kullanmayı tercih ettik. Halihazırda olan müzik listesinden yararlanılarak, nasıl müzik ve ses ekleneceğini belirttik. Ancak tabii ki kullanıcılar belirli programları kullanarak, kendi müziklerini de ekleyebiliyorlar. Bu noktada Iphone tiktok müzik ekleme işlemleri ve Android cihazlarına müzik ekleme aynı şekilde yapılmaktadır. Temel olarak söylenmesi gereken şey, uygulamanın çalışması için cihazda belirli bir bellek alanının yer almasıdır. Ve bunun yanı sıra, yüklenecek olan videoların, müziklerin de kaplayacakları alanlar düşünüldüğünde, biraz daha boş hafızaya ihtiyacınız olabilmektedir. Android tiktok müzik yükleme ve Iphone müzik yükleme işlemlerini, tek bir program ile gerçekleştirebiliyorsunuz.

Lightmv Ve Beecut Programlarıyla Tiktok Müzik Ekleme

 Lightmv ve Beecut programları, Tiktok kendi müziğini yükleme talebinde bulunan kişilerin kullanabilecekleri, pratik edit programları olmaktadır. Çok kısa bir tanımla şunu söyleyebiliriz ki, Beecut programı masaüstü edit imkanı tanırken, Lightmv ise uygulama üzerinde çalışmaktadır. Yani Beecut kullanarak MAC veya Windows gibi platformlar üzerinden çalışmalarınızı yapabiliyorsunuz. Lightmv için ise bu alan tabii ki sizlerin de tahmin edebileceği üzere Android ve IOS platformları, mobil servisler olmaktadır. Bizler bu makalemiz içerisinde, daha çok mobil uygulama üzerinden yapılabilecek edit imkanlarını tanıtacak olsak da, Beecut üzerinden de nasıl edit yapılır kısaca değineceğiz.

Ligtmv İle Tiktok'ta Kendi Müziğini Ekleme

 Lightmev ile Tiktok videolarına kendi müziğini ekleme işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Bu uygulama slayt biçimlendirme amaçlı daha çok yazılmış olsa da, Tiktok hesabı olanların da sıklıkla kullandıkları kullanışlı bir app olmaktadır. Tiktok platformunun desteklemiş olduğu 9:16 formatını bünyesinde barındıran, video biçimlendirme imkanı sunan Ligtmv; videolara bünyesindeki araçlar sayesinde efekt, resim, şablon yükleme imkanı da tanımaktadır. Uygulamayı şu şekilde kullanarak, müziklerinizi ekleyebiliyorsunuz:

 • Uygulamayı indirip hesap açıyoruz.
 • Uygulamaya giriş yapıp Tiktok ile uygun olan şablon modelini seçiyoruz.
 • Video yüklemek için gerekli talimatları izleyerek, ‘’Change Music’’ seçeneğine tıklıyoruz. Burada zaten kendi müziğinizi seçme noktasında bulunuyor olacaksınız.
 • Videoyu bu şekilde tamamlayabilir ve biçimlendirebilirsiniz. Veyahut, uygulama içerisindeki efektleri, filtreleri kullanarak, video içeriğini daha renkli ve zengin kılabilirsiniz.

Beecut İle Tiktok İçin Kendi Müziğini Ekleme

 Beecut ile kendi müziğini Tiktok videosuna ekleme işlemleri, genel hatları ile benzer ve hatta aynıdır. Yukarıda da bu iki seçenek arasındaki temel ayrımdan bahsetmiştik. Beecut bu ayrımın PC platformlarına ayrılmış olan kısmında yer almaktadır. Masaüstünden bir video edit işlemi gerçekleştireceksiniz, size yardımcı olacak olan uygulama Beecut’tır. Hemen gerekli yönergeleri sırasıyla verelim:

 • Beecut uygulamasını masaüstüne indirip kurun. Buradan gerekli girişlerinizi yapıp ‘’Medya’’ sekmesine ulaşın. Size ait olan ses ve videoları bu şekilde içeri aktarın.
 • Video biçimlendirme işlemlerinize başlamak için uygulama içerisinden ‘’Yeni’’ seçeneğine tıklayıp, Tiktok formatına uygun portre boyutunu (9:16) seçin.
 • Dosyaları uygulama içerisindeki ‘’Düzenleme’’ alanında biçimlendirip, gerekli tasarım ve filtreleme işlemlerinizi de yaptıktan sonrasında, kaydedin.
 • Dışa aktar seçeneği karşınıza gelecektir. Burada bilgisayara kaydedip, sonrasında Tiktok hesabınıza giriş yapıp, gerekli video paylaşım seçeneklerine ulaşın.