Tiktok Profil Fotoğrafı Ve Profil Videosu Nasıl Yapılır?

Tiktok, popüler sosyal medya uygulamaları arasında şu anda en önde gelen isimlerden bir tanesidir. Öyle görünüyor ki, bu hızla devam ettiği müddetçe, diğer uygulamaların önüne kaçınılmaz olarak geçecektir. Bu başarıyı neye borçlu diye baktığımızda da, çok farklı sayıda neden bulabiliyoruz. Profil videosu koyma, kısa video paylaşımı, interaktif paylaşımlar, yüksek kullanıcı kitlesi... Elbette sayılabilecek çok sayıda diğer konuları da bulabiliriz. Böylesine rekabetin yüksek olduğu bir platform içerisinde de tabii ki Tiktok profil fotoğrafı konusuna önem vermelisiniz. Artık öyle sadece ‘’benim olduğum bilinsin yeter’’ tarzında çekmiş olduğunuz videoların hiçbir karşılığı olmayacaktır. Tüketim dünyasının içerisinde, en çok da görsel malzemeler tüketilmektedir. Bu yüzden dikkat çekici bir fikri görsel olarak profilinizde işleme başarısını göstermek durumunda olmalısınız.

Zaten Tiktok uygulaması bu konuya da çeşitli imkanlarla yaklaşmaktadır. Biliyorsunuz ki Tiktok içerisinde sadece profil fotoğrafı değil dilerseniz 6 saniyelik profil videoları da koyabiliyorsunuz. Şimdi isterseniz bu profil ayarlarından bahsedelim ve Tiktok profil resmi nasıl değiştirilir birlikte öğrenelim:

 • Cihazınıza indirmiş olduğunuz uygulamayı çalıştırıyorsunuz.
 • Ana sayfada yer alan sekmelerden profilinize giriş yapıyorsunuz.
 • Bu alandan profil fotoğrafı kısmını görebilirsiniz.
 • Buraya tıkladıktan sonrasında da artık görsel seçiminde bulunabilirsiniz.
 • Tiktok profil fotoğrafı seçerken belirli kısıtlamaları göz ardı etmeyin. Görsel boyutu konusunda istenen taslağa, şablona uymak zorundasınız.

Tiktok Profil Videosu Nasıl Yapılır?

 Yukarıda, Tiktok profil fotoğrafı ile ilgili konuştuk şimdi ise Tiktok profil videosu ile ilgili ayarların nasıl yapılmakta olduğundan bahsetmek istiyoruz. Biliyorsunuz ki, hızlı bir dünyada, dijitalleşmiş bir dünyada yaşıyoruz. Artık temelini videolardan alan bilgi saçılmasının içerisinde gözümüzü nereye çevirsek, hemen anında başka bir şey dikkatimizi çekip bizi sanal bir simülasyonun içerisinde kaybolmuş hissine bırakıyor. Bu giriftliğin içerisinde, dikkatimizi en çok çekmekte olan bizi adeta efsunlanmış kılmakta olan şeyler yine hareketli içeriklerdir yani videolardır. Bu yüzden bizim düşüncemize göre ilerleyen dönemlerde bu tarz özellikler diğer sosyal medya uygulamalarına da gelecektir ve profil fotoğrafları değil de profil videoları şeklinde tanımlama yapacağız.

Tiktok profil videosunasıl yapılır sorusuna geçmeden evvel, belirli şartlardan bahsetmek istiyoruz. Videolarınızı seçerken kısa ve çarpıcı şeklinde seçmelisiniz. Ki bu sizin için takipçi kasma konusunda oldukça avantaj sağlayacaktır. Fotoğraf paylaşımında yer almakta olan sınırlandırmaların aynısını veya benzerini video paylaşımları içerisinde de görebiliyoruz. Tiktok video açısından paylaşım yapma durumunu 6 saniye ile sınırlandırmaktadır. Daha fazlasını yapmak istediğinizde engellenmiş olacaksınız. Dolayısıyla iyiyi değil en iyisini seçmeniz gerekmektedir. Peki, ayarlara geçelim:

 • Uygulamaya erişim sağlayıp giriş işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz.
 • Ana sayfa aracılığıyla birlikte hemen profil bilgilerimiz, ayarlarımız kısmına geçiş yapıyoruz.
 • Bu alanda yer almakta olan fotoğraf kısmına tıklıyoruz.
 • Karşımıza çıkmakta olan seçenekler arasından video tercihini belirliyoruz.

Tiktok Profil Ayarları Nelerdir?

Tiktok profil ayarları genel olarak neleri içermektedir? İki tanesini şimdiden verdik bile. Bir tanesi profil fotoğrafı diğeri ise aynı alandan yapılan farklı bir tercih olan profil videosu olmaktadır. Ancak elbette ki uygulamanın profil ayarları içerisinde bu iki seçenek, yapabileceğiniz tek ayarlamalar değillerdir. Bunların dışında mesela Tiktok konum değiştirme gibi çeşitli ayarlamalar da bulunmaktadır. Ya da Tiktok dil değiştirme gibi tercihlerde de bulunabiliyorsunuz. Bu tarz ayarların kendi içerisinde ne gibi işlevleri olduklarına da değineceğiz. Çünkü bazen kullanıcılar bilinçli olarak ayarlarında oynama yapmak zorunda hissedebiliyorlar. Özellikle de, çeşitli Tiktok takipçi kasma çalışmalarında bulunmak isteyenler için belirli ayar değişimleri önemli olabilmektedir.Peki, Tiktok profil ayarları nelerdir kısmına baktığımızda sizleri neler karşılıyor?

 • Tiktok konum değiştirme

 Tiktok konum değiştirme yaparak, başka ülkelerdeki içerik üreticilerinin yapmış oldukları paylaşımları görebilirsiniz.

 • Tiktok dil değiştirme

 Tiktok dil değiştirme seçeneği sayesinde de yine algoritmayı bir nevi kandırarak, bu dile ait olan paylaşımları görebilirsiniz.

 • Tiktok fotoğraf değiştirme

 Tiktok fotoğraf ve video değiştirme ayarları sayesinde, profilinizin bu video ya da fotoğraf ile görünmesini sağlayabilirsiniz.

 • Tiktok cüzdan ayarları

 Son güncellemeler ile eklenmiş özellik olan Tiktok cüzdan ayarları ise bünyesinde jeton ihtiva etmekte olan eklentidir. Cüzdanınıza giriş yaparak tabiri caizse ne kadar ‘’paranız’’ kaldığınız öğrenebilir gerekirse yatırım yapabilirsiniz.

İnstagram takipçi satın al ve sende instagram takipçilerini hemen profiline gönder!