Sosyal medya ile web sitenizi büyütün

Günümüzde sosyal medya siteleri hiç kuşkusuz hayatımızın büyük bir bölümünü kaplıyor. Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya sayfalarında milyonlarca kullanıcı aktif olarak paylaşım yapıp her gün bu siteleri ziyaret ediyor. Milyarlarca dolar değerindeki bu sosyal paylaşım ağları gün geçtikçe büyümekte ve gitgide internette daha aktif rol oynamakta. İnsanlar günde ortalama bir buçuk dakikada bir sosyal medya hesaplarını kontrol ediyor. Bu da sosyal medyanın gücünü gözler önüne seriyor.

Bir çok sosyal medya sitesi aynı zamanda bir çok yeni açılmış web sitesinin reklamını yapmakta. Günde milyonlarca kişinin uğradığı web siteleri kuşkusuz reklam için çok uygun ortamlar sağlıyor. Sosyal medyanın yaygın olmadığı dönemlerde SMS’ler ve e-mailler ile web site tanıtmaktaydı. Bu durum sosyal medya hesapları kadar etkili sonuç vermiyordu. Görsel olarak kendini fark ettiren sosyal medya reklamları bu konuda öne geçti.  Sosyal medya ağlarında reklamı yapılmış bir web sitesi bir gün içerisinde bile binlerce kişiye ulaşabilir. Sitenizi kolayca tanıtabilir, günlük ziyaretçi sayısını çok yüksek seviyelere çıkartabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden kampanyalarınızı, indirimlerinizi reklam olarak yayımlayarak hem daha ekonomik hem daha aktif bir pazarlama stratejisi yürütmüş olursunuz.

Sadece reklam vermekle işler bitmiyor. Reklam verdikten sonra sürecin doğru yürütülmesi de çok önemli bir konu. Yanlış reklam politikası hem sitenizin yanlış tanıtılmasına hem de kaynaklarınızın boşa harcanmasına neden olabilir.

Bütün bunların yanında sitenize Facebook Connect gibi eklentiler ekleyerek sosyal medyanın gücünü kullanabilirsiniz. Sitenizi ziyaret edip üye olmak isteyen ziyaretçilerinize hiç vakit kaybettirmeden sosyal medya hesaplarıyla üye yapabilirsiniz. Yine Facebook Connect gibi Facebook Like gibi eklentileri sayfanıza ekleyebilirsiniz. Ziyaretçiler bu tür eklentileri kullanarak sayfanızı kendi sosyal medya hesaplarında kolayca paylaşabilir.

Diger Yazilarimiz

TAKİPÇİ VE BEĞENİ KAZANMA

TAKİPÇİ VE BEĞENİ ARTIRMA

YouTube Abone, YouTube Abone Satın Al

İnstagram Canlı Yayınlarını Web Tarayıcısından İzleme

Az Sermayeli 10 İş Tavsiyesi

YOUTUBE’DAN NASIL PARA KAZANIRIM?

İnstagram’da Popüler Olmak İçin 10 Temel Yöntem

E-ticaret Sektöründe Sosyal Medyanın Yeri

İnstagram Gerçek Türk Takipçi