Tiktok Nasıl Bir Uygulamadır?

Sosyal medya platformları, günümüzde oldukça popüler olarak kullanılmaktadır. Bunların her biri farklı imkânlar sunmakla beraber; Bunların arasında TikTok, kısa videolar paylaşımına izin veren ve başta genç kesim olmak üzere pek çok kişi tarafından sevilen bir uygulamadır.

Tiktok uygulaması ile ilgili başlıklar;

2016 yılında tanıtılmış olmakla beraber, hızlı bir şekilde tutulduğu görülmektedir. Bu nedenle her gün pek çok yeni kullanıcı, buraya üyelik yapar. Ancak sosyal medya platformlarına henüz yabancı olan kişiler, nasıl kullanılacağını da bilemeyebilir. TikTok ile fenomen olmanız ya da firmaların reklamını yaparak, bir gelir elde etmeniz oldukça kolaydır.

TikTok Video Nasıl Çekilir?

Eğer TikTok video çekmek istiyorsanız, şu maddeleri takip ederek anında paylaşım yapabilirsiniz:

 1. Akıllı telefonunuza TikTok yükleyin ve hesap açın.
 2. Ardından açtığınız hesaba girerek, alt ekranda göreceğiniz artı simgesine dokunun.
 3. Açılan video kaydetme bölümü yardımıyla bir video oluşturun.
 4. Sona erdiğinde hız, lens, renk ve güzellik gibi farklı efektleri kullanın.
 5. TikTok, videolara müzik yüklenmesiyle oldukça ünlüdür. Sonrasında üst menüde göreceğiniz bir ses seç butonuna dokunarak, kütüphaneyi açın.
 6. Kullanacağınız sese karar verin. Ardından bu sesle çek butonunu seçin.
 7. Sonrasında ise sesin nereden başlayıp, nereye kadar devam edeceğine karar verin.
 8. Bu bitince, ekranda görülen kesme butonunu kullanın. Ayarlar bölümünden de arzu ettiğiniz düzenlemeleri yapın.
 9. Çektiğiniz videoya metin ve etiket ekleyin.
 10. Değişiklikleri kaydederek, ileri butonu yardımıyla paylaşın.

Böylece TikTok ile 15 saniyelik bir paylaşım yapabilirsiniz. Ancak gerekli ayarlamaları yaparak, 60 saniye de ulaşabilirsiniz.

TikTok Uzun Video Nasıl Çekilir?

Tiktok ile uzun video çekmek için şu maddeleri takip edin:

 1. TikTok açıldıktan sonra, alt sekmede göreceğiniz artı işaretine bir kez dokunun.
 2. Böylece açılan kameranız, size video çekmenize izin verecektir. Burada üst kısımda, video uzunluğu 15 saniye olarak görülür.
 3. Eğer daha uzun videolar istiyorsanız, ekranın sol tarafında bulunan üç noktaya dokunun.
 4. Sonrasında karşınıza “60 saniye moduna geçildi” uyarısı gelecektir.

Bu sadeye 1 dakika boyunca video çekmek mümkündür. Ancak 2 dakikaya kadar video çekmek istiyorsanız, farklı uygulamalardan yararlanma zorunluluğu vardır.

TikTok Takipçi Nasıl Arttırılır?

TikTok takipçi nasıl arttırılır? Eğer takipçilerinizi nasıl hızlı şekilde arttıracağınızı merak ediyorsanız, ilk olarak etiketler kullanmanız önerilir. Popüler etiketler sayesinde videolarınızı TikTok üzerinde daha görünür hale getirebilirsiniz.

Tiktok takipçi arttırmanın en çok tercih edilen yöntemi takipçi satın almak'tır. Sizde tiktok paketlerini inceleyerek takipçi sayınızı tiktok'ta kolay ve hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

Ancak bundan önce, videolarınızın kaliteli ve özgün olması, izleyenlerin beğenmesi gerekir. Bu nedenle hiç kimsenin videosundan kopyalama yapmaksızın; kendi fikirlerinizi kullanmanız gerekir.

Ayrıca bu platformun ağırlığı gençlerden oluştuğu için, herkes yoğun ve düzenli birpaylaşım görmek ister. Bu sebeple düzgün paylaşım yapmamaya başlarsanız, takipçileriniz de azalacaktır.

TikTok ile Reklam Nasıl yapılır?

Eğer TikTok ile gelir elde etmek istiyorsanız, platformun hiçbir kullanıcıya ücret ödemediğini bilmelisiniz. Ancak takipçileriniz çok sayıdaysa ve beğenileriniz de yüksekse, reklam yaparak gelir elde etmeniz mümkündür.

Bunun için önce bir firmaya mesaj atarak, ürünlerinin TikTok kanalı üzerinden reklamını yapmak istediğinizi yazmanız gerekir. Sonrasında ise mesajınızı gören yetkililer, hesabınızı inceleyerek, hangi kapasitede olduğunuzu ve hesabınızın popülerliğini gözden geçirecektir.

Eğer sizin, firmaya katkı sağlayabileceğiniz, satışları arttırabileceğiniz sonucu çıkarılırsa, size olumlu bir dönüş yapılacak ve bunlar üzerine bir fiyat görüşmesi de yapılacaktır. Bazı firmalar reklamın nasıl olacağını tamamen size bırakırken, bazıları belirli koşullar sunabilir. Bu durum şirketten şirkete değişeceği için, iletişime geçtikten sonra keşfedilecektir.


Sonraki blog; Tiktok’ta İstediğim Müziği Nasıl Bulurum?

Önceki blog; En Kaliteli Ve Ücretsiz Backlink Siteleri

Tüm bloglar; fenomenim.net Blog Yazıları

Tiktok takipçi sayını arttırmak için ucuz, aktif ve güvenilir tiktok takipçi satın al!