Tiktok Nasıl Kullanılır? - Tiktok Kolay Kullanım Klavuzu

Tiktok nasıl kullanılır sorusuna, birkaç farklı başlıklarda bakmak, konuya yaklaşmak istiyoruz. Tiktok kullanma konusu, bizim bu yazımızda, hesap açma noktasında ve indirilme noktasında ele alınacaktır. Bir de uygulama içerisindeki dinamiklerden de bahsetmek istiyoruz. Zaten, basit bir sosyal medya uygulaması olmasından ötürü kısa süre içerisinde kapacağınızdan eminiz. Şunu da eklemek isteriz. Bu tarz insanları birleştirmekte olan uygulamaların ömürlerinin, ünlerinin uzun süreli olabilmesi için en önemli dikkat edilen kurallar arasında, herkese hitap edebilecek olması yer almaktadır. Yani uygulama içerisinde gezinti yapacak olan yaş kitlesi, her yaştan olabilmelidir. Her yaştan kitle, uygulamayı sorunsuz bir şekilde hatasız bir şekilde kullanabilmelidir. Aksi halde zaten insanlar uygulamadan uzaklaşmak isteyeceklerdir.

En önemli iki adımdan bahsetmiştik. Bu adımları yazımız içerisinde de geçirmek istiyoruz. Bu belirtmiş olduğumuz konuların içerisindeki ilk konu şüphesiz, Tiktok nasıl indirilirkonusudur. Fakat dilerseniz, bu başlığı aşağıda daha detaylı bir şekilde incelemeye alalım. Orada gerekli bilgilerden bahsediyor olacağız. Hemen bu başlığımızın yanında veya aşağısında diğer konumuz olan Tiktok nasıl hesap açılır işlemleri yer alacaktır. Ve tabii ki en sona da uygulama içi dinamikleri bıraktık. Uygulamanın içerisinde hareket ederken neler yapabilirsiniz? Video paylaşma işlemlerini nasıl yapacaksınız? Düet nasıl yaparsınız? Efekt nasıl eklenir? Müzik nasıl eklenir? Bu soruların her birisini sırasıyla başlıklarımız içerisinde sizlere aktarmak istiyoruz.

Tiktok Uygulaması Nasıl İndirilir?

Tiktok indirme işlemleriniz için iki farklı başlık açmamız gerekiyor: Android indirme ve IOS indirme. Bakmayın iki farklı başlık oluşturmuş olduğumuza, çünkü genel hatlarıyla yapacağınız işlemleriniz benzer ve hatta aynı olacaktır. Dolayısıyla aşağıya bu indirme işlemlerine dair bilgiler verirken tek başına ne Tiktok Android indir ne de IOS indir şeklinde tartışıyor olacağız. Her ikisi adına da bu giriş işlemlerinizi kabul edebilirsiniz:

 • Cihazınızın uygulama marketine giriş yapmalısınız. Buradan uygulamanın adını yazıp, uygulamaya erişmelisiniz.
 • Karşınıza çıkacak olan Tiktok logosu, uygulamayı indirmek için yeterlidir. İndir butonuna erişmelisiniz.
 • İndirme işlemi ve kurulum işlemi kısa sürede gerçekleşecektir. Olası sorunlarda, indirme sorunlarını tartışmış olduğumuz yazılarımıza bakabilirsinz.

Tiktok Nasıl Hesap Açılır?

