İnstagramın Hikaye Bağımlılığı

Sosyal medya kullanımları içerisinde yavaş yavaş paylaşım yapılabilecek alanların artması aynı zamanda bu alanda yapılan kullanımların artmasını da sağlamış durumda. Kullanıcılar artık bir paylaşımı farklı sosyal medya platformları üzerinden paylaşım yapabiliyorlar. Daha sonrasından ise birçok insan aynı görseli farklı alanlardan defalarca görüntüleyebiliyor. Bu anlamda kullanıcılar için sosyal medya paylaşım alanları içerisinde tam anlamıyla bir bağımlılık olduğunu söylemek gerekiyor.

En Çok İnstagram Hikayesi Kullanılıyor

Kullanıcıların instagram hikayesi içerisinde yapabilecekleri kullanımlar gün geçtikçe daha fazla artış gösteriyor. Bu anlamda birçok kişi instagram hikayelerini normal kullanımlardan daha fazla tercih ediyor. Hikaye alanı içerisinde yapılan kullanımlar ile birlikte aynı zamanda diğer alanlarda da kullanımlar yapılmaya devam edebiliyor. İnstagram içerisinde yer alan hikayelerin artışı ise daha fazla olarak başka bir yere gidilmesi ile birlikte yapılıyor. Kullanıcılar mekan ve şehir değişikliklerinde genel itibari ile hikaye alanını aktif olarak kullanabiliyorlar.

Günde En Az 1 Hikaye

İnstagram ve diğer platform içerisinde yer alan kullanımlarda hikaye paylaşımları daha fazla olarak yapılıyor. Kullanıcılar genel itibari ile gün içerisinde sosyal medya platformlarında en az bir paylaşım yapıyorlar. Daha sonrasında ise bu paylaşımlar aktif olarak diğer platformlar içerisinde kullanılıyor. Kullanıcıların sosyal medya hikayelerinde yaptıkları paylaşımların aynı zamanda diğer paylaşım alanlarında da kullanıldığını söylemek gerekiyor. Bu anlamda bir görseli veya videoyu başka bir alan içerisinde görebilmeniz oldukça mümkün. Kullanıcıların yaptıkları hikaye paylaşımları ise birçok kullanıcılar için görüntüleme özelliği üzerinden bakılıyor.

Kullanıcılar Hikaye Paylaşımlarını Daha Çok Seviyor

Sosyal medya üzerinden yapılan kullanımların analizi yapıldığı zaman hikaye alanı içerisinde yapılan paylaşımların normal paylaşımlara göre daha fazla olduğunu söylemek gerekiyor. Bu anlamda kullanıcılar ana ekran üzerinde yer alan görseller yerine hikaye alanı içerisine kullanılabilecek olan görselleri tercih etmeyi planlıyor. Bu kapsamda birçok alan içerisinde aynı anda hikayeler üzerinden paylaşım yorumları yapılabiliyor. Kullanıcılar için yapılan paylaşım yorumları ise daha sonrasından geniş kapsamlı olarak değerlendirilebiliyor. Bunun en büyük nedeni ise bir günde fazla paylaşım yapma durumunun oluşturulmak istenmemesi.

Hikayelerden Paylaşım Görünürlüğü Bulunuyor

İnstagram ve diğer platformlar içerisinde yer alan hikaye alanları genel itibari ile kullanıcılara görüntülerin kimler tarafından görüntülenebildiğini gösteriyor. Bu anlamda da paylaşımların büyük bir bölümü hikayeler üzerinden yapılıyor. Yani kullanıcılar paylaştıkları görüntülerin kimler tarafından görüntülendiğini bulabilmek adına ana ekran paylaşımları yanında hikaye paylaşımlarını da kullanabiliyorlar. Bu sayede platformlar içerisinde aynı zamanda beğeni ve yorum yapmama özelliklerinin hangi kişiler tarafından kullanılıp kullanılmadığı da belirlenmiş oluyor. Artık bir taktik haline gelen bu durum ile birlikte kullanıcılar paylaşım özelliklerini daha kapsamlı olarak görüntüleyebiliyorlar.

Hikaye Kullanımları Artıyor

Sosyal medya platformlarının neredeyse hepsinin içerisinde hikaye alanlarının yer alması ile birlikte bu alanlarda yapılan paylaşımlar da oldukça yüksek düzeylerde oluyor. Kullanıcılar genel itibari ile birçok alan içerisinde hikaye paylaşımlarının kullanılmasını tercih ediyor. Bu oranın her geçen gün daha yüksek seviyelere çıktığını söylemek gerekiyor. Yani kullanıcılar her geçen gün yaptıkları hikaye paylaşımlarını daha fazla düzeylere getirebiliyorlar. Bu anlamda ilk olarak hikaye paylaşımları içerisinde aynı zamanda yer ve kişi etiketlerinin de fazla olarak yapıldığını söylemek gerekiyor. Bu anlamda hikaye kullanımları içerisinde yer alan paylaşımlar birçok alanda etiketler ve simgeler yani emojiler üzerinden yapıldığını söylemek doğru olacaktır. Bu sayede daha fazla kullanım yenilikler üzerinden yapılıyor. Hikaye alanları içerisine sürekli olarak bir yenilik getiriliyor.

Instagram’da Yorumları Beğenemiyorum [Çözüm]

 Instagram Video Yükleme Sorunu [Çözüm]

 Fenomenim Blog Yazıları

Tiktok takipçi sayını arttırmak için ucuz, aktif ve güvenilir tiktok takipçi satın al!