İnstagram'da Mesaj (DM) Gitmiyor Hatası Ve Çözümü Nedir?

Başlangıç olarak fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olarak tasarlanan İnstagram, günümüzde daha çok aktif bir mesajlaşma aracı olarak kullanılmaktadır. Bu bağlamda uygulama üzerinden dünya çapında bir dakikada milyonlarca mesaj aracılığıyla kullanıcılar arası etkileşim ve iletişim sağlanmaktadır. İnstagram üzerinden yapılan mesajlaşmalarda ortaya çıkan “Mesajlar gitmiyor” ya da “İnstagram Mesajları Gönderilemiyor” hatalar ise kullanıcıların uygulamayı etkili bir şekilde kullanmasını engellemektedir. Bu bağlamda İnstagram mesajları gitmiyor hatası ve çözümü son derece basittir. Çözüme geçemden öncelikli olarak hatanın sebebi anlaşılmalıdır. İnstagram mesajları gitmiyor hatası nasıl çözülür?

İnstagram tarafından yapılan yenilikler kapsamında uygulamanın mesajlaşmaya izin verdiği bölümü olan DM üzerinde bir dizi yenilik yapılmıştı. Bu yenilikler ile uygulama kullanıcıları arasında yapılan mesajlaşmalar daha da aktif bir hale gelmekle birlikte, uygulama üzerinden sohbet edilmesi kolay bir yapıya bürünmüş oldu. Bu bağlamda yaşanan sorunlar ise daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Özellikle mesajların karşı tarafa iletilmesi konusunda yaşanan sorunlar kullanıcıların uygulamadan şikayetçi olmalarına zemin hazırlamaktadır. İnstagram mesajları gitmiyor hatası nasıl çözülür?

İnstagram Mesajları Gitmiyor Hatası Neden Olur?

İnstagram mesajları gitmiyor hatasının sebepleri;

  • Mesaj metninin yazılmasına karşın mesajın gönderilememesi.
  • Mesajın karşı tarafa iletilmesine rağmen kısa süre içerisinde silinmesi.
  • Mesaj gönderim işleminin tamamlanmasının ardından kırmızı ünlem hatasının oluşması.
  • Mesajların sizde gönderildi olarak görülüyor olmasına karşın karşı tarafın mesajları görememesi.

İnstagram mesajları gitmiyor hatasının temel sebepleri bunlar olmakla birlikte çözümü konusunda başvurulacak özel yöntemler bulunmaktadır. Her bir hata için özel bir sebebin olması muhtemel olmakla birlikte çözüm konusunda da farklılık bu noktada açığa çıkar.İnstagram mesajları gitmiyor hatası ve çözümü nedir?

İnstagram Mesajları Gitmiyor Hatasının Çözümü

İnstagram mesajları gitmiyor hatası alınması durumunda bu hatanın olası sebepleri şu şekildedir;

  • İnstagram uygulamasında mesaj engellemesinin yapılmış olması.
  • İnternet ya da cihazdan kaynaklanan sorunlar.
  • İnstagram sunucusundan kaynaklanan problemler.

İnstagram’da yaşanan DM hataları genellikle bu ve benzeri sebeplerden kaynaklanmaktadır. İnstagram mesajları gitmiyor hatası ve çözümü nedir?

İnstagram sohbetlerinde ortaya çıkan hataların olası sebeplerinden biri kullanıcıların mesaj taleplerini engelleme işlemlerini yapmış olmasıdır. Bu durum genel olarak mesaj gönderilen kullanıcının DM mesajlarının engellemesi ya da doğrudan sizi engellemesi anlamına gelmektedir. Her iki durumda da kullanıcının doğrudan mesajları engellediğinden ona DM yoluyla ulaşılması imkansızdır. İnstagrammesajları gitmiyorhatası bağlamında ilk sorun ve çözümü bu şekildedir.

İnstagram mesajları gitmiyor hatası alan kullanıcılar için ikinci olası durum ise uygulama üzerinde yaşanan sunucu sorunlarıdır. Bu bağlamda uygulamanın mesajlaşma bölümüne gösterilen yoğun ilgi ile birlikte ağır bir trafik yükü açığa çıkabilmektedir. Bu tarz durumlarda sunucudan kaynaklana problemler mesajlaşmalarda sorunlara sebebiyet verebilmektedir. Bu sebebe bağlı hatanın çözümü adına biraz beklenmesi ve zamana bırakılması yeterli olacaktır. Sunucu üzerinde yaşanan trafiğin azalmasıyla birlikte hata kendiliğinden çözüme kavuşarak, gönderilen mesajlar diğer kullanıcılara rahatlıkla iletilecektir.

İnstagram dm gönderilmiyor, dm gitmiyor hatalarının ardından dilerseniz güvenilir takipçi satın alma hizmetlerini deneyerek takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

İnternetten ve cihazdan kaynaklanan sorunlar kapsamında ise yine İntagram mesajları gitmiyor hatası ortaya çıkabilmektedir. Bu noktada kullanıcıların “Mobil Veri” ya da “Wi-Fi” seçeneklerinden biriyle internete bağlı olduğundan emin olması gereklidir. İnternet bağlantısı olduğu halde aynı hataların tekrar alınıyor olması durumunda ise cihaz da herhangi bir aksaklığın yaşanıyor olması da son derece olasıdır. Bu bağlamda cihazın internet ve paylaşım ayalarında sorun olabileceği gibi güvenlik sebeplerinden dolayı da mesajlara izin verilmiyor olması muhtemeldir.