Tiktok Kamera Erişimine Nasıl İzin Verilir?

Tiktok uygulaması, dinamik paylaşımları bulunmakta olan bünyesinde yüksek sayıda aktif kullanıcıyı barındırmakta olan sosyal medya uygulamasıdır. Maksimum 15 saniyelik olan video çekimlerine yer verilmektedir. Video çekimlerinin bu denli yoğun olmasından ötürü, Tiktok kullanıcılar tarafından bir hayli sevilmektedir. Sizler de uygulamayı indirdiniz ama kameraya erişim noktasında sorun yaşıyorsunuz. Bu noktada Tiktok kamera erişimine izin verme çözümü, sizin aradığınız çözüm olabilir. Peki, bu çözümü nasıl uygulamayı indirirken uygulayabilirsiniz?

  • Uygulamayı cihazınızda yer almakta olan uygulama marketinden edinmek için giriş yapın ve uygulama ismini yazın
  • Uygulamayı indirdikten sonra kurulum esnasındaki sorularına ‘’İzin ver’’ şeklinde yanıt verin
  • Daha sonrasında uygulamaya giriş yapın ve Tiktok video çekme ekranına gelin.
  • Zaten halihazırda erişimine izin vermiş olduğunuz kameranız açılacaktır. Şayet hala bir sorun oluşuyorsa o halde manuel olarak uygulamanın ayarlarına giriş yaparak Tiktok kamera aç seçeneğine gelmelisiniz

Belirli güvenlik önlemleri sebebiyle bazen uygulamalar kameralara erişmekte zorluk çekebilmektedirler. Özellikle de zamanında Tiktok kamera ile ilgili ortaya çıkmış olan haberlerin bu kadar yayılmasıyla birlikte, Android cihaz üreticileri, bu konuya biraz daha dikkat etmeye başladılar. Uygulamaların kamera kullanımları, android sürümleri ile birlikte çok daha zorlaştı ve sıkı bir hal almaya başladı. Uygulamayı indirenler de, bazen bu tarz soru işaretleri sebebiyle indirme işlemlerini yapmaktan vazgeçebiliyorlar. Bu konuda da dilerseniz sizlere Tiktok’un adının geçmiş olduğu bazı bilgilerden bahsedelim.

  • Tiktok kamera erişimine izin verme
  • Tiktok kamera erişimi

Tiktok Kameraya İzinsiz Erişiyor Mu?

Yalnızca Tiktok olmasa da, aralarında Tiktok’un da yer aldığı birçok uygulama adına ‘’Gizlice kameralara erişim sağlanıyormuş’’ tarzından, daha çok komplo havasının estiği ama çoğu zaman da mesnetsiz olan iddialar ortaya atılmıştır. Bu yüzden birçok kullanıcı da Tiktok kamera erişimi noktasında kafalarında belirli soru işaretleri barındırmaktadır. Hatta, birçok kullanıcının cihazlarındaki kameraları bir bant yardımıyla vesaire kapattıklarını görmek hiç de şaşırtıcı olmasa gerek.  Bu olgunun son derece tanıdık olduğunu biliyoruz. Tiktok kamera erişimi noktasında kullanıcıların bu tarz belirli kaygılar yaşamasını arttıran en büyük haberler de, uygulamanın ivmeli bir şekilde çıkış yapmasının arkasından gelen iddialar ile şekillenmiştir.

Tabii ki Tiktok kameraya izinsiz erişim yapıyor mu yapmıyor mu sorusunun yanıtını net olarak verebilmek imkansız, bunu kanıtlayabilmek de imkansız. Bu tıpkı ‘’Bilinçli bozulma-eskitme’’ politikasının kanıtlanmasının mümkün olmaması gibi bir durumdur. Dolayısıyla, böyle bir soruya verilebilecek yanıtların çok sınırlı olduğunu söylemek zorundayız. Fakat öteden beridir, teknolojinin hayatımıza hakim olması ile birlikte gelen iddialar vardır ki, cihazlarımızdan bizleri mikrofon ve kamera ile 7/24 takip ediyorlardır(!) Tabii ki bu tarz iddiaların ti’ye alınamayacak kadar gerçekçi ama realite şeklinde konumlandırılamayacak kadar da uçuk iddialar olduklarını söyleyerek, konuyu ‘’flu’’dan ileriye götüremiyoruz. Fakat, gündelik yaşantımızda bu konuyu ara sıra kendimize hatırlatarak gerek Tiktok çekimlerimizi gerekse de diğer uygulamaların video erişimlerini sınırlandırmalıyız.

Tiktok Kameramı Kullanıyor Mu?

Tiktok kameramı kullanır mı diye kendimize sorduğumuzda, bunu kontrol edebilmek için çeşitli yöntemlerimiz vardır. İlk öncelikli olarak unutmayınız ki kamera kullanımı RAM üzerinde bir stres yaratmaktadır. İddiaların genel itibari ile kamera-mikrofon şeklinde bir takip sistemi üzerine kurulu olduğundan bahsedilmektedir. Dolayısıyla bu her iki sistem elemanının da aynı anda kullanılmakta olduğunu düşünürsek, RAM üzerinde yeterli bir stres yaratılacağını söyleyebiliriz. Bu yüzden cihazınızda meydana gelmekte olan sıra dışı donma takılma gibi durumların var olup olmadığını kontrol ederek, Tiktok izinsiz kamera erişimi gibi durumların sizin adınıza söz konusu olup olmadığını kısmen de olsa denetleyebilirsiniz.

Elbette ki bütün bu durumlar kullanıcılar üzerinde ve genel itibariyle insanlar üzerinde Tiktok güvenilir mi sorusunu da sordurtmaktadır. Teknolojinin karanlık yüzünü biraz kazımış olduğumuz zamanda da zaten oldukça can sıkıcı bazı gerçeklikler ile karşılaşabilmekteyiz. Bu tarz durumların içerisine kendimizi sürüklemek yerine, dikkatli bir şekilde uygulamaları kullanmaya özen göstermeliyiz. Ancak şunu eklemek isteriz ki Tiktok içerisindeki paylaşımlar düzenli bir şekilde çeşitli denetlemelerden geçmektedirler. Buradan da uygulamanın en azından güvenlik tedbirlerine sahip bir uygulama olduğunu söylemekten kaçınmıyoruz.

Türkiye'nin sosyal medya mağazası fenomenim.net ile hemen tiktok takipçi satın al ve tiktok takipçi sayını arttırmaya başla!