Instagramda Hikayeye Nasıl Link Verilir?

Instagram en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında yer alıyor. Tüm dünya tarafından milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan ve her geçen gün gittikçe artan kullanıcı ağına sahip bu uygulama birbirinden farklı sebeplerle kullanılabiliyor. Kullanım oranının sıklıkla artmasına bağlı olarak kullanım amaçları da her geçen gün farklılık gösteriyor.

Instagram Üzerinden Reklam Yapmak

Günümüzde uygulama üzerinden reklam yaparak para kazanmakta oldukça mümkün ancak göründüğü kadar kolay değil. Belirli bir kitleye hitap eden takipçi ve etkileşim sayısı yüksek olan kullanıcılar bazı firmalardan reklam teklifi alarak ürün karşılığında veya hem ütün hem de belirli bir ücret karşılığında reklam yapabiliyorlar.

Bu reklamlar sayesinde ürünlerini daha fazla kişiye tanıtmak isteyen kişiler hedef kitlesini büyüterek satış oranlarını arttırmayı hedefliyor ve doğru strateji kullanılması durumunda başarılı da oluyor. Oldukça yaygın olan bu durum sık kullanılan pazarlama teknikleri arasında yerini almış durumdadır.

En Çok Kullanılan Reklam Verme Teknikleri

Instagram uygulaması üzerinden birbirinden fazla reklam verme şekli var. Bazı kullanıcılar fotoğraf video veya reels paylaşımları yaparken bazı kullanıcılar hikayelerine link ekleyerek en kolay yoldan bir çok kişiye ulaşmak ve kolay yönlendirme yapmayı tercih ediyor. Peki en çok kullanılan yöntem olarak ınstagramda hikayeye nasıl link verilir?

Hikayeye Link Eklemek

Paylaşılan hikayelere link eklemek en çok kullanılan reklam yöntemlerinin başında yer alıyor. Bu yöntem sadece reklam verirken değil kişileri başka site, kullanıcı profili veya adrese yönlendirmek için kullanılıyor. İlk zamanlarda link eklemek için 10000 takipçiye sahip olunması şartı söz konusu olurken şu an durum oldukça farklı.

Instagram uygulamasında hikayeye link eklemek için;

  • Uygulamaya giriş yapılır.
  • Hikaye paylaşımı kısmına gelerek, paylaşılacak fotoğraf veya video seçilir veya çekilir.
  • İsteğe göre efekt düzenlemeleri veya müzik ekleme gibi ilgi çekici düzenlemeler yapılabilir.
  • Daha sonra seçenekler kısmından 'bağlantı' seçeneğine tıklanır.
  • Açılan URL kısmına paylaşılmak istenen sayfanın veya sitenin linki kopyalanır ve yapıştırılır.
  • Paylaşılan linki kontrol etmek için ön izlemeyi gör kısmından linki veya gönderiyi görüntüleyebilirsiniz. Bu teknik kullanılarak kullanıcılar istenen alana kolayca yönlendirilebilir.