İnstagram'da Nasıl Dil Değiştirilir?

İnstagram dil değiştirme ayarları, kullanıcılara tercihen yapabilecekleri ayarlardan bir tanesi şeklinde sunulmuştur. Dil ayarları, her ne kadar yalnızca arayüz kullanımı için gerekli görünse de, aslında daha fazlasını ihtiva etmektedir. En başta, dil değişimi ile birlikte keşfette çıkacak olan önerilerde değişimler görebilirsiniz. Dil değişimi, algoritma tarafından algılanır, size de bu bu tercihiniz doğrultusunda birtakım öneriler sunulmaya başlanır.

Dil ayarlamalarını yaptıktan sonrasında, tabii ki eski haline bunu getirebilirsiniz. Arayüz kullanımı için yapmış olduğunuz dil ayarları, birçok farklı seçenek arasından karşınıza sunulmaktadır. Bazı durumlarda kullanıcılar, konum değiştirme uygulamaları sebebiyle İnstagram uygulamalarının da dil değişimine uğradığını paylaşmaktadırlar. Bu tarz durumlarda, ya VPN uygulamasını kapatın ya da özel olarak İnstagram dil değiştirme ayarlarınıza giriş yaparak Türkçe seçeneğini seçin.

Dil ayarları, sosyal medya algoritmasında önemli bir alanda konumlanmıştır. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere, özellikle de önerilerde görünmek ya da bu öneriler içerisinde birtakım hesaplara denk gelmek, dilden bağımsız değildir. Bazı durumlarda başka ülkelerin neler paylaştıklarını akış içerisinde görmek isteyebilirsiniz. Özellikle de TikTok bünyesinde bu tarz ayarlamaların yer aldığını söylemek isteriz. Dil değişimiyle birlikte, konum ayarlarınızda da otomatik değişim meydana gelecektir. Yani mesela dilinizi Rusça yaptıktan sonrasında, artık Rusya üzerindeki paylaşımları doğal bir akış üzerinden alacaksınız. Aynı şekilde Rusça diline ait olan paylaşımları beğenirseniz, benzer şekilde bir süreç hesabınız adına işleyecektir.

İnstagram Dil Ayarları

İnstagram dil ayarları konusundan bahsederken, bu konunun algoritma açısından da çok önemli değişim şeklinde algılanmış olduğundan bahsetmiştik. Bu sebepten ötürü, her iki işletim sistemine ait dil ayarlamalarının nasıl yapılacağını açmak istiyoruz. Arayüz değişiminin yanı sıra akışta da oynamalar yapmak istiyorsanız, bu dil ayarlarını takip edebilir, değişiklikler yapabilirsiniz.

İnstagram'da dil değiştirme adımları;

 1. Instagram uygulamamızı açıyoruz.
 2. Ana sayfa üzerinden ‘’Profilim’’ kısmına giriş yapıyoruz.
 3. Sağ üstteki kısımda ‘’Ayarlar’’ yazısını göreceksiniz.
 4. Dil sekmesine tıklamanız gerekiyor.
 5. Kullanmak istediğiniz dil paketini seçenekler arasından seçebilirsiniz.

IOS ve Android olarak bu talimatların aynı şekilde işlemekte olduğunu belirtmek, eklemek isteriz. Bu şekilde, hiçbir sorun yaşamadan İnstagram dil ayarlarıyüklenecek, yeni dil paketi üzerinden paylaşımlar yapabilecek, akışlara dahil olabileceksiniz.

Dil ayarlamalarınızı eski haline çevirmek için yine aynı adımları takip etmelisiniz. Gerekli alanları takip ederek bu sefer dil seçeneğinizi ‘’Türkçe’’ olarak yapmalısınız. Bu noktada uyarmak istediğimiz bazı konular olacaktır. Eğer dil değişimi esnasında yabancı sayfalarda çok vakit geçirdiyseniz, paylaşımlarda bulunduysanız, beğeni yaptıysanız; akışta hala bu tarz yabancı paylaşımları göreceksiniz. Çünkü algoritmayı harekete geçirecek en önemli bilgiler tabii ki de sizin beğenileriniz, etkileşime girmiş olduğunuz hesaplardır.

