Tiktok Video Fikirleri Nelerdir?

Tiktok Video Fikirleri;

Tiktok kullanan çoğu video üreticisi, belirli bir video sayısına ulaştıktan sonra yeni tiktok vidoları için fikir almaya çalışırlar. Tiktok kullanıcıları yeni çekeceği bir video için tiktok video fikri arayışına girerek, çevresinden ve google bloglarından destek almaya çalışarak yeni ve özgün tiktok video fikirlerine ve içeriklerine ulaşmayı hedeflemektedir. Bizde bu yazımız ile ufkunuzu açacak özgün tiktok video fikirlerine değineceğiz. Size vereceğimiz tiktok video fikirlerini uygulayarak güzel kitlelere ulaşmanız mümkün olacak ve tiktok takipçi sayınızda da güzel artışlar sağlayacaksınızdır.

Tiktok video fikirleri yani tiktok içerik fikirleri daha önce yapılmış  ve yapılmamış video fikirleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Biz size bu yazımızda tiktok video fikirlerinden birkaç tanesine değineceğiz.

Tiktok Oyun Videoları Çekme Fikri

Oyun videoları tiktok’ta büyük ilgi görmüştür. Tiktok platformunda ortalama yaş aralığı 17-24 yaş olması sebebiyle, oyunlara ilgisi olan kişiler, oyun videolarını daha çok beğenip daha çok izlemektedir. Sizde tiktok’ta yeni bir video fikri arıyorsanız ve oyunlar ile aranız iyiyse oyun videoları çekebilirsiniz.

Çekeceğiniz her video’da kendinize özgü kişiselleştirmeler yapmanız mümkün. Videolarınıza eklenecek komik sesler ve montajlar videonuzu taçlandıracaktır ve rakiplerinize göre daha kaliteli olmanızı sağlayacaktır.

Oyun videosu çekmeden önce bir başka kişiyi ve fikri taklit etmemeye dikkat etmelisiniz. Sizden daha önce bir başkasının yaptığı videoya benzer içerikler üretmek pek özgün görünmeyecektir. Size önerimiz küçük veya basit demeden, ilgi çekecek her türlü oyuna kendinizi de katarak videolar üretmeniz.

Oyun videoları ve diğer tüm videolar için paylaşım yaparken kullanılacak tiktok etiketleri için web sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Bu tiktok etiketleri ile kolay ve hızlı bir şekilde keşfete çıkmanız zor olmayacaktır. Burada önemli olan kısım, videolarınız ile ilgili etiketlerin koyulmasıdır.

Örneğin; Oyun videolarından pubg videosu çektiğinizi varsayalım. Videonuzu paylaşırken GTA-V etiketi atmak tiktok algoritmalarına saçma gelecek ve videonuzun keşfet alması zorlaşacaktır.

Tiktok video fikirleri ve içerik fikirleri; Tiktok Vİdeo Fikirleri

Google, yandex ve diğer arama motorlarına benzer algoritma kullanan tiktok, paylaşılan videoda ki nesneleri ve içerikleri otomatik olarak algılar. Örneğin çok fazla pubg videosu izlediğinizde karşınıza daha fazla pubg videosu denk gelecektir. Bundan dolayı videonuz ile ilgili tiktok etiketi yani hashtag’ı atmanız oldukça önemlidir.

İlginç Yorumlara Cevap Verme Fikri

Tiktok kullanan çoğu kişinin de karşısına çıktığına inandığımız güzel bir tiktok video fikridir. Çektiğiniz herhangi bir video’da yapılan ilginç video yorumlarına cevap verin. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, gerçekten keşfette çıktığınızda kullanıcıların beğeneceği ve ilgilerini çekeceği komik yorumlara cevap vermenizdir. Sizde videolarınıza yapılan ilginç ve komik yorumları keşfederek hemen video ile düet yapın. Tiktok kullanan bir kişi olarak ben bile böyle videolar ile karşılaştığımda oldukça dikkatimi çekiyor ve yorumu okuyup, yoruma cevap veren tiktok kullanıcısınıda dinliyorum.

Başarısız Video Çekme Fikri

Tiktok kullanarak keşfette gezen çoğu kişi, başarısız olan video denemelerinin daha fazla önlerine çıktığını gözlemleyebilir. Bunun sebebi henüz bilimese de kullanıcılar başarısız denemeleri yani kazayı, düşmeleri daha çok beğeniyor. Kendi kendinizi yere atın demiyoruz elbette. Fakat ilgi çekecek bir kaza anınızı paylaşmak kullanıcıların büyük ilgisini çekecektir. Beceremediğiniz videoları atmaktan çekinmemenizi öneriririz. Çoğu fenomenin başarısız tek bir videosu ile keşfedildiğini görmek mümkün. Sizde başarısız videolarınızı atın ve videolarınızı asla silmemeye gayret gösterin.

Günlük olarak video paylaşan kişilerin keşfete çıkma olasılığı, düzensiz video paylaşan video içerik üreticilerine göre daha fazladır. Düzenli videolar paylaşın ve videolarınızın birbiriyle alakalı içerikler olduğuna dikkat ederek gerisini tiktok algoritmalarına bırakın. Bu yöntem ile tiktok’ta keşfete çıkmanız oldukça basit hale gelecek ve yüzlerce kişi tarafından kolaylıkla takip edileceksinizdir.

Tiktok Kısa Video Fikirleri;

  • Şarkı Söylemek
  • Tepki Göstermek
  • Sadece Kameraya Bakmak
  • Görev Yapmak
  • Oyun Oynamak
  • Dublaj Yapmak
  • Ses Taklidi Yapmak
  • Düet Yapmak

Tiktok video fikirleri ararken bulduğunz fikirleri kendinize göre özgünleştirmelisiniz. Başkalarının çektiği tiktok videolarına benzer video çekmek o kişiyi yükseltecektir. Ne diyordu şair? Taklitler aslını yüceltir!

Tiktok Video Fikirleri İçin Ekstra Bilgiler

Tiktok video fikirlerini sizler için anlattık. Fakat bu fikirleri uygulamadan önce alt tarafta belirtilenleri mutlaka okumalısınız!

Tiktok, instagram ve twitter gibi uygulamalara göre daha avantajlıdır. İnstagram’da keşfete çıkmak için oldukça fazla takipçi, tiktok beğeni, izlenme ve yorum gerekirken, tiktok uygulamasında videolarınızın keşfete çıkaması takipçi sayınıza bağlı değildir. Yeni açılmış bir tiktok hesabının paylaştığı video bile kolayca keşfete çıkabilmektedir. Bir tiktok profiliniz var fakat paylaştığınız hiçbir video keşfet almıyorsa kaliteli ve ilgi çekecek videolar üretmiyor olabilirsiniz. Size önerimiz sıfırdan bir tiktok hesabı açarak videolarınızı düzenli paylaşmaya başlayın. Paylaştığınız videoların görüntü ve ses kalitesine dikkat edin. Bu sizi bir adım rakiplerinizin önüne taşıyacaktır.

Tiktok Video Fikirleri: Tiktok kullanan bir çok ünlü isim veya kullanıcının yeni içerikler üretme ve paylaşma arayışıdır. Tiktok video fikirlerini fenomenim.net üzerinden öğrenmek oldukça kolay!