Tiktok’ta Uzun Video Nasıl Çekilir?

TikTok, sos medya platformları arasında en yeni seçeneklerden biri olmakla beraber; özellikle gençler arasında hızlıca fenomen konuma ulaşmıştır. Bugün binlerce üyeye erişen TikTok dans, müzik ve video paylaşımı üzerine ön plana çıkmaktadır.

TikTok söz konusu paylaşımlarda, en fazla 15 saniye izni koymuştur. Böylece platform içerisinde daha aktif ve pratik kullanım sağlamak, zorlukların da önüne geçmek hedeflenmiştir. Ancak çoğu kullanıcı bunu aşmak isteyerek, Tiktok’ta Uzun Video Nasıl Çekilir? Hususunu incelemektedir. Tiktok'ta uzun video çekme ile ilgili en çok aranan kelimeler şu şekildedir;

 • Tiktok uzun video çekme
 • Tiktok uzun video atma
 • Tiktok'ta uzun video yükleme
 • Tiktok uzun video yapma
 • Tiktok'ta uzun video nasıl çekilir?
 • Tiktok uzun video kaydetme

TikTok'ta Uzun Video Çekmek

TikTok hem veri tasarrufu, hem de pratiklik olması için 15 saniye uygulamasıyla gelir. Eğer bunu değiştirmek TikTok uzun video çekmek istiyorsanız, şunları uygulayın:

 1. TikTok uygulamasında video çekme ekranında girdikten sonra, ekranın üst kısmında video uzunluğunuz 15 saniye olarak görülmektedir.
 2. Ekran üzerinde sol tarafta bulunan üç noktaya tıklayın.
 3. Ardından ekranın üst kısmında 60 saniye moduna geçildiğine dair uyarı gelecektir.

Bundan sonra TikTok uzun video çekme yapabilir, böylece daha eğlenceli ve kaliteli videolar da ortaya çıkartabilirsiniz. Bu uygulamalardan herhangi birini kullanarak, takipçilerinize daha iyi hitap edebilir ve hayran kitlenizi arttırabilirsiniz. Arzu ederseniz birbirinden değişik efektleri videonuza uygulayabilir, daha ilgi çekici yapabilirsiniz.

Eğer daha uzun ve eğlenceli videolar çekmek istiyorsanız, bunu bazı uygulamalar aracılığıyla yapılır. İşte o uygulamalardan bazıları;

1- LightMV İle Uzun Video Çekmek

Eğer Tiktok’ta uzun video çekmek istiyorsanız, kullanabileceğiniz ilk seçenek LightMV kullanmaktır. Oldukça etkili ve verimli olan bu araç sayesinde, çektiğiniz videoların daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz.

Program basit bir arayüze sahip olmakla beraber, sizlere 1-2 dakikadan ibaret videolar çekmenize imkân tanır.  Eğer arka planlarına müzik eklemek istiyorsanız, birbirinden çarpıcı müzikler arasından tercihte bulunabilirsiniz.

İnternet üzerinden kolaylıkla indirebileceğiniz LightMV kullanmak için; App Store veya Google Play Store ile indirmeniz gerekir. İndirme ve yükleme tamamlandıktan sonra, programa giriş yaparak ilginizi çekecek bir şablon seçin.

Ardından ekranda gördüğünüz ücretsiz dene butonuna dokunarak çektiğiniz videoyu seçin. Sonrasında ücretsiz dene düğmesiyle anında işleyebilirsiniz.

2-TikTok İle Uzun Video Çekmek

TikTok kullanarak da uzun video çekmek mümkündür. Mevzubahis uygulama oldukça yoğun kullanılmakta olup, hem bilgisayar hem de telefon üzerinden ulaşım imkânı vardır.

Uzun video çekmek istiyorsanız, öncelikle telefonunuz işletim sistemine göre AppStore veya Google Play Store üzerinden programı indirerek, yükleyin. Sonrasında giriş yaparak, ekranın alt kısmında tam ortada bulunan artı şeklinde işareti seçin. Karşınıza gelecek seçenekler arasından yükle butonunu kullanın ve telefonunuzdan istediğiniz videoya dokunun.

Ardından uygulamak istediğiniz efektlere de karar vererek, uygulayın. Tüm işlemler tamamlandığında, üzerinde sonraki yazan butona tıklayarak, paylaşın.

3-Inshot İle Tiktok'ta Uzun Video Çekme

Inshot ile size şu imkânlar sunulur.

 1. Film hızını ayarlama
 2. Metin ekleme
 3. Müzik ekleme
 4. Filtre
 5. Klipleri kırpma
 6. Fotoğraf editleme
 7. Fotoğraflardan kolaj yapma
 8. Video oluşturma

Basit arayüzü ile hiç zorluk çekmeyeceğiniz Inshot ile Tiktok’ta uzun video çekmek de mümkündür. Bunun için şu aşamaları takip edin:

 1. Telefonunuzun Google Play Store veya App Store mobil uygulamasına giriş yaparak, Inshot aratması yapın.
 2. Mobil uygulamayı telefonunuza indirin.
 3. Kurulum tamamlandığında giriş yapın.
 4. Video butonuna tıklayarak telefonunuzun galerisinden, buraya bir video aktarın.
 5. İstediğiniz filtre ve diğer araçlarla editleme yapın.
 6. Tüm her şey sona erdiğinde, ekranda görülen indir butonunu kullanarak, mobil telefonunuza indirin ve paylaşın.

Böylece TikTok üzerine daha uzun video yüklemeniz de mümkündür.


Tiktok platformu için hemen takipçi satın almak için fenomenim.net'in güvenilir paketlerini deneyebilirsiniz.

Sonraki blog; Tiktok’ta Videolara Nasıl Yazı Eklenir?

Önceki blog; Tiktok'ta Takip Etmeyenler Toplu Nasıl Silinir?

Tüm bloglar; Fenomenim Makaleleleri