İnstagram'da Toplu Mesaj (DM) Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram'da Toplu Mesaj (DM) Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram toplu dm silme nasıl yapılır, silinen mesajlar geri alınabilir mi? İnstagram mesaj silme işlemi için ne yapılmalıdır? Hadi gelin kısaca instagram'da mesaj nasıl silinir inceleyelim. Android veya Apple telefonlarda instagram mesajlarının nasıl silindiğini öğrenmek için makalemizi okumaya devam etmelisiniz. İnstagram'da mesaj silme hatalarından olan ''Ağ isteği başarısız oldu'' hatasının çözümü ve instagram mesaj silme ile ilgili gereken tüm bilgileri sizler için hazırladık. Sizde hemen makalemizin alt kısmını inceleyerek instagram'da mesaj silme hakkında merak edilen her konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

İnstagram uygulaması üzerinden her saat milyonlarca mesaj kullanıcılar arasında iletişimi sağlamaktadır. Başlangıçta klasik bir fotoğraf paylaşma uygulaması olarak oluşturulan İnstagram günümüzde artık mesajlaşma üzerinden etkileşimin kurulduğu iletişim platformu haline dönüşmüştür. Bu bağlamda kullanıcılar arasında bir dakika içerisinde milyonlarca mesaj dünyanın her yerinde iletişime geçilmesine imkân vermektedir. DM olarak bilinen bu mesajların nasıl silindiği ise pek çok İnstagram kullanıcı tarafından merak konusudur. İnstagram mesajları nasıl silinir?

İnsstagram DM silme işlemi olarak adlandırılabilecek bu işlemlerin yapılabilmesi son derece basit olmakla birlikte, kullanıcıların birbirleri arasında var olan konuşmaların silinmesine bu silme işlemleri aracılığıyla imkan tanınmaktadır. Telefon ya da tablet gibi mobil cihazlar üzerinden Andorid veya iOS yazılıma sahip olmaları fark etmeksizin bu işlemlerin yapılması durumunda İnstagram mesajlaşmaları ve konuşmaların silinebilmektedir. İnstagram mesajları nasıl silinir?

İnstagram’da Mesaj Nasıl Silinir?

Bilineceği üzere İnstagram uygulaması, kullanıcılara instagram takipçi olsun ya da olmasın mesajlaşma özgürlüğü sağlamaktadır. Milyonlarca kullanıcı tarafından her gün iletişim kurmanın bir yöntemi olarak kullanılan İnstagram mesajlaşmaları bazı durumlarda kullanıcıların canını sıkacak durumlara da gebe olmaktadır. Bu tarz durumlarda kullanıcıların diğer İnstagram kullanıcıları ile yaptığı mesajlaşmaları silmeleri gerekmektedir. Bu silme işlemlerinin yapılabilmesi için kullanıcıların takip etmesi gereken bir dizi işlemler bütünü bulunmaktadır.İnstagram mesajları nasıl silinir?

İnstagram uygulaması kullanıcıların aralarında yaptığı mesajlaşmaların tercih edilerek silinmesine izin vermez. Dolayısıyla kullanıcıların DM adı verilen bu mesajları silebilmeleri için İstagram uygulaması Direkt Mesajları Silme işlemlerine izin vermektedir. Üstelik bu işlemler kapsamında birine gönderilen mesaj karşı taraf görmeden de silinebilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken temel mesele karşı tarafından gönderilen mesajı görmesi durumunda mesajların silinemeyeceğidir. İnstagram mesajları nasıl silinir?

İnstagram Karşı Taraftan DM Silme

İnstagram yapılan güncellemeler ile birlikte Direct kutusunda bulunan mesajların silinebilmesini de kullanıcılarının inisiyatifi doğrultusunda hizmete sundu. Bu en genel olarak uygulama üzerinden gönderilen içeriğin iptal edilebileceği anlamına gelmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken temel mesele ise karşı tarafın gönderilen mesajı veya içeriği görmemiş olmasıdır. Karşı tarafında görmesi durumunda bu işlemlerin yapılmasına izin verilmemektedir. İnstagram mesajları nasıl silinir?

