Tiktok Ağır Çekim Video Nasıl Yapılır?

Tiktok ağır çekim video nasıl yapılır? Tiktok video yavaşlatma özelliği nasıl kullanılır? Tiktok ağır çekim nasıl yapılır? Gibi tüm sorularınızı tek bir yazıda topladık. Bu makalemizi okuyarak Tiktok’ta program veya diğer araçları kullanmadan ağır çekim yapmaya başlayabilirsiniz. Tiktok’ta ağır çekim yapmak için uygulayacağınız tüm adımlar, İphone, Android ve diğer tüm telefonlar için geçerlidir. İphoneden veya Samsung’dan tiktok videolarınızı kolaylıkla nasıl ağır çekime alarak yavaşlatacağınızı adım adım anlatacağız. Tiktok’ta videonuzu yavaşlatmak istiyorsanız öncelikle bir video çekmeniz gerekmektedir. Ardından yapmanız gereken tüm yavaşlatma işlemleri aşağıda anlatılmaktadır.

Tiktok’ta ağır çekim yapmak için uygulanacak adımlar;

 • Tiktok videonuzu çekmeye başlayın.
 • Video çekimi sonrasında açılan pencerenin sol alt bölümünden ‘’Zamanlayıcı’’ sekmesine tıklayın.
 • Açılan sekmeden ‘’Zaman Efektleri’’ bölümüne tıklayın
 • Ağır çekim modunu seçin.

Bu adımları tamamladıktan sonra videonuzu sağ üstte ki ‘’kaydet’’ bölümüne tıklayarak ağır çekim moduna almış olursunuz. Videonuzu yavaşlattıktan sonra dilediğiniz zaman takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Tiktok Ağır Çekim Uygulamaları

Tiktok’ta ağır çekim video nasıl yapılır sorusunu soran çoğu kullanıcının diğer merak ettiği konu olan tiktok ağır çekim yani tiktok video yavaşlatma uygulamalarıdır. Sizde tiktok üzerinen yavaşlatmak istemediğiniz videoları sizlerle paylaşacağımız uygulamalar sayesinde yavaşlatabilirsiniz ve ağır çekim özelliğine alabilirsiniz. Video çekmeden veya çektikten sonra ağır çekim yapılabilecek uygulamalar;

 • Ağır Çekim Video FX
 • Efectum Ağır Çekim
 • Slow Motion
 • Slow Motion Video Maker

Tiktok Ağır Çekim Şarkıları

Tiktok ağır çekim özelliği ile güzel videolar çıkarmak isteyen ve bunu takipçileri ile yayınlamak isteyen kullanıcılar oldukça fazladır. En çok tercih edilen ağır çekim yani yavaşlatma sahnesi için kullanılan şarkılar;

 • Gazapizm Şarkıları
 • Dizi Müzikleri
 • Yener Çevik Şarkıları
 • Racon Sahne Müzikleri

Tiktok Ağır Çekim Nasıl Yapılır?

Tiktok ağır çekim, playstore uygulamaları veya tiktok’un kendi özlliklerinden olan ‘’ağır çekim modu’’ ile yapılır. Videolarını yavaşlatmak isteyen çoğu tiktok kullanıcısının tercih ettiği yöntem tiktok’un kendi yavaşlatma yani video ağır çekim yapma özelliğidir.

Tiktok ağır çekim, diğer adıyla Slow Motion çekim daha havalı sahneler yapmak için kullanılmaktadır. Herhangi bir video yavaşlatma programına ihtiyaç duymadan tiktok ağır çekim modu ile videolarınızı kolaylıkla yavaşlatabilirsiniz. Çekilecek videonun ön kamera veya arka kameradan çekilmesi herhangi bir sorun oluşturmayacaktır ve tiktok videonuzu sorunsuz bir şekilde ağır çekime alabileceksinizdir.

Tiktok video hızlandırma kadar tiktok ağır çekim yapmada oldukça fazla merak edilerek çok fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Sizde videolarınızda havalı bir görünüm vermek için tiktok video yavaşlatma işlemini yapabilirsiniz.