Tiktok Neden Açılmıyor? - Tiktok Açılmıyor Hatası Ve Çözümü

Bugün, popüler uygulamamız olan, Tiktok uygulaması hakkında konuşacağız. Kullanıcıların son zamanlarda sıklıkla geri bildirim bıraktıkları bir hata olan Tiktok neden açılmıyor sorusu ile ilgilenmek istiyoruz. Kullanıcıların aktarmakta olduklarına göre, uygulamaya giriş yaparken belirli donma, takılma sorunları gerçekleşiyor. Bunun sonucunda da girişlerde belirli aksamalar meydana geliyor. Tiktok açılma sorunu olarak isimlendirmek istediğimiz bu hatadan, olası çözümlerinden bahsedeceğiz.

Tiktok Neden Açılmıyor?

Tiktok neden açılmıyor ise bakılması gereken ilk yer, internet durumunuzdur. İnternet bağlantınızın zayıf olması, bazı konularda aksamalar meydana getirmektedir. Giriş sorunu da burada başta gelen problemler arasında yer alacaktır. İnternetinizin hızını kontrol edebilirsiniz. Eğer mobil veri kullanıyorsanız, bazen internet çekimi sebebiyle bu sorunlar daha sık görülebilmektedir. Bu sebepten ötürü eğer imkanınız varsa Wi-Fi kullanmayı deneyebilirsiniz.

İnternet hızına rağmen hala Tiktok açamıyorum mu diyorsunuz? O halde uygulamayı yeniden yükleyebilirsiniz. Bazen, mükemmel şekilde çalışmakta olan cihazlarımız, ansızın belirli bir aksaklık sebebiyle, uygulamaları açmayı reddedebiliyor. Her ne kadar kulağa ‘’Aç kapa yöntemi’’ gibi gelse de, olaya, sistemi yeniden devreye sokmak gözü ile bakmalıyız. Cihazınızı yeniden başlattıktan sonrasında yeniden uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Yeniden başlattınız ancak Tiktok giremiyorum sorunu devam mı ediyor? Aklımıza başka bir sorun daha gelmektedir. Bellek sorunu! Bu konu biliyorsunuz ki, veri akışının bu kadar yüksek olduğu dünyamız içerisinde sıklıkla karşımıza denk gelmektedir. Artık şöyle bir baktığımızda, cihazlarımızda yer bulabilmekte çok zorlanıyoruz. Ve eskilerin fotoğraf albümleri yerine, cihazlarımızda, yeni dönem ‘’albüm’’lerimizi biriktirmeyi tercih ediyoruz. Fakat bu durum cihazların belleklerinde ve RAM üzerinde ciddi bir zorlama yapmaktadır. Bu yüzden dolayı uygulamaların çalışması bazen gerçekleşmemektedir. 

Bazı durumlarda ise mesela uygulamaya erişim mümkün oluyor ancak bu sefer de uygulama içerisindeki dinamiklerde belirli aksaklıklar meydana gelebiliyor. Bunlar arasında ilk sorun Tiktok hesabım açılmıyor sorunudur. Konuya dair teknik bir çözüm, cihaz ile ilgili problem ya da internet ile ilgili bir sorun söylemek pek de nokta atışı olmayacaktır. Bunun yerine giriş yaparken kullandığınız şifre ve gerekli bilgilerin giriş hatası olabilir. Veya küçük bir ihtimal de olsa, Tiktok tarafından hesabınız kapatılmış da olabilir.

Tiktok Durduruldu Hatası Alıyorum

Uygulamanın açılmaması iki farklı şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen uygulama işleme alınmamaktadır. Yani cihaz, açma talebini işleme almamaktadır. Bazı durumlarda ise –ki bu en çok karşılaşılan durumlar arasındadır- Tiktok durduruldu hatası alıyorum problemi, karşımıza çıkmaktadır. Tiktok durduruldu hatası alırken genel olarak gözlemlenmekte olan konu, uygulamanın açılması ancak kısa bir süre sonrasında ise yeniden kapanmasıdır.

