İnstagram'da Düzenli Şekilde İçerik Üretmenin Faydaları

İnstagram'da Düzenli Şekilde İçerik Üretmenin Faydaları

İnstagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında yer alıyor. Kullanım oranı gittikçe artmaya devam eden uygulamanın neredeyse dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcısı var.

Ülkemizde de bu kullanım oranı oldukça yüksek bir seviyededir. Instagram üzerinden takipçi sayısını ve beğenme sayısını arttırarak tanınan ve bu şekilde büyük gelirler elde eden kullanıcılarda var. Bu şekilde tanınmak ve büyük miktarlar kazanmak aslında çok kolay gibi görünse de günümüzde geldiği durumda oldukça zor bir hal aldı.

İnstagramda Takipçi ve Beğeni Sayısını Arttırmak İçin Ne Yapılmalı?

İnstagram üzerinden beğeni ve takipçi sayısını arttırarak tüm dünyada tanınan bir kişi olmak mümkün ancak hiç kolay değil. Uygulamanın ilk kullanılmaya başladığı dönemlerde rekabetin bu kadar fazla olmaması ve içeriklerin de aynı şekilde bu kadar çeşitlilikte olmaması nedeni ile ön plana çıkmak daha kolaydı. Ancak şu an ki durum bundan çok farklıdır. Instagram üzerinden takipçi ve beğeni sayısını arttırmak için;

 • Düzenli bir profil oluşturulmalı,
 • Profilin gizliliği açılmalı,
 • Görüntü kalitesine sahip görseller ve videolar paylaşılmalı,
 • Özgün içerikler üretilmeli,
 • Gündeme uygun şekilde paylaşımlar yapılmalı,
 • Son dönemlerde popüler hale gelen reels paylaşımları yapılmalıdır.

Bu ve bunun gibi detaylara dikkat ederek takipçi ve beğeni sayısı hızla artabilir veya bu süreç aynı şekilde yavaşta ilerleyebilir. Aslında önemli olan nokta devamlılıktır. Süreklilik olması durumunda ınstagram'da düzenli şekilde içerik üretmenin faydaları mutlaka görülecektir.

Nasıl Düzenli İçerik Üretilir?

İnstagram'da düzenli içerik üretmenin takipçi kazanma açısından çok büyük önemi vardır. Öncelikle kullanılan profilin konseptini belirlemek gerekir. Örneğin sayfa ürün satışı yapılan bir sayfa ise paylaşılan içeriklere bunlarla alakalı olmalıdır. Herhangi bir giyim ürününün satışını yapan bir profilin ürettiği içerikler ürünleri anlatır nitelikte olmalıdır.

İçerik üretirken o ürünün neyden üretildiği, ürünü alan kişilerin memnuniyetleri, satış oranının ne kadar olduğu, kargo sisteminin ne kadar zamanda işlediği veya ödeme detayları ile ilgili içerikler paylaşmak gerekir. İçeriklerinizi fotoğraf, video, hikaye veya reels olarak paylaşabilirsiniz.

İçerik Üretirken En Çok Hangi Yol Tercih Edilmeli?

Düzenli olarak içerik paylaşmak çok önemlidir. Ancak içerik paylaşırken trendleri de unutmamak daha çok kişiye ulaşmakta çok önemlidir. Son zamanlarda içerikleri reels videosu olarak paylaşmak trendler arasında yer alıyor. Daha fazla kişiye ulaşmak ve tüm dünya kullanıcıları tarafından keşfedilmek için içeriklerinizi reels formatında paylaşabilirsiniz.

3 Dakika Önce
FENOMENİM MEDYA GURURLA SUNAR

 Google da Siteye Girme ve Sitede Vakit Geçirme Gibi Aktivitelere Bakarak En Yüksekten En Aşağı Doğru Sırama Yapmaktadır. Buda En Populer Olan Siteyi En Başa Koymaktadır. Sizde Aradığınız Kelime İtibariyle İlk Sitelerden Birine Tıkladınız Ve Bizim Sitemize Girdiniz. Burda da Görünen Üzere Türkiyenin En Çok Tercih Edilen Medya Ajansı Olduğunu Söylemekle Kalmayıp Büyüklüğümüzü Göstermiş Olmaktayız. Sektöründe En Kurumsal Ve En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Ajansı Fenomenim Ajansa Hoşgeldiniz. 
Şuan An İtibariyle Sitemizde Tamamlanan 9.999.987 Adet Sipariş Bulunmaktadır.

10 Milyon Şerefine Herkese Yüzde 10 İndirim Tanımlıyoruz.

Ve 10.000.000 Siparişi Verecek Olan Şanslı Kişiye 1.000 TL Değerinde Kullanabileceği Kupon Vereceğiz. 

Ben Fenomenim Medyadan Demircan. Sizleri Fenomenim Ajans Adına Saygıyla Selamlıyor Keyifli Alışverişler Diliyorum :)

 

SON SİPARİŞLER Kampanya Sona Erdi
Instagram
4000 Ömür Boyu Garantili Takipçi
 • Ömür Boyu Garantili
 • Kullanıcı Adı Giriniz
 • Kimseyi Takip Etmezsiniz
 • Güvenlidir
 • Şifre Gerekmez
214.99₺199.99₺
Satın Al