Skype Hesabı Nasıl Kapatılır?

Skype hesabını kapatmaya karar verenler için kesintisiz hizmet 60 gün devam eder. Fikir değişikliği yaşayacak müşteriler için hesaba erişim izninin belli bir süre açık tutulması kullanıcılar üzerinde de pozitif bir etki yaratmaktadır.

Skype Hesabını Kapatmayı Düşünenlere Hatırlatmalar!

Hesabınızı kapatmadan önce geride önemli bir şey bırakıp bırakmadığınızdan emin olmalısınız. Skype hesabını kapatanların ilişkili olan Microsoft hesabı da kapatılır. Bu nedenle kullanıcılar Xbox, OneDrive veya Outlook.com gibi ürünlerde de oturum açamazlar. Hesabınızı kontrol ederek önemli bilgileri kaydetmeden Skype hesabınızı kapatmayı düşünmeyin.

Kapatma işleminden önce hesabınızdaki tüm bakiyeyi kullanmanız tavsiye edilir. Mevcut bakiyenizi öğrenmek için Skype Kontörü inceleme hesabı açabilirsiniz. Bu aşamada tüm etkin aboneliklerin iptal edilmesi gereklidir. Otomatik yeniden yükleme hesabının etkin olması halinde hesap kalıcı olarak kapatılana kadar ücret tahsilatının devam edeceği bilinmelidir. Otomatik yeniden yüklemenin nasıl devre dışı bırakılacağıhakkında yetkililerden bilgi alınabilir.

Hesap kapatma sayfasına giden kullanıcılar öncelikle oturumlarını açmalıdır. İleri oklarıyla devam ederek hesabı kapatmaya hazır olduğunuzu doğrulayabilirsiniz. Hesabınızı neden kapatmak istediğinize dair doğru bilgiler vermek sistemin kendi üzerine düşenleri yapması için son derece önemlidir. Hesap kapama işleminin ardından profiliniz 60 gün boyunca kullanır olacaktır. Bu etapta kararınızdan vazgeçmeniz halinde skype görüşmelerine kaldınız yerden devam edebilirsiniz. 60 günden daha uzun bir süre geçen ve hiç hareket görmeyen kayıtlardan sonra hesap kurtarılamaz.

Bir sonraki faturalama dönemi ücretinin tahsil edilmemesi için kullanıcıların yenileme tarihinden en az 3 gün öncesinde iptal talebini bildirmelidir. Skype ürünleri için Skype Kullanım Şartlarının geri ödeme politikası bölümü gereğince işlemler hayata geçirilir. Aboneliğini hiç kullanmamış olanlar abonelik süresinin dolmaması halinde iade talebinde bulunabilirler. Skype Kontörü satın alma tarihinin üzerinden 14 gün geçmeden geri ödeme yapılabilir.

Geri Ödemeler İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Geri ödeme talep etmenin üç farklı yolu vardır. Hesap üzerinde oturum açılır ve satın alma geçmişi üzerinden geri ödeme siparişi verilir. Bu aşamada ekran karşısındaki Geri ödeme düğmesi seçilir. Talebin onaylanması halinde geri ödemeler satın alma işlemi nasıl yapıldıysa aynı şekilde gerçekleştirilir.

Farklı bir seçenek olarak kullanıcılar Canlı sohbet başlatabilir. Müşteri Hizmetleri yetkililerine gerekli bilgiler verilir. Bu aşamada Skype’ta oturum açılmadıysa Skype Adı ve parolası girilir. Oturum aç’a tıklanır.

Son olarak Çevrimiçi İptal ve İade formu doldurulur. Oturum açılmasının ardından iptal ve iade formu doldurulur ve Gönder tuşuna basılır. Gerekli incelemelerin yapılarak geri dönüş yapılması için şirketin 24 saate ihtiyacı vardır.

Skype Abonelik Türleri Nelerdir?

Abonelikler;sabit hatlara veya uygun mobil cihazlara sınırsız veya belirli bir süreliğine çağrı yapılmasını sağlar. Çok fazla kullanım yapanlar için abonelikler en ideal seçeneklerdir. Tüm aboneliklerin otomatik olarak yenileneceği ve standart tarifelere göre daha avantajlı olacağı düşünülmelidir. Abonelikler istendiği zaman koşullara bağlı olarak iptal edilebilir.

Skype Kontörü;kullandığın kadar öde seçeneğidir. Skype Kontörü satın alarak uygun tarifelerle görüşmeler gerçekleştirilir. Az çağrı yapanlar ve sadece kullandığı kadar ödeme yapmak isteyenler için bu en doğru seçenektir.

Skype Numarası; aylık ödemenin yapıldığı telefon numarasıdır. İnsanlar sizi cep telefonlarından veya sabit hatlardan ararken siz gelen aramaları Skype üzerinden alırsınız. Özellikle yurt dışına çıkacak olanlar için bu ideal bir tarifedir.

Skype to Go;arama yapmanız için size yerel bir numara verir. Tüm dünyadan insanları yerel arama ücretiyle aramanızı sağlayan bu sistem kullandığın kadar öde seçeneklerinden biridir. Kullanıcılar kendileri için en uygun tarifeyi seçerek diledikleri süre boyunca kullanım sağlayabilirler.

Diger Konularimizi Asagidaki Linklerden Okuyabilirsiniz