Tiktok hesap aç işlemlerinizi, gerçekleştirebilmek için tabii ki uygulamayı edinmiş olmalısınız. Bu konuyu yukarıda detaylı bir şekilde ele aldık. Her iki platform açısından da ele almış olduğumuz indirme işlemlerini, rahatlıkla yapabileceğinizi düşünmekteyiz. Kolay bir giriş ve arkasından indirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesap açmak için ise şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

 • Bilgilerinizi girin ve şifrenizi belirleyin. Arkasından gelecek olan SMS ile doğrulama ya da mail ile doğrulama kısmını da hayata geçirin. Artık uygulama içerisindesiniz diyebiliriz.
 • Uygulamaya giriş işlemlerinizi yapabilmek için unutulmaması gereken diğer konu da, entegre işlemleridir. Biliyorsunuz artık bütün sosyal medya uygulamaları birbirleri ile entegre bir şekilde hareket edebilmektedir. Sizler de bu noktada diğer sosyal medya hesaplarınızı Tiktok ile entegre şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Hesap açma işlemleriniz bittikten sonrasında ise artık uygulama içerisinde gezinti yapma kısmı kaldı. Onu da Tiktok kullanma başlığımız altında sizlerle paylaşacağız.

Tiktok Uygulamasını Kullanmak

 Tiktok uygulaması nasıl kullanılır sorusuna şimdi daha net ve ayrıntılı yanıtlar verebiliriz. Uygulamamızı indirdik, hesabımızı da açtık! Şimdi geriye en önemli konu olan uygulamanın kullanılması kısmı kaldı. Tabii ki en eğlenceli kısımlar da buraları olmaktadır. Sosyal medya platformu olan Tiktok, diğer uygulamalardan çok daha farklı işlevleri ihtiva etmektedir. Mesela Facebook ve özellikle de Instagram içerisinde hiçbir şekilde olmayan interaktiflik konusu, Tiktok’ta muhteşem şekilde işlenmektedir. Facebook bunu bir nebze bünyesindeki oyunlar ile yapsa da, Tiktok’taki başarı çok daha gözle görülür olmaktadır. Uygulama dinamiklerini şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Video çekme ve paylaşma

 Tiktok içerisinde, video çekimlerinizi, uygulama içi kamera ile yapacaksınız. Ve çekimlerinizin arkasından paylaşma butonu ile arkadaşlarınıza bunu göstereceksiniz.

 • Videolara efekt ekleme ve düet daveti

 Çekmiş olduğunuz videoların paylaşımını yapmadan evvel dilersenis ‘’Düet yap’’ gibi çeşitli teklifleri de arkadaşlarınıza iletebilirsiniz. Bunun yanı sıra videonuza ait olacak olan son dokunuşları, çeşitli efektleri ekleyerek yapabileceksiniz.

 • Özel müzik seçmek

 Videolarda kullanmak istediğiniz müzikleri Tiktok müzik seç işlemleriyle, uygulamanın içerisinde yer almakta olan müzik kütüphanesi sayesinde yapabilirsiniz.

 • Video kapağı ekleme

 Video kapağı eklemek isterseniz eğer, videonuzun her şeyinin hazırlanmış olduğuna emin olun. En son olarak kapak tercihinizi yapar ve bu şekilde paylaşıma sunarsınız.

 • Diğer kullanıcıların videolarını izlemek

 Sosyal medya platformu olan Tiktok içerisinde gezinti yaparken tabii ki arkadaşlarınızın ya da diğer kullanıcıların ne tarz videolar oluşturduklarını da görebiliyorsunuz.

 • Videolarınızın kimlerle paylaşılacağına karar verme

 Video çekiminiz bitti, müzik seçtiniz, gerekli efektleri de eklediniz. Kapak fotoğrafını da seçtiniz ve harika görünüyor! Şimdi dilerseniz kimlerle bu videonuzu paylaşacağınıza karar verebilirsiniz. Bunun adına ayarlar kısmından ‘’Herkese açık-Özel-Arkadaşlarımla paylaş’’ gibi üç farklı seçenek arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Diğer Arananlar;

 • Tiktok Nasıl Kullanılır?
 • Tiktok Uygulaması Nasıl Kullanılır?
 • Tiktok Kullanım Klavuzu
 • Tiktok Uygulaması Nasıl Kullanılır Hemen Öğren!

Tiktok hesabınız için tiktok takipçi satın al paketlerimizi ayrıca inceleyerek, anında hesabınıza takipçi gönderimi yapabilirsiniz.