Instagram'da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Sosyal medya platformları, her yaştan milyonlarca insan tarafından tercih edilir. İletişimi kolay hale getiren ve zaman geçirmek, eğlenmek için de eşsiz bir araç haline gelen mevzubahis platformlar, tüm dünyada kullanılır. Bunlardan biri olan Instagram, video ve fotoğraf paylaşımı üzerine odaklanmıştır.

Wi-fi ve paket veri internet bağlantıları kullanan Instagram, pek çok özelliğe sahiptir. Bunlardan biri de Instagram otomatik video oynatma olarak bilinir. Normal koşullarda Instagram paket veriden fazla tüketmese de, her videonun otomatik şekilde oynaması internet paketini çabuk bitirebilen etmenlerdendir.

Ayrıca izlenmeyen videoların aniden oynamaya başlaması da kullanıcıların Instagram üzerinde geçirdikleri zamanı kötü etkileyebilir. Zira pek çok kişi, bu durumdan hoşlanmaz. Peki, bu durumda ne yapılır, İnstagram otomatik video oynatma nasıl kapatılır? Eğer siz de bu durumdan sıkılmışsanız, bu rehberi sizin için hazırladık.

İnstagram Otomatik Video Oynatma Veri Harcar Mı?

Instagram otomatik video oynatma internet kullanımını arttırır mı? Eğer paket veri bağlantınızı 24 saat açık tutsanız dahi, internet kullanımı olmadıkça tükenen paket veri minimum olacaktır. Burada da sosyal medya ve Whatsapp gibi platformlardan, size gönderilen bildirimler ve senkronizasyonlar söz konusudur.

Ancak Instagram’da gezerken, durum tersine döner. Zira fotoğrafların yüklenmesi ve sayfanın alta doğru devam etmesi için internet gerekir. Bununla beraber, videolar buna dâhil değildir. Çünkü videoları izlemezseniz, paket veriniz gitmez.  Ancak Instagram otomatik video oynatma bunların hepsini otomatik açtığı için, paket veri kullanılır.

Dolayısıyla Instagram otomatik video oynatma kapatma, veri tasarrufu sağlayacak etmenlerdendir.

İnstagram Otomatik Video Oynatma Kapatılabilir Mi?

Peki, İnstagram otomatik video oynatma kapatılır mı? Eğer doğru yerleri işaretlerseniz, 1-2 dakika içinde videoların kendi kendine açılmasını engelleyebilirsiniz. Bu özellik tüm Instagram kullanıcılarında ilk önce aktif olarak gelir.

Pasif hale getirmek için veri ayarlarınızı düzenlemek gerekir. Eğer ilgili ekranda daha az veri kullan seçeneğine dokunursanız, Instagram otomatik video oynatma kapatma yapabilirsiniz. İnstagraam'da takipçi sayınızı güvenle arttırmak için ''takipçi satın al'' hizmetimizi hemen inceleyebilirsiniz.

Instagram Otomatik Video Oynatma Hücre Veride Nasıl Yapılır?

Peki, Instagram otomatik video oynatma nasıl yapılır? Bunun için önce, Instagram akıllı telefonunuzda mobil uygulamayı açmanız gerekir. Ardından takip etmeniz gereken yol şöyledir.

  1. Sağ alt köşedeki simge aracılığıyla profilinize giriş yapın.
  2. Sağ üst köşede bulunan, alt alta üç çizgiye dokunarak, yana doğru açılan sayfada en altta bulunan ayarlara dokunun.
  3. Burada gördüğünüz menüden, hesap seçeneğine dokunun.
  4. Ardından hücresel veri kullanımını bularak, giriş yapın.
  5. Burada yer alan iki seçenekten, daha az veri kullan yazısını işaretleyin.

Ancak bu seçenek, yalnızca paket veriniz açık olduğunda geçerlidir. Zira Wi-fi ile bağlanıyorsanız, “daha az veri kullan” pasif olacaktır. Bu nedenle Instagram’a internet paketiyle girdiğinizde, ilk olarak bu ekranı kontrol edip, gerekli ayarı yaparsanız videolar otomatik oynamayacaktır.

Instagram Otomatik Video Oynatma Wi-Fi İle Nasıl Yapılır?

Instagram otomatik video oynatma nasıl yapılır? Wi-fi bağlantısı için yapmanız gereken işlemler, yukarıda bahsettiğimiz yolun 4. Maddesine kadar aynıdır. Ancak bundan sonra işlem değişir.

Wi-fi ile bağlanıyorsanız, “daha az veri kullan” butonunun aktif olmadığını görürsünüz. Zira bu, bağlantı türünüze göre aktif olur. Bunun yerine uygun hale gelen “veri tasarrufu” düğmesi, Instagram otomatik video oynatma kapama yapmanızı sağlayacaktır.

İnstagram'da beğeni sayınızı arttırmak için hemen türk beğeni satın al servislerini inceleyin!

Instagram Otomatik Video Oynatmada Nelere Dikkat Edilmeli?

Instagram otomatik video oynatma, paket veriden wi-fi ağına geçince sıfırlanabilir. Bu nedenle kontrol edip, gerekli durumda tekrar ayarlamanız önerilir.