İnstagram karşı taraftan Dm silme işlemleri için takip edilmesi gereken yol şu şekildedir;

 • Öncelikli olarak uygulamaya girilmelidir.
 • İnstagram sohbet alanı açılmalıdır
 • Silme işleminin yapılacağı konuşma tercih edilmelidir.
 • Silinmesi arzu edilen mesajın üzerine basılı tutulduktan sonra “Gönderiyi İptal Et” seçeneğine tıklanmalıdır.

Bu işlemler sonrasında karşı taraftan da mesajınız silinecektir. Böylelikle konuşmanın gerçekleştiği diğer İnstagram kullanıcısı gönderilen içeriği görmeden silinmiş olacaktır. Normal mesajların silinmesi için yapılması gereken işlemler ise bunlardan çok daha basit ve kolaydır. İnstagram mesajları silme işlemleri için yapılması gerekenler nelerdir?

İnstagram Mesajları Silme İşlemleri İçin Yapılması Gerekenler

İnstagram üzerinden yapılan konuşmaların silinmesini sağlayan mesaj silme özelliği ile yapılan konuşmaların mesajlar kategorisinden kaldırılması mümkündür. Bu özellik ile İnstagram kullanıcıları görmek istemedikleri konuşmaları silebilmektedir.

İnstagram mesajları silme işlemleri için yapılması gerekenler şu şekildedir;

 • Öncelikli olarak uygulamaya giriş yapılmalıdır.
 • Sohbet bölümü açılmalıdır
 • Sohbet edilen kullanıcının adının bulunduğu bölüme gelerek sola kaydırılmalıdır.
 • “Sil” seçeneğine tıklanması bu aşamada yeterli olacaktır.

Bilineceği üzere İnstagram üzerinden mesajların seçilerek silinmesine izin verilmemektedir. Bu bağlamda mesaj silme işlemleri için kullanılabilecek ilk seçenek bütün mesaj kutusunun silinmesidir. Diğer bir seçenek ise bertilen işlemlerin tek tek yapılarak mesajların silinerek kaldırılmasını sağlamaktır.

İnstagram dm silme ile ilgili anahtar kelimeler;

 • instagram dm silme toplu
 • instagram dm silme hatası
 • instagram dm silme ağ isteği başarısız oldu
 • instagram toplu mesaj silme
 • instagram mesaj silme hatası
3 Dakika Önce
FENOMENİM MEDYA GURURLA SUNAR

 Google da Siteye Girme ve Sitede Vakit Geçirme Gibi Aktivitelere Bakarak En Yüksekten En Aşağı Doğru Sırama Yapmaktadır. Buda En Populer Olan Siteyi En Başa Koymaktadır. Sizde Aradığınız Kelime İtibariyle İlk Sitelerden Birine Tıkladınız Ve Bizim Sitemize Girdiniz. Burda da Görünen Üzere Türkiyenin En Çok Tercih Edilen Medya Ajansı Olduğunu Söylemekle Kalmayıp Büyüklüğümüzü Göstermiş Olmaktayız. Sektöründe En Kurumsal Ve En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı Fenomenim Ajansa Hoşgeldiniz. 
Şuan An İtibariyle Sitemizde Tamamlanan 9.999.987 Adet Sipariş Bulunmaktadır.

10 Milyon Şerefine Herkese Yüzde 10 İndirim Tanımlıyoruz.

Ve 10.000.000 Siparişi Verecek Olan Şanslı Kişiye 1.000 TL Değerinde Kullanabileceği Kupon Vereceğiz. 

Ben Fenomenim Medyadan Demircan. Sizleri Fenomenim Ajans Adına Saygıyla Selamlıyor Keyifli Alışverişler Diliyorum :)

 

SON SİPARİŞLER Kampanya Sona Erdi
Instagram
4000 Ömür Boyu Garantili Takipçi
 • Ömür Boyu Garantili
 • Kullanıcı Adı Giriniz
 • Kimseyi Takip Etmezsiniz
 • Güvenlidir
 • Şifre Gerekmez
214.99₺199.99₺
Satın Al