Tiktok Hesabım Askıya Alındı Hatası Ve Çözümü

TikTok hesap askıya alındı ne demek? TikTok, içerisinde pek çok kural vardır. Eğer bunlara uzun süre dikkat edilmez ve aykırı hareketler sergilenirse, hesabın kapatılması söz konusudur. Bu nedenle pek çok kişi Tiktok hesabım askıya alındı- Tiktok askıya alındı çözümü sorgusunu Google üzerinde aratır.

TikTok, Andoid ve IOS işletim sistemli cihazlara en çok indirilen mobil uygulamalar arasındadır. Dolayısıyla içerisinde oldukça sosyal ve etkileşimli bir ağ mevcuttur. Bu ağda sorun çıkmaması, insanlar arasında medeni ilişkilerin kurulması ve mağduriyetin olmaması adına pek çok kural vardır.

Eğer bunlara uyulmazsa birbirinden farklı ceza sistemleri vardır. Bunlardan bir tanesi de Tiktok hesabının askıya alınması olmaktadır. Peki, TikTok askıya alındı çözümü nedir? Eğer hesabınız askıya alınmışsa ya da kapatılmışsa, bu yazımızı sizin için hazırladık.

TikTok Hesabı Neden Askıya Alınır?

TikTok hesabı neden askıya alınır? Eğer hesabınız askıya alınmışsa, bunun nedenlerini tam anlamıyla bilmek imkânsızdır. Zira sitenin pek çok kuralı olduğu için, bunlardan herhangi birini ihlal etmiş olmanız mümkündür.

TikTok hesabının askıya alınma sebepleri;

 1. Aile, ırk ve dil değerlerine aykırı hareketler sergilenmesi.
 2. Başka kişilere ait görüntüleri, onların rızası olmaksızın paylaşılması.
 3. Daha önce uyarı aldığınız konuları yapmaya devam etmeniz.
 4. Hesabınız sahte duruyorsa.
 5. Hesabınız üzerinizde şüphe uyandıran hareket ve işlemler söz konusuysa.
 6. Başka TikTok kullanıcılarına rahatsızlık verilmişse.
 7. Paylaşımlarınız toplumsal huzuru bozacak nitelikteyse.
 8. Paylaştığınız videolar, şiddet unsurları içeriyorsa.
 9. Paylaştığınız videolarda cinsel unsurlar varsa.

Tiktok hesabım askıya alındı diyorsanız, bunun bazı nedenleri bu şekildedir. Bu maddelerden birisi sizin için uymuyorsa, bunlar arasında olmayan daha çok sayıda sebebin olduğunu bilmelisiniz.

TikTok hesabım askıya alındı sorunu varsa, bunun nedeni tarafınıza e-mail aracılığıyla iletilecektir. Dolayısıyla bunu inceleyerek, ayrıntılı durumu öğrenebilirsiniz. Mailin gelmesi uzun sürebileceği için, 1-2 gün beklemeniz gerekebilir.

Eğer hâlâ sonuç alamamışsanız, hesabınızın kapatılma nedenini TikTok’a sorabilir, bu konuda size herhangi bir bilgilendirme de yapılmadığını iletebilirsiniz.  Peki, askıya alınan hesabı kurtarma TikTok için neler yapılabilir?

TikTok Hesap Engellenmesi Çözümleri Nelerdir?

TikTok hesap engellenmesi çözümleri nelerdir? Eğer hesabınıza giriş yapamıyorsanız ve Tiktok hesabım kalıcı olarak engellendi diyorsanız, şu maddeleri uygulamanız önerilir:

 1. TikTok hesabınızın doğrulamasını gerçekleştirin. Şayet hesabınız bir şüphe nedeniyle kapatılmışsa, bir çözüm olabilir.
 2. TikTok hesabınıza girmeyi daha önce kullanmadığınız bir telefon ya da bilgisayar aracılığıyla yapın.
 3. Bir itiraz formu doldurarak, Tiktok’a iletin.
 4. Farklı bir TikTok hesabı açmanız ardından, TikTok ile irtibat sağlayın ve önceki hesabınızın kapatıldığını ve çözüm aradığınızı belirtin.

Belirttiğimiz üzere TikTok pek çok kurala sahiptir. Bunlar arasından bazı ihlaller de oldukça büyüktür. Eğer bunların bir tanesini gerçekleştirmişseniz ve Tiktok hesap engellemesi almışsanız, yeni hesabınızın kapatılması da oldukça muhtemeldir.

TikTok Hesabım Askıya Alındı Çözümü

TikTok hesabım askıya alındı çözümü nedir? Eğer Tiktok hesabınız askıya alınmışsa ve hesabım askıya alındı nasıl düzeltebilirim? Sorusunu arıyorsanız, tek çözümünüz platformla iletişim kurmaktır. Burada şunlara yapmanız önerilir:

 1. Eğer hesabınızın kapatılmasına neden olan problemi bilmiyorsanız, bunu güzel ifadeler kullanarak TikTok yetkililerine açıklamanız gerekir.
 2. Hesabınız çalınmışsa ve TikTok hesabınız da bunun üzerine engellenmişse, kanıtlarla göstermeniz şarttır.
 3. Dışarıdan farklı bir müdahale olduğuna inanıyorsanız, aynı şekilde kanıt şarttır.

TikTok askıya alındı çözümü bu şekilde yapılmakta olup, harici bir yöntem yoktur. Engellenen ya da kaldırılan bir hesabı, yalnızca TikTok geri açabilir. Dolayısıyla aksini iddia eden kişilere itimat etmemeniz önerilir.

Önceki makale; Tiktok Hangi Ülkelerde Yasak?

Sonraki makale; Tiktok’ta Kaç Takipçi Olduktan Sonra Para Kazanılır?

Tüm blog yazıları; Blog İçerikleri

Gerçek, aktif ve türk takipçi satın al ve sende takipçi sayını tiktok ve instagram'da arttır!