Tiktok’ta Videolara Nasıl Yazı Eklenir?

Abonelerine küçük klipler çekmesine izin veren TikTok, yaptığı güncellemeler ile pek çok yenilik getirmektedir. Bunlardan biri olan Tiktokta’ta video’ya yazı ekleme, oldukça sık kullanılır. Böylece videolara istenilen mesajlar verilebilir ve daha iyi sonuçlar alınabilir.

Ancak yeni kullanıcılar, yazı eklemeyi nasıl yapacağını, hangi yazı tiplerinin olduğunu ve etiketleme sistemini bilememektedir. Buna yönelik hazırladığımız rehberimizde, konuyla ilgili tüm detayları bulmanız mümkündür.

Tiktok’ta Yazı Tipleri

TikTok, tıpkı Microsoft Word üzerinde olduğu gibi farklı yazı tipleri bulundurur. Her ne kadar bunlar burada olduğu gibi zengin seçeneklere sahip olmasa da, şu fontları bulundurur.

 1. Klasik
 2. Yazdır
 3. El Yazması
 4. Neon

Bunların arasından hangisi daha çok ilginizi çekerse, onu kullanma fırsatınız mevcuttur. Eğer klasik bir yönünüz varsa bunu seçebilir ya da el yazısı seçeneğini tercih edebilirsiniz. Daha modern ve ışıltıılı seçenekler için neon kullanmanız da mümkündür.

TikTok Videosuna Yazı Ekleme Ve Düzenleme

TikTok ile bir videoya’ya yazı eklediğinizde, onu düzenleme seçenekleri de vardır. Burada kullanabileceğiniz fonksiyonlar şöyledir:

 1. Metin için yazı tipi ve rengi belirleme
 2. Eklenen etiketi kenarı ya da orta bölüme hizalama
 3. Uyguladığınız dolgunun, tonunu değiştirme

Eğer metni hareket ettirmek ya da çöp kutusuna taşımak suretiyle silmek istiyorsanız, parmağınızla metni sürüklemeniz gerekir. Burada yer alan kurşun kalem simgesi; hem düzenleme moduna geçmeyi, hem de bir metin yazmak için kullanılır. Yazı yazacaksanız, ilk olarak buna dokunmanız şarttır.

Eğer yazının belirli bir zamanda görünür hale gelmesini istiyorsanız, saat simgesine dokunarak bunu ayarlayabilirsiniz. Ok simgeleri ise etiketi hem taşımanıza, hem de boyutunu ayarlamanıza olanak sağlar. Artı işareti ise yazının silinmesiyle beraber, ilgili pencerenin kapanmasını gerçekleştirir.

TikTok yazı düzenleme ekranında tüm işlemleri bitirdikten sonra, ileri butonunu kullanmak suretiyle değişikliklerinizi izleyebilirsiniz.

TikTok Yazı Yazma

TikTok yazı yazma ile videonuza metinler eklemek istiyorsanız, üzerinde “aa” yazan buton ile düzenleme ekranına ulaşmanız gerekir. Sonrasında dilerseniz dokunmatik klavye üzerinden bir metin yazabilir; dilerseniz de sesli konuşmayla ekleyebilirsiniz.

TikTok Etiketler

TikTok etiketler, videoların daha görünür hale gelmesi için bir numaralı yardımcılardır. Platform binlerce video bulundurduğu için, öne çıkmak için bazı uygulamalar gerekir. Burada kullanılan etiketler, günlük otomatik ve dinamik şekilde güncellenir.

Bunları eklerken dolayısıyla dikkat etmeniz, en güncel etiketleri kullanmanız önerilir.

TikTok Etiketler Neden Önemlidir?

TikTok etiketler neden önemlidir? Her TikTok kullanıcısı için takipçi elde etmek, büyük öneme sahiptir. Zira böylece fenomen olabilir, şirketler aracılığıyla reklam alıp, ürün tanıtımlarından para kazanabilirsiniz.  Pek çok kullanıcının videoları incelendiğinde reklamlar net şekilde görülmektedir.

Ancak takipçi arttırmak da oldukça zor olabilir. Bu nedenle kullandığınız küçük araçlar, sizi daha çok kullanıcıya tanıtmaktadır. Tiktok etiketler bu konuda o etiketi takip eden, milyonlarca kişi tarafından izlenmektedir.

Tiktok Altyazı Ekleme

Videolarınıza TikTok altyazı ekleme için uygulama ekranında göreceğiniz “aa” butonu kullanılır. Buna tıkladıktan sonra elektronik bir klavye açılacak olup, istediğiniz yazı tipi ve renk uygulanabilir.

Bunun için tercih ettiğiniz metni klavye aracılığıyla öncelikle yazmanız gerekir. Ardından harflere isteğe göre gölge ve yazı tipi seçilir. Sonrasında kenarlarından tutulup tekrar boyutlandırılır. Nereye taşımak istiyorsanız, yazının üzerine basılı tutup, parmağınızla kaydırarak taşımanız gerekir.

Bundan sonra da tek yapmanız gereken yazının hangi dakikalar üzerinde görüleceği, etiketleri gibi küçük düzenlemelerdir. Böylece videolarınıza yazılı ifadeler ekleyebilir, takipçi ve hayran kitlenizi arttırmaya başlayabilirsiniz.

 • Tiktok'ta yazı ekleme
 • Tiktok'ta yazı nasıl eklenir?
 • Tiktok yazı silme
 • Tiktok yazı tipi değiştirme
 • Tiktok yazı kaldırma
 • Tiktok yazı düzeltme

https://fenomenim.net'i hemen inceleyerek, instagram takipçi satın al güvenilir bir şekilde instagram ve tiktok takipçi sayını arttır.