İnstagram'da İşletme Hesabına Nasıl Geçiş Yapılır?

İnstagram artık biliyorsunuz ki ticari hesaplara da bünyesinde ev sahipliği yapan platformlar arasında yerini almaktadır. Çıkışını sosyal açıdan bir inovasyon olarak gerçekleştirmiş olan platform, ticari açıdan da yapmış olduğu hamleler sonrasında, ticari hesap, İnstagram işletme hesabı imkanını da kullanıcılarıyla buluşturmuştu. O zamandan bu zamana zaten her geçen gün yeni bir işletme hesabıyla karşılaşmamız mümkün hale gelmiş durumdadır diyebiliyoruz.

İnstagram işletme hesabınız varsa, aynı zamanda özel olan, bireysel hesabınızı da kullanabiliyorsunuz. Bu tarz bir yeniliğin yer alması zaten kullanıcıların her iki hesabı da aynı anda kullanabilmesine yaramış olan en güzel yeniliklerden bir tanesidir. Şu anda birçok işletme hesabı sahibi olan kullanıcının kendisine ait olan özel bir hesabı da vardır. Peki, her iki hesabımız varsa İnstagram işletme hesabına geçmek için hangi adımları takip etmemiz gerekiyor?

  1. İnsagram bünyesindeki işletme hesabınızı kurabilmeniz için öncelikli olarak Facebook üzerinden de bir hesap açmalısınız.
  2. İnstagram profil sayfanıza giriş yapmalı, bu alandan ‘’işletme profiline geç’’ şeklinde olan geçiş sekmesine tıklamalısınız.
  3. Bu alandan direkt olarak Facebook sayfasına doğru yönlendiriliyor olacaksınız.
  4. Facebook bilgilerinizle giriş yapmanız istenecektir. Bilgilerinizin doğru olmasıyla birlikte yeniden İnstagram sayfasına yönlendiriliyor olacaksınız.
  5. Son olarak, işletmenize ait olan birtakım bilgiler istenecektir. Telefon numarası, internet adresi vesaire gibi bilgileri giriş yaptıktan sonrasında artık işletme hesabınıza yönlendirilmiş olacaksınız.

İnstagram İşletme Hesabı Ne İşe Yarar?

Giriş işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonrasında, artık ne gibi avantajlarınız var? Sıradan bir İnstagram profilinden hangi konularda farklıdır? Kısacası İnstagram işletme hesabı ne işe yarar gibi sık sorulan soruları karşımızda görebiliyoruz. Bu sorulara topluca yanıt olması açısından aşağıya doğru bir liste şeklinde sıralamak istiyoruz yanıtlarımızı:

  • İşletme profiline geçiş yaptıktan sonrasında, gönderilerinizin kaç kişi tarafından göründüğünü görebilirsiniz. Kaç kişinin profilinizi ziyaret etmiş olduğunu, paylaşmış olduğunuz hikayeler ve durumların kaç kişi tarafından izlenmiş olduğunu görebilirsiniz.
  • İnstagram işletme hesabının farkı nedir sorusuna yanıt olması açısından şunu belirtmek istiyoruz. Eğer işletme hesabınız varsa gizli bir profil olarak kalamıyorsunuz. Herkese açık şekilde bir profil olursunuz.
  • Eğer işletme hesabını profesyonel anlamda kullanmak istemiyorsanız, yeniden eski profil hesabınıza dönüş yapabiliyorsunuz. Bunun için profil ayarlarına giriş yaparak ‘’kişisel profil hesabına geçiş yap’’ minvalinden seçenek bulacaksınız. Buraya tıklayabilirsiniz.

İnstagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Genel olarak işletme sahipleri işletme hesabı açıyor olsalar da ve zaten İnstagram’ın hedeflemiş olduğu konu bu olsa da, kişisel hesapları olan kişiler de birtakım avantajların bulunması sebebiyle işletme hesabı açabiliyorlar. Yukarıda saymış olduğumuz belirli istatistiki bilgilere erişebilme avantajının yer alması sebebiyle, sizler de dilerseniz işletmeniz olmasa dahi işletme hesabı açabilirsiniz. Sonrasında eğer eski profil hesabınıza dönüş yapmak isterseniz de zaten bunun için yapılması gereken talimatlardan da bahsettik. Kısa bir işlem sonrasında eski profil hesabınıza dönüş yaparsınız.

İnstagram İşletme Hesabı Açmak Ücretli Mi?

İnstagram işletme hesabına geçmek isteyen kişiler, bunu hızlı bir şekilde profil ayarları üzerinden yapmaktadırlar. Ve herhangi bir şekilde işlemlerini gerçekleştirirken, bekleme süresi gibi sorunlarla karşılaşmamaktadırlar. Platform, bu konuda son derece özgür bir şekilde kullanım alanını bizlerle buluşturmaktadır. Ancak bu özgürlüğün fazla olduğunu düşünenler var demek ki, sürekli olarak İnstagram işletme hesabı açmak ücretli mi sorusu da sorulan sorular arasında yerini alıyor. Hayır! Merak etmeyin, tıpkı normal, kişisel hesap açar gibi işletme hesabınızı açmanız yeterlidir. Kısa süre içerisinde ücretsiz olarak açmış olduğunuz hesabınız aktif konuma gelecektir. Eğer sıfırdan bir işletme sayfası açmak istemiyorsanız, kendinize ait olan kişisel profilinizi de işletme hesabına çevirebiliyorsunuz. Bu işlem de yine ücretsiz bir şekilde gerçekleşiyor olacak ve oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

İlgili makale için İnstagram'da Nasıl Dil Değiştirilir? hemen tıkla ve incele.

İnstagram takipçi, beğeni ve izlenme satın alma platformu fenomenim.net ile hemen türk takipçi satın al ve sende instagram'da yükselişe geçmeye başla.

Eğer işletme hesabına geçtikten sonrasında yüksek etkileşim oranlarına sahip olursanız, bu sayede reklam alarak para kazanabilirsiniz. Veya halihazırda olan firmanızın tanıtımını yaparak, etkileşim sahibi olduğunuz profil üzerinden kazanç alanını yaratabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda yüksek etkileşim almakta olan belirli İnstagram profilleri para ile satılmaktadırlar. Bu tarz alım-satım işlemleri içerisinde firma sahibi olan kişiler, bu etkileşim oranları yüksek profillere reklam vermek yerine direkt olarak hesaba sahip olarak kendi firmalarına ait profesyonel hesap sahibi olmak istemektedirler.