Tiktok Nasıl Güncellenir?

Tiktok, sosyal medya platformları arasında şu anda en çok indirilen, en çok içerik akışına sahip olan isimlerden bir tanesidir. Piyasaya ilk çıkışından itibaren ne kadar ivmeli bir şekilde yükselmekte olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Kullanıcıların interaktif bir şekilde kullandığı, birbirleriyle iletişime geçebildiği bir alan olmasından ötürü, hızlı bir şekilde yayıldı. Ve şu anda tabiri caizse bir virüs etkisi yaratıp, gençlerden başlasa da, her yaşa kadar uzanmayı başardı. Platformun kurucuları ise bu hızlı artış karşısında sürekli bir yenilik getirmeye başladılar. Dolayısıyla uygulama çok kısa süreli aralıklarla hızlı bir şekilde Tiktok güncelleme almaktadır. Bu sebepten dolayı, uygulamayı kullanırken, her zaman aktif olmalısınız. Güncellemeleri kabul etmeli, sosyal medyanın gündeminden kopmamaya dikkat etmelisiniz.

Bu yazımız, Tiktok nasıl güncellenir üzerine olacaktır. Biliyorsunuz ki iki farklı işletim sistemi mobil platform üzerinde kullanılmaktadır. Sektörün dev iki işletim sistemi olan Android ve IOS işletim sistemleri, kullanıcıların genel tercihleri olmaktadır. Tiktok uygulaması da, her iki işletim sistemine ait olan uygulama martkerinde yerini almıştır. Bu iki uygulama marketine ait olan belli başlı ayarlamalar, standartlar bulunmaktadır. Yani, uygulamayı güncellemek isteyen kişiler, iki işletim sistemi üzerinde de birtakım farklı ayarlar yapmalıdırlar. Bizler de sizlere, bu yazımız içerisinde, her iki işletim sistemine özel olarak, çeşitli yönlendirme bilgileri sunmak istiyoruz.

Tiktok Android Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Tiktok android işletim sisteminde son derece popüler bir isimdir. En çok indirilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Peki, uygulamayı Android içerisinde nasıl indirebilir ve tabii ki güncelleyebilirsiniz? Aslında süreç oldukça basit. İndirmek için ekstra bir açıklama yapmaya da gerek yok. Uygulama marketinizi açıyorsunuz. Gerekli araştırmayı yapıp uygulamayı indiriyorsunuz. Kısa süre içerisinde cihazınıza kuruluyor. 

 Cihazın kurulumu sonrasında, belli başlı güncellemeleri takip etmeniz talep edilmektedir. Bu açıdan, cihazın belleğinde en azından yeterli alan olmalıdır. Biliyoruz, günümüzde cihaz belleklerini yeteri kadar doldurmaya yetecek çok sayıda belge, fotoğraf oluyor. Tiktok da sürekli güncelleme aldığı için, gerekli birtakım boş hafıza talep ediyor. Eğer hafızanız bulunuyorsa Tiktok android güncelleme işleminizi şu şekilde yapıyorsunuz:

 • Uygulama marketinize giriş yapıyorsunuz.
 • Yüklü Uygulamalar sekmesine tıklıyorsunuz ve Tiktok’u buluyorsunuz.
 • Burada yeni güncelleme var mı kontrol edip, gerekli butona tıklıyorsunuz.
 • Uygulamayı manuel olarak değil de otomatik güncellemeye almak için (≡)şeklindekisimgeye tıklayınız. Buradan otomatik güncelleme seçeneğini seçebilirsiniz.
 • Otomatik güncellemeri belirtirken, ‘’Sadece Wi-Fi Olduğunda’’ kısmını unutmayınız. Aksi halde uygulamalar mobil ağ tüketerek, güncellenecektir.

