İnstagram'da Kalın Yazı Stili Nasıl Yazılır?

İnstagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları içerisindeki kısıtlamalar gerçekten de nerdeyse her konuda karşımıza çıkmaktadır. Her ne kadar İnstagram’da kalın yazı nasıl yazılır sorusu, yazı tipi ile ilgili bir kısıtlamayı içerse de, fazlasını bulabilirsiniz. Sağ baştan saymaya başladığımızda, fotoğraf boyutundan yazmakta olduğunuz yorumun kaç karakter içereceğine kadar herkese ayrılmış olan tabiri caizse bir nevi ‘’kullanım kotası’’ bulunmaktadır.

Belirtilmiş olan bu sınırlandırmalar tabii ki her alanda değildir. Makalemizin konusu İnstagram özelinde ilerleyeceği için konuyu buradan alacağız. Mesela İnstagram’da kalın yazı yazma işlemleriniz için uygulama size belirli alanlarda buna izin vermektedir. Yorumlar kısmında ya da Profil içerisindeki biyografi detaylarında yazı içeriklerinizi oluşturma esnasında, bu tarz bir işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

İnstagram uygulamasının kendi içerisinde yapabileceğiniz bir durum olmasa da belirli olan siteler aracılığıyla birlikte, İnstagram’da kalın yazı yazmak mümkündür. İşlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için aşağıda birkaç adet internet sitesi vereceğiz. Bu siteler ücretsiz bir şekilde gerekli işlemleri gerçekleştirebilmenizi sağlayacaklardır. Hatta, şekilli bir yazı stilini de benimsemenizi, bu şekilde daha ön plana çıkabilecek türden yorumlar yapabilmenizi de sağlayacaklardır.

Program kullanmaksızın İnstagram içinde kalın yazı nasıl yazılır sorusuna yanıt vermek şu anda mümkün görünmüyor. Biliyorsunuz ki, bu tarz ekstra özellikler, standarttan ne kadar saparsa o kadar sunuculara yük oluşturmaktadır. Bu sebepten dolayı da, yük oluşturma sorununa sebebiyet vermemek açısından sosyal medya platformlarında bu kısıtlamaları görebilmek mümkündür diyebiliriz.

İnstagram’da Şekilli Yazılar Nasıl Yazılır?

İnstagram’da şekilli yazılar nasıl yazılır sorusu da gelen sorular arasında yerini alıyor. Kalın yazmayı eğer şekilli yazmak olarak görmüyorsanız, şekilli yazma tabirine daha da yakından bakabiliriz. Fakat yeniden sizleri uyarmak isteriz ki, şekilli yazılarınızın tanımlanabileceği tek alan profil yazılarınız ve yorumlarınızdır. Bunların dışında herhangi bir alanda, mesela mesajlarınız içerisinde bu tarz şekilli yazılar oluşturmanız sınırlandırılmıştır. Genel itibariyle bu alanlarda şu konulara yönelik değişimler yapabiliyorsunuz.

İnstagram Kalın Yazı Tipi Fontu

Yazı tipinizi ya da yazı fontunuzu değiştirerek, İnstagram’da şekilli yazılar yazma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Merak etmeyin, bu işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz adına aşağıdaki başlıkta ücretsiz şekilde hizmet veren, Twitter-Facebook-İnstagram gibi sosyal medya platformlarında şekilli yazabilmenizi sağlayacak olan isimlerden bahsediyor olacağız. Bu sitelerde, desteklenmekte olan yazı tiplerin seçerek, profilinizde veya yorumlarınızda bu yazı fontlarına uygun paylaşımlar yapabilecek olacaksınız.

İnstagram Kalın Yazı Büyüklüğü

Yazı büyüklüğünü değiştirmek de yine şekilli yazılar oluşturmanız için değişiklik yapabileceğiniz seçenekler arasındadır. Belirtmekte fayda var, İnstagram her ne kadar yorum ve profil bünyesinde bu biçimdeki değişimlere izin veriyor olsa da, çok astronomik rakamlarda bir tercih yapamıyorsunuz. Bir süre sonrasında yazı büyüklüğü sabit kalacaktır.

İnstagram Yazının Kalınlığı

 Yazının kalınlığı, yine aynı sekmeler içerisinde kullanılan İnstagram şekilli yazılar yazmak isteyen kişilerin tercih ettikleri bir seçenektir. Kalın bir şekilde yazılarınızı oluşturmuş olduktan sonrasında, daha vurgulu bir paylaşım yapmış izlenimi kazanacaksınız.

İnstagram Emoji Ekleme

Emojiler biliyorsunuz ki, duygusuz sosyal medya dünyasına insani duyguları dahil edebilme kaygısının, çalışmasının en önemli temsilcileri olarak yerlerini almışlardır. Öyle ki kısa süre içerisinde gerçekten de yüzlerce farklı duyguyu temsil etmekte olan yüz emojilerini ve şekillerini bulabiliyor olduk. Emoji ekleme konusu da yine benzer şekilde şekilli yazılar oluştururken başvurabileceğiniz bir seçenek şeklinde karşımızdadır.

İnstagram Şekilli Yazı Yazmak İçin Ücretsiz Siteler

Yukarıda vermiş olduğumuz seçenekler üzerinde oynama yapmak, İnstagram’da şekilli yazılar oluşturmak için kullanıcıların ücretsiz bir şekilde kullandıkları birtakım internet siteleri vardır. Şekilli yazılar için mobil platformu da bu siteler üzerinden kullanarak yazılarınızda değişiklikler yapabiliyorsunuz. Ancak masaüstü sitesi üzerinden sitelerin daha optimum şekilde çalıştıklarını söylemek istiyoruz. Bu sebepten ötürü bu işlemlerinizi PC başında yapmanızı önermekteyiz. Kullanıcıların genel olarak şekilli yazı yazmak için tercih etmiş oldukları internet sitelerini şu şekilde listelemek mümkündür:

  • Fontsforinstagram
  • Lingojam
  • Messletters

Bu üç seçenek yardımı ile sosyal medya platformları bünyesinde daha şekilli yazılar oluşturabiliyor olacaksınız. Her ne kadar daha çok İnstagram şekilli yazılar oluşturmak konusundan bahsetmiş olsak da, Whatsapp dahil olmak üzere, yazılarınızın bu tarz değişimlerinin destekleniyor olması ön koşuluyla birlikte her sosyal medya platformu içerisinde belirli düzenlemeler yaparak yazılarınızı paylaşabiliyorsunuz.

İnstagram hesabın için hemen takipçi satın al!

İnstagram'da kalın yazı yazmak için aranan anahtar kelimeler;

  • İnstagram kalın yazı stili
  • İnstagram kalın yazı nasıl yazılır?
  • İnstagram kalın yazı yazma iphone ve android
  • İnstagram biyografiye kalın yazı yazma
  • İnstagram bio kalın yazı

Blog İçerikleri için hemen tıklayabilirsiniz.