Tiktok Hesabı Nasıl Gizliye Alınır?

Tiktok, günümüzde en popüler uygulamalardan bir tanesidir. Özellikle gençler tarafından pek çok farklı kategoride efektler ile videolar çekilmesine imkân sağlayan Tiktok uygulaması, 2 tür hesap ile kullanılabilmektedir. Birinci tür hesap, gizli olandır. Yani, paylaştığınız videoları sadece takipçileriniz görebilmektedir. İkinci hesap, açıktır. Açık hesap kullanan bireylerin videoları tüm Tiktok kullanıcıları tarafından görülebilmektedir.

Tiktok Hesap Gizleme

Bazı Tiktok kullanıcıları açık hesap kullanmakta, ancak sonradan hesaplarını gizliye almak istemektedir. Bu durumda akıllara gelen sorulardan biri de "Tiktok hesabı nasıl gizliye alınır?" olmaktadır.  Tiktok hesabını gizliye çevirmek isteyen kullanıcılar, aşağıda verilen adımları takip ederek istedikleri işlemi gerçekleştirebilmektedir.

 • İlk olarak Tiktok hesabına kullanıcı girişi yapılması gerekmektedir.
 • Kullanıcı girişi yaptıktan sonra "Profilim" seçeneğine tıklamanız gerekir.
 • Profilim seçeneğinin altında yer alan "Ayarlar" sekmesine girmelisiniz.
 • Bu başlığın altında bulunan "Gizlilik Ayarları" seçeneğine tıklayarak hesabınızı gizliye alabilmek için gerekli olan sayfaya ulaşabilirsiniz.
 • "Diğerlerinin beni bulmasına izin ver" seçeneğine tıklayarak hesabınızda yer alan videoların erişilebilirliğini aktif hale getirebilirsiniz.
 • "Özel Hesap" seçeneğine tıklayarak ise sadece takipçileriniz tarafından izlenebilmenizi sağlayabilirsiniz.
 • "Gizlilik Ayarları" başlığının alt bölümünde hesabınızı daha etkili şekilde yönetebilmenizi sağlayan butonlara ulaşabilirsiniz. (Videolarımı kimler indirebilir? Kimler bana yorum yapabilir? Kimler bana mesaj atabilir? Kimler bana tepki verebilir? Kimler benimle düet yapabilir?)

Yukarıda bulunan adımlar sayesinde hesabınızı gizliye alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, gizli hesabınızı herkese açık bir hesap haline getirebilmek için aynı adımları takip ederek "Özel Hesap" seçeneğini kapatabilir ve videolarınızı tüm Tiktok kullanıcılarına açık hale getirebilirsiniz.

Tiktok Videoları Nasıl Gizlenir?

Tiktok kullanıcıları, zaman zaman sadece kendilerinin görüntüleyebileceği videolar çekmektedir. Kimi zaman ise kullanıcılar, paylaşmış oldukları videoları sonradan gizlemek istemektedir. Böyle durumlarda, Tiktok hesap gizlemeayarlarında değişiklik yapmanız gerekmektedir. Yeni paylaşmak istediğiniz videolar için farklı, eskiden paylaştığınız videoları gizlemek için farklı yöntemler vardır. Bu durumlarda izlemeniz gereken adımlar aşağıda sıralanmıştır.

Yeni paylaşmak istediğiniz videoların gizlilik ayarını yapabilmek için;

 • Tiktok platformunda paylaşmak istediğiniz videoyu oluşturduktan sonra "Gönderme" seçeneği kısmında yer alan "Bu videoyu kimler görebilir?" seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
 • Bu seçeneğin altında, takipçilerinizin görebilmesi için "Arkadaşlar", tüm Tiktok kullanıcılarının görebilmesi için "Herkes", sadece kendiniz görüntüleyebilmek için ise "Özel" seçeneğine tıklayabilirsiniz.
 • Videonuza kimlerin erişim sağlayabileceğini belirledikten sonra videonuzu Tiktok hesabınızda paylaşarak işleminizi bitirebilirsiniz.

Daha önceden paylaşılmış bir videonun erişilebilirlik ayarını değiştirebilmek için;

 • Tiktok profilinize giriş yapınız
 • Daha sonra videolarınız arasından gizlemek istediğiniz gönderinize tıklayınız.
 • Videonun sağ alt bölümünde bulunan üç nokta simgeli ayarlar butonuna basmanız gerekmektedir.
 • Karşınıza çıkacak olan menüde "Gizlilik Ayarları" seçeneğine tıklayınız.
 • Bu başlığın altında yer alan "Bu videoyu kimler görebilir?" butonuna basınız.
 • Son olarak isteğinize göre gönderinizi herkes, arkadaşlar ya da özel seçeneklerinden birine tıklayarak erişime kapatıp açabilirsiniz.

Tiktok Nedir?

Tiktok, 2018 yılından beri popülerliğini koruyan bir sosyal medya platformudur. Bu platform, sınırsız tarzda video paylaşabilmeyi sağlamaktadır. Tiktok uygulaması, Musical.ly ve Vine uygulamalarına oldukça benzediği için tercihte ön plana çıkmaktadır. Dünya genelinde indirme listelerinin ilk sıralarında görülen Tiktok, 2019 yılında aylık 500 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Tiktok kullanıcıları genellikle 13- 18 yaş arasında olmaktadır.

Tıpkı Youtube platformunda olduğu gibi Tiktok’ta da içerik üreticileri mevcuttur. Öğretici, eğlenceli, sıra dışı, pratik bilgi, deney gibi sayılamayacak kadar kategoride içerik üretilen Tiktok, son zamanların en çok kullanılan platformlarından bir tanesi olmayı başarmıştır.

Tiktok takipçi satın al ve sende tiktok'ta takipçi sayını hemen arttırmaya başla!