Spamlanan Tiktok Hesabı Nasıl Anlaşılır?

Spamlanan tiktok hesabı nasıl anlaşılır? TikTok, global çapta özellikle genç kitleler tarafından sevilerek kullanılan bir platformdur. Üzerinde binlerce üyesi bulunduğu için, kuralsız bir kullanım kısa sürede hoşnutsuzluğa gidebilir. Bu da üyelerin platformu terk etmesine neden olur.

Bunu önleyebilmek adına TikTok, pek çok kurallar almıştır. Her kullanıcı üye olurken bunları kabul ettiği için, bunlara önem göstermek büyük önem taşır. Bununla beraber neredeyse hiçkimse bunları okumadığı için, nelerin yapılmaması gerektiğini bilmez.

Bunlardan bir tanesi spamlar olup, Tiktok buna tamamen karşı çıkar. Bu kapsamda abone istekleri, videoların altına atılan yorumlar ve gönderiler vardır. Peki, spamlanan TikTok hesabı nasıl anlaşılır? Bu yazımızda TikTok spam alma nedenlerini ve nasıl anlayacağınızı ele aldık.

TikTok'ta Spamlanan Hesap Nasıl Anlaşılır?

TikTok spam nasıl anlaşılır? Eğer spam almışsanız, hesabınız bazı konularda kısıtlamaya uğrayacaktır. Bunlar farklı şekillerde olabilir. Ancak genellikle yorum yapamama, keşfet takipçi isteği atamama olarak karşınıza çıkar.

Eğer yorum yapamıyorsanız, videolarınız eskide olduğu gibi keşfet kısmında görünmüyorsa ya da takipçi isteği yollayamıyorsanız, TikTok spam alma yaşadığınızı gösterir.

TikTok Spam Neden Alınır?

TikTok spam neden alınır? Eğer spam almamak istiyorsanız, kurallarına dikkat etmeniz gerekir. Spam sonucu bir kısıtlama almışsanız, nedenleri şöyledir;

 1. Paylaştığınız video ile ilgisi olmayan etiket – hashtag kullanılmış olması.
 2. Paylaştığınız videoları, devamlı silmeniz.
 3. Bir videonun birden fazla sayıda paylaşılması.
 4. Hesabınızda robot davranışların gözlemlenmesi.
 5. Hesabınızda siyasi içerikli paylaşımların olması.
 6. Paylaşımlarınızda şiddet, zorbalık ve kumar gibi unsurların olması.
 7. +18 olarak sınıflandırılan paylaşımlar.

Ayrıca yorumların altına yaptığınız TikTok spam yorumlar da yorum engeli almanıza nedendir. Bir gün içerisinde çok fazla sayıda takipçi isteği yapmışsanız, bunlar da TikTok spam kategorisinde sayılacağı için bir süre için engellemeye maruz kalınır.

TikTok Spam Engeli Nasıl Kaldırılır?

TikTok engel nasıl kaldırılır? Eğer bu aktiviteleri yapmışsanız, sonucunda bir engelleme uygulanır. Bu bir uyarı niteliği taşır. Dolayısıyla kendinizi düzeltmeniz gerekir. Burada takip etmeniz gereken bazı hususlar şöyledir:

 1. Yakınlarınızdan ve arkadaşlarınızdan, çektiğiniz videoların altına güzel ve olumlu yorumlarda bulunmalarını rica edin.
 2. Video çekerken kullandığınız kameranın, kalitesini arttırın.
 3. Yeni videolar paylaşın.
 4. Site tarafından bahsedilen ve yazılı olarak belirtilen tüm kurallara uyun.
 5. Paylaşımlarınızı düzenli şekilde gerçekleştirin.

Ayrıca spam yorumlar yapmamanız ve gönderdiğiniz takipçi isteklerine de dikkat etmeniz gerekir. Peki, TikTok spam engeli başka bir şekilde kaldırılır mı?

TikTok spam paylaşım sonucu aldığınız engeller, doğrudan yöneticiler ya da sistemin kendisi tarafından verilir. Bu nedenle kaldırabilmek için tek seçeneğiniz, kurallara dikkat etmek ve hesabınızı düzeltmektir.

Google üzerinde TikTok spam kaldırma üzerine pek çok bilgi olsa da bunların çoğu asılsızdır. Dolayısıyla bunun herhangibir hilesi mevcut değildir.

TikTok Yanlış Spam Almak

TikTok yanlış spam almışsanız ne yapmanız gerekir? Bazı durumlar TikTok sistemleri yanlış inceleme yapmışsa da TikTok spam sonucu engellemelere tabi tutulabilirsiniz. Eğer kurallara uyduğunuzdan eminseniz ve yukarıda bahsettiğimiz maddeleri içeren paylaşımlarınız yoksa yapmanız gereken platformla iletişim kurmaktır.

Ardından mesajınızda tüm kurallara uyduğunuzu, ancak TikTok spam aldığınızı belirtirseniz, bu hususta bir inceleme başlatılır. Sonrasında haklı bulunursanız, tüm engellemeleriniz kaldırılacaktır.

TikTok Spam Almamak İçin Kaç Takipçi İsteği Atılmalı?

TikTok spam almamak için kaç takipçi isteği atılmalı? Bu hususta platform, herhangi bir bilgi vermemiştir. Zira bunu belirttiği an, insanların bu bilgiye göre hareket edip, spama düşmeden çok sayıda istek göndermesi söz konusudur.

Aynı şekilde TikTok spam hususu da platform tarafından detaylı şekilde belirtilmemiştir.


Önceki makale; İnstagram'da Beğendiklerimi Nasıl Görürüm?

Sonraki makale; Facebook Takipçi Beğeni Satın Al

Tüm blog içeriklerimiz; Tiktok Blog Yazıları

Türk ve gerçek instagram ucuz takipçi satın al, hesabında ki takipçi sayını tiktok ve instagram'da ikiye katla!