Tiktok IOS Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Tiktok IOS sistemi içerisinde de yüksek ‘’hit’’ alan konular arasındadır. En çok indirilen uygulamar arasında mutlaka ismi geçmektedir. Ve araştırmalara göre IOS üzerinden bağlanma oranı, özellikle ABD ve Avrupa ülkelerinde çok daha yüksektir. Merak etmeyin, iki sistem üzerinden de benzer ve ortak özelliklere sahip olarak giriş işlemlerinizi yapıyorsunuz. Bir işletim sisteminin diğerine üstünlüğü olduğunu düşünmeyiniz.

Tiktok IOS güncelleme nasıl yapılır diye soruyorsanız, birazdan benzer şekilde yönlendirmelerde bulunacağız. Ancak uygulamanın öncelikli olarak cihazınızda yüklü olması gerekiyor. Uygulama marketinize girip uygulamayı indirip, kuruyorsunuz. Kısa süre içerisinde kurulan uygulama giriş yapmaya hazırdır. Uygulamanın güncellemeye ihtiyaç duyup duymadığını ise uygulama marketinize girip kontrol ediyorsunuz. Şayet bir güncelleme varsa şu şekilde işlemlerinizi yapabileceksiniz:

 • Uygulama marketini başlatın ve buradan uygulamalar kısmıan gelerek Tiktok simgesine tıklayın.
 • Karşınızda yer alan sekmelere baktığınızda yönergeler size güncellemeye dair olup olmadığına işaret eden bilgiler verecektir.
 • Güncellemeleri bu şekilde manuel olarak yapabiliyorsunuz.
 • Eğer güncellemeleri Tiktok uygulaması açısından otomatize etmek isterseniz uygulamaya giriyorsunuz ve buradan ‘’Otomatik Güncelleştir’’ butonuna erişiyor, tıklıyorsunuz.

Facebook’un ivmeli yükselişini yakalayıp sonrasında bunu da hızına ekleyip daha yüksek bir noktaya kendisini taşımış olan İnstagram, günümüzdeki en popüler sosyal medya uygulamaları arasındadır. Şu anda zirve noktada Tiktok ile bir nevi yarış halinde ilerleyen İnstagram, uzun zamandır zirve noktayı hiçkimseyle paylaşmamıştı. En yakın rakibi olan Twitter bile İnstagram’ın yanında oldukça düşük sayıda aktif kullanıcı barındırmaktaydı. Mobil platformlara baktığımızda da zaten İntagram’ın en yüksek download sayısına erişmekte olan uygulamalar arasında olduğunu da bir şekilde görebiliyoruz. Tabii ki mobil platform içerisinde yer almasıyla popüler bir görünüme kavuşmuş olan İnstagram nasıl güncellenir? sorusu da sıklıkla kullanıcılar tarafından aratılmaktadır.

 Öncelikli olarak, İnstagram indir talebinizi gerçekleştirip, uygulamayı cihazınıza kurmalısınız. Zaten, mobil cihazların sahasının gittikçe daha da geniş alanlara doğru ilerlemekte olduğu şu günlerde, nerdeyse kimse sosyal medya uygulamalarını bilgisayar üzerinden takip etmez oldu. Bunun yerine kullanıcılar mobil cihazlarından çok daha hızlı bir şekilde kullanıcılar ile olan sosyal iletişimlerini aktif kılmaktadırlar. Var olan İnstagram yükleme sayılarına baktığımızda, bu durumun ciddiyetini daha net bir şekilde görmekteyiz. Ve yükleme sayılarının inanılmaz bir şekilde artmaya devam ettiğini de her geçen gün büyük bir şaşkınlık ile gözlemlemeye de devam etmekteyiz. Uygulamanın sürekli olarak indiriliyor olması ve tabii ki yüksek sayıda aktif kullanıyı bünyesinde barındırıyor olması, uygulamanın daha yüksek sayıda ve sık sayıda güncellemeyi bünyesinde barındırmasına sebebiyet vermektedir.

