Tiktok Hesabı Nasıl Açılır Ve Nasıl Kapatılır?

Tiktok, sosyal medya uygulamaları arasında gözde isimler arasında yer alıyor. Sitenin günden güne daha geniş kitlelere ulaştığını söylemek de bu açıdan mümkündür. Dolayısıyla gün geçtikçe herkes, Tiktok nasıl açılır sorusunu aramaya daha büyük oranda yönlenmeye başlıyor. Zaten sitenin kullanıcı kitlesindeki artışı da kısa bir gezinti ile fark edebiliyorsunuz. Düne oranla sitenin bugün çok daha kalabalık olduğunu seçebilmek pek de zor olmasa gerek. Bu yazımızda da Tiktok hesabı nasıl açılır sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Siteye giriş yapmak gibi planı olan kişilere belirli yönlendirmelerde bulunacağız. Kısa süre içerisinde sizlerin de bu sosyal medya platformunda yer alıp içerik paylaşmanızı sağlayacağız.

 • İlk olarak, uygulama marketinize girip, uygulamayı indiriyorsunuz. Appstore ya da Tiktok Google Play Store olarak bu uygulama marketlerinin isimlerini verebiliriz.
 • Uygulamayı indirdikten sonrasında, yaplacak şey basit. Hemen karşınıza gelecek ekrandan üyelik için gerekli form bilgilerini dolduruyorsunuz.
 • Site dileyenlere Tiktok giriş yapabilmek için diğer sosyal medya adresleri ile entegre giriş-üyelik imkanı da tanımaktadır. Fakat eğer isterseniz mail adresinizi kullanarak, bu hesapların dışında bir tercih yapabilirsiniz.
 • Gerekli bilgileri doldurduktan sonrasında, SMS ile ya da mail adresiyle doğrulama tercih edebilirsiniz. Gelecek olan doğrulama adresleri sonucunda, hesabınız aktive olacaktır.
 • Hesabınızı aktifleştirdikten sonrasında, hemen giriş işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bir de şifrenizi ‘’Beni Hatırla’’ şeklinde kaydederseniz eğer, sürekli şifre tekrarı yapmanıza da gerek kalmayacaktır.

Tiktok Fake Hesap Açma

Sosyal medyada her şey çok daha farklı kurallarla işlemektedir. Bugün hesapları olan birçok kişinin fake hesabı olduğunu duyuyoruz. Hatta, çeşitli fenomenlerin bile, sahte hesap açtıklarına şahit olabiliyoruz. Aynı durum Tiktok sahte hesap açma işlemleri içerisinde de karşımızda yer almaktadır. Bu kadar yüksek sayıda kullanıcı hesabının varlığının yanı sıra bir de sahte hesap açmak isteyenleri görebiliyoruz. Sayının bu kadar yüksek olması bir hayli şaşırtıcı. Ama yine de Tiktok fake hesap açma işlemleri popüler. Sizin için sahte hesap nasıl açılır sorusuna yanıt vereceğiz. Nasıl kolay bir şekilde yeni bir hesap elde edilir, bizimle birlikte öğreneceksiniz. Sorunsuz bir şekilde yeni bir sahte hesap oluşturacaksınız.

Öncelikli olarak, neden sahte hesapa ihtiyacınız var? Mesela kullanıcılar, bir tarafı sadece depolamak için kullanabiliyorlar. Nitekim, Instagram’da kişiler, görsellerini depolamak için Instagram altyapılarını kullanıyorlar. Tamamen gizli modda kalıyorlar ve takipçi kabul etmiyorlar. Burada fotoğraflarını depoluyorlar. Tiktok fake hesap açmak isteyen kişiler de bunlara benzer arayışlarda olabiliyorlar. Mesela bazı kullanıcılar, bir hesabınıı takipçi kasmak üzerinde kullanabiliyor. Veya yine benzer şekilde depolama işlemi görmesi açısından da bu hesabını kullanabiliyor. Bunun yanı sıra Tiktok sahte hesap sahipleri, yalnızca bunu, günümüzün sık kullanılan sosyal medya tabiri olan ‘’stalk’’ amaçlı kurabiliyorlar. Yani amacı sizlere bırakıyoruz. Ne yapacağınız kısmında tercih size aittir. Yapmanız gerekenler ise basit:

 • Tiktok altyapısında kayıtlı olmayan bir mail adresi edinmelisiniz.
 • Mail adresiyle yeni bir hesap açmalısınız.
 • Tek bir cihaz üzerinden iki hesap yönetmek mümkün olmayacaktır. Bu yüzden bir hesabınızı başka bir cihaz üzerinden çalıştırmak zorunda kalacaksınız.

Tiktok Hesabı Nasıl Kapatılır

Bir hevesle Tiktok hesabı açmış olan kişiler kısa bir süre sonrasında ise Tiktok hesap kapatma arayışlarında bulunuyorlar. Yeniden hesaplarını kapatmak istiyorlar. Hele ki, son dönemlerde platform ile ilgili çıkan çeşitli dedikoduların ya da söylentilerin yayılmasıyla birlikte, kullanıcılar hepten platformdan uzaklaşmaya başladılar. Tabii ki bir sosyal medya dalgası gibi başlayan bu haberlerin akabinde, yeni bir kullanıcı dalgası kendisini göstermeye başladı. Yeniden benzer sayıda kullanıcı kitlesini platform bünyesine kazandırmayı başardı. Fakat yine de siz Tiktok hesap silme konusunda ısrarlıysanız, şu yöntemleri izlemelisiniz:

 • Profilinize giriş yapıyorsunuz.
 • Profilinizin ayarlar kısmına ya da ‘’Profilimi Düzenle’’ sekmesine geliyorsunuz.
 • Burada yer alan ‘’Hesabımı Sil’’ seçeneceğini bulacaksınız. Tıklıyorsunuz.
 • Hesbınız kalıcı olarak silinmektedir. Herhangi bir şekilde sonrasında girişi işlemlerinizi yeniden yapamyorsunuz.

Diğer aranlar;

 • Tiktok Hesabı Nasıl Açılır?
 • Tiktok Hesabı Nasıl Kapatılır?
 • Tiktok Açma
 • Tiktok Nasıl Açılır?
 • Tiktok Nasıl Kayıt Olunur?