TikTok Video Birleştirme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformları, aldığı güncellemelerle beraber pek çok yeni özellik alır. Bu nedenle dinamik bir yapıya sahip olup, böylece kullanıcıların sıkılmadan platformu kullanması sağlanır. Bu kapsamda TikTok da bazı zamanlarda uygulamaya güncelleme getirerek hem mevcut hataları gidermekte, hem de yeni özellikler getirmektedir.

Bu özelliklerden biri olan Stitch ya da Türkçe adıyla video birleştirme, en son eklenen nitelikler arasındadır. Buna karşılık ilk günden itibaren kullanıcılar arasında yoğun olarak kullanılan ve popüler hale gelen video birleştirme, bir ya da birden fazla videoyu tek medya şeklinde sunmaktadır.

Tiktok Video Birleştirme Özelliği Stitch Nedir?

Tiktok video birleştirme özelliği stitch nedir?

TikTok mobil uygulama üzerindeki adı Stitch olan bu seçenek, videoları düzenlemenizde size yardımcı olur. Eğer başka TikTok kullanıcılarının paylaştığı videolardan bir bölüm alarak, kendi hazırladığınız medyaya eklemek istiyorsanız, oldukça kullanışlıdır.

Böylece etkileşiminiz, aynı Duet özelliğinde olduğu gibi artar. Dolayısıyla fenomen olmak istiyorsanız, daha geniş kitlelere, anında ulaşmanız mümkün olur.

Tiktok Video Birleştirme Nasıl Yapılır?

TikTok video birleştirme hâlâ yeni olduğu için, kullanıcılar nasıl kullanacaklarını karıştırabilmektedir. Tiktok'ta video birleştirme için uygulanması gereken adımlar;

 1. Akıllı telefonunuzda bulunan TikTok’u açın.
 2. Hangi video’dan birleştirme kesiti alacaksanız, seçim yapın.
 3. Seçtikten sonra aktif hale gelen gönder butonuna dokunun.
 4. Ekranda görülen Stitch butonuna dokunun.
 5. Ardından almak istediğiniz bölümü seçin. Burada 5 saniyeye kadar seçim yapılır.
 6. Böylece kestiğiniz alanı, kendi videonuza ekleyin. Ardından da paylaşım yapın.

Peki, bu seçenek uzun video çekerken kullanılır mı? İster 15 saniye, isterseniz 60 saniye video çekin, bu seçeneği kullanmanız mümkündür.

Viva Video İle Tiktok Video Birleştirme

Eğer TikTok video birleştirme yapmak istiyorsanız, dışarıdan program kullanarak da yapmanız mümkündür. Seçenekleriniz bir tanesi olan Viva Video şu özelliklere sahiptir.

 1. Video’ya filtre ekleme.
 2. Video’ya tema ekleme.
 3. Video’ya geçiş yapma.
 4. Müzik ekleme.
 5. Çıkartma ekleme.
 6. Metin ekleme.
 7. Video kesme
 8. Video kopyalama
 9. Video birleştirme
 10. Video düzeltme
 11. Video kolajlama

Viva Video sunduğu diğer seçeneklerle beraber, pek çok TikTok kullanıcısı tarafından bir düzenleme aracı olarak kullanılır. Kolay bir arayüz sahibi olduğu için, hiç zorlanmadan kullanmak mümkündür.

Funimate İle Tiktok Video Birleştirme

Funimate özellikle geçişleri ve mükemmel efektleri ile pek çok kullanıcı tarafından seçilir. Eğer video düzenleme ekranında bulunan efektleri ve geçişleri yetersiz ve eksik buluyorsanız, Funimate ile mükemmel dokunuşlar yakalayabilirsiniz.

Magisto İle Tiktok Video Birleştirme

Farklı filtreleri, müzik efektleri, metinleri, fotoğrafları ve video kliplerini hazırladığınız video üzerine eklemenize olanak tanıyan Magisto, bugün pek çok TikTok ve diğer sosyal medya kullanıcıları tarafından yoğun olarak kullanılır.

Sahip olduğu kolay arayüz size basit bir kullanım sunmakla beraber, zengin seçenekleriyle videonuzu daha etkileyi hale getirebilir, böylece beğenilerinizi de arttırabilirsiniz.

Vizmato İle Tiktok Video Birleştirme

Eğer birden fazla videoyu kesmek ve hepsini beraber işlemek istiyorsa ve uygun seçenek bulamıyorsanız, Vizmato kestiğiniz ve videonuza eklediğiniz her parçanın kırpılarak düzenlenmesine imkân tanımaktadır.

Eğer kestiğiniz parçaları güzelce düzenler ve kendi videonuzda nereye koymak istediğinize karar verirseniz, muhteşem sonuçları kısa sürede elde edebilirsiniz.

Dolayısıyla TikTok video birleştirme için, birden fazla seçeneğiniz vardır. Eğer ilk olarak Stitch kullanmak istiyorsanız, anlattığımız şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca burada mevcut olan diğer seçeneklerden de yararlanarak, hangi sonuçları elde edebileceğinizi görebilirsiniz.

Bunların hepsi farklı video düzenleme seçenekleri sunmakla beraber, hepsi de farklı özellikler bulundurur. Bu nedenle teker teker hepsini yükleyerek, hangi sonuçları aldığınızı görebilirsiniz.


Diğer tüm fenomenim.net blog yazılarımızı okumak ve bilgi sahibi olmak için blog yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Tiktok takipçi veya instagram takipçi satın al özelliğini keşfetmek için tıklayabilirsiniz.

Önceki blog; Rüyada Tiktok Fenomeni Görmek Ne Anlama Gelir?