İnstagram Güncellemelerini Otomatik Yapmak

 Uygulamanın bu kadar sık güncelleme aldığını bir kenara yazarsak, tabii ki bir süre sonrasında manuel olarak güncelleme yapmak zor olabiliyor. Bu yüzden İnstagram otomatik güncelleme açısından cihazınızı ayarlamanızın daha sağlıklı, daha yararlı olacağını da söyleyebiliriz. Android ve IOS işletim sistemine ait olan sistem ayarlarından bahsederek, nasıl bu işlemleri gerçekleştirebileceğinizi de sizlerle paylaşacağız. Bunların sonucunda da, uygulamalar içerisinde çok daha kolay bir şekilde güncellemeleri kurabileceksiniz. İstersenz ilk olarak İnstagram Android güncelleme konusundan bahsedelim:

 • Tabii ki güncellemeleri kontrol edebilmek ya da otomatik şekilde yapabilmek için ilk başta yapılması gereken şey, uygulamanın cihaza kurulmasıdır. Cihaza kurulumunu tamamlamamız gerekiyor ki, cihaza gelecek olan uygulamalardan da haberdar olalım.
 • Cihaza kurulumları tamamlanmış olan uygulamanın güncelleme ayarlarını otomatik yapmak için Google Play Store içerisine giriş yapıyoruz. Bu alandan, yüklenmiş olan uygulamalar kısmından İnstagram’ı buluyoruz. Ve bu alandan güncellemeleri de otomatik olarak işaretliyoruz. Bundan sonrasında cihazınızda bellek alanı varsa ve Wi-Fi bağlantısı varsa, otomatik bir şekilde güncellemeler alınacaktır.

 Bahsetmiş olduğumuz bu işlem sırasını İnstagram IOS güncelleme için de yapabilirsiniz. Sadece biliyorsunuz ki IOS için işletim sisteminin uygulama marketi AppStore olarak karşımızda yer almaktadır. Uygulama marketini değiştirmiş olduktan sonrasında geriye farklı bir ayrıntı kalmıyor. Bu şekilde otomatik güncellemelerinizi IOS işletim sistemi adına da yapabilirsiniz.

İnstagram Güncelleme Ne İşe Yarıyor? 

İnstagram güncelleme haberleri geldiğinde, kullanıcılar bunu çoğu zaman erteleyebiliyorlar. Nitekim gözle görülen yenilikler olmadığında, bu tarz güncellemelerin sadece yer kapladığını düşünenler olabilmektedir. Ancak tabii ki bu birtakım sorunları ardından sürüklemektedir. Güncelleme durumlarında, uygulamalarda her zaman gözle görülen yenilikler meydana gelmemektedir. Bazen, uygulamanın optimizasyonu gibi çeşitli durumları da gözlemlemek mümkün olabilmekedir. Yani, uygulamaların çok daha optimal şekilde cihazlarda çalışması sağlanmaktadır. İnstagram’ın da çok sık kullanılmakta olan uygulamalar arasında yer aldığını düşünecek olursak gelecek olan İnstagram güncelleme durumlarının da İnstagram’ın daha optimum şekilde çalışmasına imkan tanımaktadır. Peki, konunun daha gözle görülen taraflarına baktığımızda, bu güncellemeler ne işe yarıyorlar?

 • Uygulama içerisinde bolca yer alan filtrelerde güncellemelerin meydana gelmesi söz konusu olabilmektedir
 • Uygulama içi belirli tasarım detaylarının değişmesi söz konusu olabilmektedir.
 • Güncellemelerle birlikte uygulama içerisine dahil edilen ‘’Hikaye paylaşma’’ ayrıntısını hatırlayacak olursak, uygulama içerisinde gözle görülebilecek olan yeniliklerin meydana geldiğini söyleyebiliriz.

İnstagram yükle dedikten sonrasında aktif bir şekilde uygulamanın güncelleme haberlerini takip etmenize gerek kalmaksızın, otomatik şekilde güncellemeleri cihazınıza yükleyebilirsiniz. Var olan güncellemeler sonrasında uygulamanın daha optimal şekilde çalışabileceğini de hatırlayarak, bu güncellemeleri atlamamaya dikkat edin. Sistemsel güncellemelerin de bu noktada dikkate alınabilecek konular arasında olduğunu unutmayın.