Özgün Ve Seo Uyumlu İçerik Oluşturma Yöntemleri

Özgün Ve Seo Uyumlu İçerik Oluşturma Yöntemleri

1- Marka ve Rakip Analizi Yapmak

İnstagram veya diğer platformlar (Google, Blogger, Wordpress) dahil olmak üzere, içerik üretmek için öncelikle rakiplerinizi analiz etmelisiniz. Rakip analizi yapmanın en temel kuralı elbette daha çok kişiye ulaşan içerikleri analiz etmektir. Yapacağınız analizler ile elde edeciğiniz en küçük veriler dahi sizi bir adım öne taşıyacaktır. Eksiklerinizi ve hatalarınızı görmenin ilk kuralı bundan dolayı marka ve rakip analizidir.

Bu yazımızı yazmadan önce de Google üzerinde ''Nasıl İçerik Oluşturulur?'' gibi bira arama yaparak öncelikle rakipleri analiz ettim. Sizlere bu yazıyı özgün, daha verimli ve okunabilirliğini arttırmak adına; en çok okunan ve en akıcı içerikleri analiz ettim.

Rakip analizleri yalnızca hataları görmek için değil, artılarıda görmek için oldukça önemlidir. Herhangi bir içerik aradığınızda yalnızca bir sayfayı değil, 5-10 arası sayfayı gezdiğinizde en üst sırada ki içerik ile diğer sıralardaki içerikleri birbiri ilede karşılaştırarak ilerleyebilirsiniz.

2- Planlama Yapmak

İçeriklerinizi önceden planlayın. Evet yanlış duymadınız.. İçeriklerinizi önceden planlamalısınız ve oluşturulacak içerik listesini bir kenara yazmalısınız. Bu sayede aklınıza gelecek en ufak bir şey ile içeriklerinizde küçük değişiklikler yapabilir, eklemeler yapabilirsiniz.

Planlama'nın içinde elbette zaman planlaması da bulunmaktadır.
Örneğin; İnstagram üzerinde bir içerik paylaşacağınız zaman günün en aktif saatleri olan; 16:00 - 21:00 aralıklarını seçebilirsiniz.

3- Araştırma Yapmak

Oluşturulacak, yazılacak içerik ile ilgili daha özgün ve verimli halde paylaşım yapmak için elbette araştırma yapmalısınız. Yazacağınız konu hakkında yazılan konuları, videoları inceleyerek araştırma yapabilirsiniz.
İnstagram üzerinden örnek verecek olursak; Bir başkasının paylaştığı içeriği olduğu gibi paylaşmak sizi daha dibe çekecektir. Sizde olsanız başkalarının içeriklerini çalan, özgün olmayan böyle bir profili takipten bırakmaz mıydınız?

4- Özgün Olmak

Özgün olmak, kitle biriktirmenin en büyük ve etkili yoludur. İçerikleriniz (Fotoğraf, Video, Makale) asla sağdan soldan alınmış içerikler olmamalıdır. Özellikle Google'nin dikkat ettiği bu unsur sıralamanızı oldukça etkileyecek bir faktördür.

5- SEO ile Uyumlu İçerik

Bir makale yazacaksanız, seo uyumlu makale yazmalısınız. Google'nin dikkat ettiği diğer büyük öneme sahip olan şeyde tam olarak ''Seo Uyumlu Makale'' yazmaktır. Yazılarınızın okunabilirliği, noktalama işaretleri ve başlık kullanımları seo uyumlu makale yazmanın belirli kurallarından yalnızca bir kısmıdır.

6- İlgi Çekici Olmak

Yazacağınız makalenin, oluşturacağınız fotoğrafın veya videonun başlıklarının dikkat çekici olmasına özen gösterin.

Örneğin; Bir kitap fuarına gittiğimizde okumadığımız kitaplar hakkında önce çevremize sorarız. Fakat bunun dışında dikkat çekici olan şeyler gözümüze daha hoş gelir ve inceleriz. Bundan dolayı ilgi çekici içerik, başlık gibi unsurları iyi kullanmalısınız.

Bir kapının bile güzel olması, açılacağı ortamın ferahlığını gösterebilir..

3 Dakika Önce
FENOMENİM MEDYA GURURLA SUNAR

 Google da Siteye Girme ve Sitede Vakit Geçirme Gibi Aktivitelere Bakarak En Yüksekten En Aşağı Doğru Sırama Yapmaktadır. Buda En Populer Olan Siteyi En Başa Koymaktadır. Sizde Aradığınız Kelime İtibariyle İlk Sitelerden Birine Tıkladınız Ve Bizim Sitemize Girdiniz. Burda da Görünen Üzere Türkiyenin En Çok Tercih Edilen Medya Ajansı Olduğunu Söylemekle Kalmayıp Büyüklüğümüzü Göstermiş Olmaktayız. Sektöründe En Kurumsal Ve En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı Fenomenim Ajansa Hoşgeldiniz. 
Şuan An İtibariyle Sitemizde Tamamlanan 9.999.987 Adet Sipariş Bulunmaktadır.

10 Milyon Şerefine Herkese Yüzde 10 İndirim Tanımlıyoruz.

Ve 10.000.000 Siparişi Verecek Olan Şanslı Kişiye 1.000 TL Değerinde Kullanabileceği Kupon Vereceğiz. 

Ben Fenomenim Medyadan Demircan. Sizleri Fenomenim Ajans Adına Saygıyla Selamlıyor Keyifli Alışverişler Diliyorum :)

 

SON SİPARİŞLER Kampanya Sona Erdi
Instagram
4000 Ömür Boyu Garantili Takipçi
  • Ömür Boyu Garantili
  • Kullanıcı Adı Giriniz
  • Kimseyi Takip Etmezsiniz
  • Güvenlidir
  • Şifre Gerekmez
214.99₺199.99₺
Satın Al