Tiktok giriş hatası olarak gözlemlenebilecek bu sorun ile karşılaştığınızda birkaç konudan şüphelenebilirsiniz. Birincisi uygulamanın cihazınız içerisinde optimum çalışmıyor olma konusudur. Bir diğeri de uygulamanın halihazırda bir güncelleme aldığı ancak cihazınızda eski versiyonun kullanılmakta olduğu konusu ele alınabilir. Uygulamayı güncelledikten sonrasında, Tiktok durduruldu hatası çözümü gerçekleşmiş olacaktır. Bunun adına bakmanız gereken yer tabii ki uygulama mağazanızdır.

Tiktok uygulamasının durduruldu hatasını çözmenize rağmen giriş işlemleriniz aksıyor mu? Tiktok giriş yaparken hata alıyorum problemi de, en az durduruldu problemi kadar sıklıkla tekrarlanmakta olan sorunlar arasında yer almaktadır. Giriş işlemlerini gerçekleştirirken, girilen bilgilerin doğruluğu, ilk bakılması gereken yerdir. Telefon cihazımızda kullanmakta olduğumuz klavye gereğince bazen ne yazık ki ard arda hatalı girişler tekrar edebiliyoruz. Eğer bilgileriniz doğruysa, şifremi unuttum yapabilir, buradan, Tiktok içerisinde e-mail adresinizin hala kayıtlı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Tiktok neden giremiyorum sorunlarının içerisinde kullanıcıların sıklıkla bahsetmiş oldukları konu da bilgilerin doğru olup buna rağmen giriş sorununun gerçekleşmesidir. Bu noktada tavsiyemiz, üyelik gerçekleştirirken, bağlantılı hesaplarınızı kullanmanızdır. Farklı bir mail adresi ile kayıt olmak yerine, mesela G-Mail ile giriş yapabilirsiniz. Bu şekilde şifre ve mail adresiniz de halihazırda kullanmakta olduğunuz mail adresiniz olacaktır. Giriş işlemleriniz tek tık ile daha kolay bir hal alacaktır.

Tiktok gmail ile giriş yapmak için, uygulamanın cihazınız içerisinde yüklü olduğuna dikkat etmelisiniz. İlk aşamada uygulamayı, uygulama marketinizden edinmelisiniz. Kullanmakta olduğunuz işletim sistemini biliyor musunuz? Eğer Android kullanıyorsanız, Google Play üzerinden; IOS kullanıyorsanız da AppStore üzerinden indirme işlemlerinizi tamamlamalısınız. İndirme işlemlerinizin arkasından giriş notkasında karşınızda zaten mail ile giriş seçeneklerini göreceksiniz. Buradan ‘’Gmail ile giriş’’ yöntemin seçeceksiniz.


Tiktok durduruldu ve açılmıyor hatası ile ilgili arananlar;

Tiktok acilmiyor neden tiktok neden açılmıyor son dakika tiktok videolar açılmıyor tiktok wifiden açılmıyor tiktok instagram açılmıyor tik tok live açılmıyor samsung tiktok açılmıyor tiktok canlı yayın açılmıyor tiktok açılmıyor 2020 tiktok acilmiyor tik tok acılmıyor tik tok girilmiyor tik tok giremiyorum tiktok giremiyorum tik tok hesabım açılmıyor tiktok wifi ile açılmıyor iphone tik tok açılmıyor tiktok yükleniyor tiktok güzellik modu açılmıyor tiktok neden açılmıyor 2020 tiktok live neden açılmıyor tik tok uygulaması açılmıyor tiktok mobil veri açılmıyor tiktok canli yayin acilmiyor tiktokta canlı yayın açılmıyor tiktok neden açılmıyor 2019 tik tok niye açılmıyor tiktok niye açılmıyor.