Eğer dil değişimiyle birlikte gelen bu önerilenler listesinden kurtulmak istiyorsanız, o halde önerilenler listenizi silmek zorunda kalabilirsiniz. Veya takip etmekte olduğunuz hesapları silmek, paylaşımlarınızda Türkçe diline ait olan paylaşımlarınızı yapmaya başlamalısınız. Kısa süre içerisinde algoritma, Türkçe dili üzerindeki yoğun paylaşımlarınızı ve etkileşimlerinizi dikkate alacaktır. İnstagram hesabınız için hemen sizde gerçek, türk, aktif ve ucuz takipçi satın al hizmetlerini deneyin.

İnstagram İngilizce Oldu Nasıl Türkçe Yapabilirim?

İnstagram ingilizce oldu şikayeti de gelen geri bildirimler arasındadır. Çok sayıda kişiden bu tarz geri bildirimler alabiliyoruz. Genel itibariyle baktığımızda sorunun arkasında konum bilgisinin sürekli değişiyor olması vardır. Özellikle de mobil platform aracılığıyla kullanılan VPN gibi uygulamalar açıkken İnstagram uygulamasına giriş yaptığınızda, konum bilgileriniz hızlıca değişim gösterecektir. İnstagram’ın mobil uygulamasının konum bilgilerine erişme izni olmasından ötürü, VPN kullanımı sonrasındaki yeni sanal konumunuz, hesabınızdaki bilgilerin de kısmi olarak değişmesine sebebiyet verecektir. Bu tarz bir durum ile karşılaşmış olduğunuzda yapmanız gereken adımlar şu şekildedir:

 1. Var olan VPN uygulamasını kapatın.
 2. Uygulama giriş yapın ve dil ayarlarınızı Türkçe şeklinde değiştirin.
 3. Eğer sorun devam ediyorsa ve paylaşımlar hala İngilizce üzerinden akıyorsa, VPN’i kapatıp uygulamayı da kapatmayı ihmal etmeyin.
 4. Mümkünse cihazınızı da yeniden başlatın.
 5. Uygulamaya giriş yapın.
 6. Diliniz İngilizce ise eğer Türkçe olarak değiştirin.
 7. Bir süre sonrasında paylaşımlarınızın Türkçe olacağını fark edeceksiniz.

İnstagram Türkçe’ye çevirme işlemleri aslına bakacak olursanız işte bu kadar basit bir şekilde işlemektedir. Belirli birkaç adım sonrasında hızlıca dil değişimini yapabilir, dil ayarlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Türkçe dilini yapabilmek için yukarıda vermiş olduğumuz talimatları takip etmiş olduktan sonrasında, dilediğiniz diller arasında geçişler de yapabiliyor olacaksınız.

Blog yazıları için ise Blog Yazıları sayfasını hemen inceleyebilirsiniz.

Dil değiştirme ile ilgili aranan terimler;

 • İnstagram Dil Değiştirme
 • İnstagram Dil Değiştirme İphone
 • İnstagram Dili İngilizce Oldu
 • İnstagram Dili İngilizce Oldu Değişmiyor 2021
 • İnstagram Dil Çevirme
 • İnstagram Dil Ayarlama
 • İnstagram Dil Değişmiyor
 • İnstagram Dil Değiştirme Pc
 • İnstagram Dil Nasıl Değiştirilir
 • İnstagram Dil Değiştirme Android
 • İnstagram Dil Ayarı
 • İnstagram Dil Ayarları İngilizceden Türkçeye Çevirme
 • İnstagram Dil Ayarı Türkçe Olmuyor
 • İnstagram Dil Ayarı Türkçe Olmuyor 2021
 • İnstagram Dil Ayarı İos
 • İnstagram Dil Bölümü Açılmıyor
 • İnstagram Dil Değiştirme Bilgisayardan
 • İnstagram Çeviri Başka Dil