Swarm Uygulaması İle Kim Nerede Öğrenin

Günümüzde insanlar gittikleri birçok mekânın fotoğraflarını çekerek sosyal medyada paylaşmaktadır.  Ayrıca seyahat edilen yerlerin yanı sıra yapılan aktiviteler de fotoğraf ile ölümsüzleştirilmektedir. Bunların dışında yer bildirimleri yapmak da Facebook, Instagram gibi uygulamalar da mümkündür. Fakat sadece yer bildirimi yapmak amacıyla Swarm uygulaması insanların beğenisine sunulmuştur. Swarm ile kimlerin nerede olduğunu görebilmek dışında kimlerin ne kadar yakınlıkta olduğu da görülebilmektedir.

Swarm Nasıl Kullanılır?

Swarm, insanların bulundukları mekânları arkadaşları ile paylaşabildiği bir platformdur. Swarm kullanmak oldukça basittir. Yer bildirimi yapabilmek için öncelikle üyelik oluşturmak gerekmektedir. E-mail adresi ile kayıt olunabildiği gibi Facebook hesabı olan kişiler Swarm uygulamasına Facebook ile giriş yapabilmektedir. Üyelik oluşturulduktan sonra profil fotoğrafı belirlemek gerekmektedir Güncel bir fotoğraf ile kişiler arkadaşlarının onu tanımasını sağlayabilmektedir. Swarm uygulamasında ye bildirimi yapabilmek için uygulamanın sağ altında yer alan mavi ok işaretine tıklanmalıdır. Açılan sayfada kişinin bulunduğu konum ve bu konuma yakın mekânların listesi çıkmaktadır. Kişi, bu adreslerden herhangi birini tercih ederek konumunu belirlemiş olur. Ardından yer bildirimine eklenecek etiketler görülmektedir. Kişi, dilediği etiketi yer bildirimine ekleyebilmektedir. Ayrıca kişiler yer bildirimlerine arkadaşlarını da etiketleyebilmektedir. Bunun yanı sıra yer bildirimi sayfasının sol üst kısmında yer alan fotoğraf ibaresinden yer bildirimine fotoğraf ekleyebilmek de mümkündür. Bu sayede kişinin arkadaş listesinde yer alan kişiler yer bildiriminde bu fotoğrafı da görüntüleyebilmektedir.

Swarm’da Arkadaş Eklemek

Swarm uygulamasının üst kısmında en sağda bir kişi fotoğrafı yer almaktadır. Bu fotoğraf kişinin swarm hesabını ifade etmektedir. Kişi, bu fotoğrafa tıkladığında kendi yer bildirimlerini, yer bildirimlerinde kullandığı fotoğrafları ve arkadaşlarını görebilmektedir. Ayrıca birkaç insan figürünün olduğu ibareye tıklandığında kişiler istediği arkadaşı ekleyebilmektedir. İlk olarak kişinin arkadaş listesinde yer alan ortak arkadaşlara göre kişi isimleri çıkmaktadır. Ara bölümünden istenilen kişiye de arkadaşlık isteği gönderilebilmektedir. Kişi, Swarm hesabını Facebook üzerinden açtıysa Facebook arkadaşları da bu listede yer alacaktır. Bu kısımdan Facebook arkadaşlarına istek gönderebilmek de mümkündür.

Kazanılan Coinler

Swarm uygulamasında yapılan yer bildirimlerine göre kişiler coin kazanmaktadır. Kişi bir mekânda ilk kez yer bildirimi yapıyorsa fazla miktarda coin kazanmaktadır. Aynı mekânda yapılan yer bildirimde kazanılan coinler düşmektedir. Kazanılan bu coinler ile etiketleri yükseltmek mümkündür. Ayrıca farklı yerlerde yer bildirimi yaptıkça Swarm uygulaması etiket önerilerinde bulunmaktadır. Örneğin piknik alanlarında yapılan yer bildirimlerinde ağaç etiketi kullanma hatırlatması yapar.

Haftalık Sıralama

Swarm’ın ana sayfasında kişi, arkadaşlarının nerede olduklarını anlık olarak görüntüleyebilir. Ayrıca yer bildirimi yapılan mekânda diğer bildirim yapan insanlar da görülebilmektedir. Hatta bir dönem Swarm’daki yer bildirimleri ile arkadaşlık isteği gönderip farklı insanlarla tanışan kişileri görmek mümkündü. Bunların yanı sıra yer bildirimi yapıldığı oranda kazanılan coinlerde artmaktadır. Bir hafta sonunda Swarm kişileri arkadaş listeleri ile coin sayısına göre bir sıralamaya koymaktadır. Sıralamada birinci olan kişi coin kazanmaktadır. Herkesin nerede kiminle olduğunu öğrenilmesini sağlayan oldukça pratik bir uygulamadır. Ayrıca kişi bir mekânda sürekli yer bildirimi yapıyor ise bir süre sonra o mekânda en fazla yer bildirimi yapan kişi olur ve mayor adını alır. Bu sayede yer bildirimlerine etiket olarak hep taç eklenir. İnsanların birbirini takip edebildikleri birçok uygulama mevcuttur. Swarm, birçok insan tarafından yıllardır kullanılmaktadır. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Swarm’a gelen güncelleme ile kişiler bulundukları mekânda yer bildirimi yapmayı unuttuğunda Swarm hatırlatma yapmaktadır ve onay verildiğinde yapılmayan yer bildirimlerini otomatik olarak yapmaktadır.

Instagram’da Yorumları Beğenemiyorum [Çözüm]

 Instagram Video Yükleme Sorunu [Çözüm]

 Instagram’da Çoklu Fotoğraf Paylaşamıyorum [Çözüm]

Tiktok takipçi sayını arttırmak için ucuz, aktif ve güvenilir tiktok takipçi satın al!