Tiktok Bildirim Ayarları Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar için geliştirilen mobil uygulamalar, hayatımızı daha kolay hale getirmekte ve pek çok ihtiyacımızı karşılamakta. Bunların yüklenmesi esnasında standart ayarlar ve bildirim özellikleri ile beraber gelmekte. Ancak bazı durumlar oldukça fazla gelen bildirimler can sıkıcı da olabilir. Bu nedenle çoğu insan, bu özelliklerin nasıl açılıp, kapanacağını öğrenmek ister.

Mevzubahis durum TikTok bildirim kapatma için de aynıdır. Eğer bu platformda popüler bir hesapsanız, bir günde aldığınız mesaj sayısı belki de onlarca olabilir. Her telefon çaldığında cihaza erişip, kontrol etmek oldukça can sıkıcı olduğu için, bunların kapatılması arzu edilebilir. Çünkü TikTok anlık bildirim sistemleri kullandığı için, size mesaj gelir gelmez telefonunuza iletir.

Peki, TikTok bildirim ayarları üzerine bilmeniz gerekenler neler? Bu yazımızda platformu nasıl daha aktif kullanabileceğiniz üzere eşsiz bilgiler hazırladık.

TikTok Bildirim Kapatma Nasıl Olur?

TikTok bildirim kapama, daha sessiz bir telefon istiyorsanız kesinlikle denemeniz gereken bir seçenek. Ancak burada küçük bazı detaylar da olduğu için, kullanıcılar karışıklık da yaşayabiliyor. Bazı kullanıcılar da bildirimi kapattığı halde, tekrar geldiğini ifade edebiliyor.

Eğer TikTok bildirimlerini açma ve kapama yapmak istiyorsanız, ilk olarak mobil uygulamaya girmeniz gerek. Ardından ekranın en aşağıda sağ köşesinde göreceğiniz profil simgesine dokunarak, hesabınıza giriş yapın. Ardından ekranın sağ üst köşesinde üç çizgi şeklinde bir simge arayın ve buna dokunun.

Burada açılan menü üzerinden, push bildirimleri yazan alana geçerek, ekranı inceleyin. Zira burada karşınıza üç farklı seçenek çıkacaktır.

  1. Yeni Takipçiler
  2. Videoda Yeni Beğeniler
  3. Videoda Yeni Yorumlar

TikTok'ta bildirim kapama, diğer platformlara göre farklıdır. Zira burada tüm haberleri kapatmak yerine, farklı eylemler pasif hale getirilir. Eğer popüler bir kişiyseniz, TikTok hesabınıza her gün yeni takipçi geldiği için, gün içerisinde telefonunuz belki de yüzlerce bildirime maruz kalabilir.

Bunu önlemek istiyorsanız, yeni takipçilerin yanındaki işareti pasif hale getirmek yeterlidir. Bunlardan birini ya da hepsini kaldırarak, TikTok üzerinden bildirim almayı kapatabilirsiniz.

TikTok Anlık Bildirim

TikTok anlık bildirim nedir? Sosyal medya platformlarının, mobil uygulamaları kişilere hesapta olan değişiklikler üzerine bilgilendirir. Burada her platform farklı hızlara sahip olmakla beraber,  TikTok adeta saniyesinde bildirim atmakta.

Dolayısıyla hesabınıza yeni gelen üyeleri görmek ya da paylaşımlarınıza beğenen-yorum yapan kişileri takip etmek istiyorsanız, TikTok anlık bildirim açmak size yardımcı olacaktır.

Tiktok Anlık Bildirim Açma

TikTok anlık bildirim açma nasıl olur? Bunun için ilk yapmanız gereken, aşağıdaki aşamaları takip etmek.

  1. Mobil uygulamaya giriş sağlayın.
  2. Hesabınızın, profil kısmına erişin.
  3. Üst ekranda bulunan, üç çizgi halinde butona dokunun ve push bildirimleri seçin.
  4. Gördüğünüz video yeni yorumlar, video yeni beğeniler ve yeni takipçiler seçeneklerini aktif hale getirin.

Eğer geçmiş tarihlerde bildirimlerinizi kapatmışsanız ancak sonra yeniden açmak istemişseniz, TikTok anlık bildirimaçma bu şekilde yapılmakta. Dolayısıyla kapatma ile arasında herhangi bir fark mevcut değil. Böylece hesabınızda olan tüm değişiklikleri, anında görebilirsiniz.

TikTok'ta Neden Bildirim Gelmiyor?

Eğer TikTok neden bildirim gelmiyor diyorsanız, burada yanlış bildirimleri kapatmış olabilirsiniz. Dolayısıyla yukarıda bahsettiğimiz şekilde bildirim ekranına gelirseniz, gerekli kontrolleri sağlayabilirsiniz. Bildirimlerinizi aktif yapmamış veya pasif yapmış ve sonradan böyle unutmuşsanız, bunu hemen düzeltebilirsiniz.

Diğer bir seçenek de telefonunuzun ayarlar kısmından, TikTok bildirimlerini kapatmış olmanızdır. TikTok anlık bildirim şikâyetiniz varsa, telefonunuzun cihazlar bölümüne gelerek, aktif hale getirmeniz gerekir.

Daha fazla blog yazıları için inceleyin.

Tiktok Takipçi Satın Al ve hemen tiktok takipçi sayını ucuz, güvenilir ve aktif bir şekilde arttırmaya başla!