İnstagram'da Canlı Yayından Para Kazanma Güncellemesi

İnstagram platformu üzerinde yıllardır reklamlar ve sponsorluklar ile para kazanan oldukça fazla kişi bulunmaktadır. İnstagram’a yeni gelecek güncelleme ile birlikte canlı yayınlardan ve IGTV izlenmelerinden para kazanmak münkün olacak.

İnstagram'da canlı yayından para kazanmak isteyen bir çok kullanıcı instagram takipçi satın almaya yönelmiş durumda. İleri de belki de sizi zengin edecek bu güncelleme ile sizde instagram canlı yayınlarından para kazanmaya başlayabileceksiniz. İnstagram canlı yayın para kazanma özelliğini henüz Türkiye için aktif etmemiştir. Çok kısa bir süre sonra Türkiye üzerinde ki İnstagram kullanıcıları da instagram canlı yayınlardan kolay ve hızlı bir şekilde para kazanmaya başlayacaktır.

Tiktok, Facebook ve diğer benzeri platformların canlı yayın özelliklerinin patlaması ile birlikte kullanıcı kitleleride patlamıştır. Bu kitle aslında bir platformda ki aktifliğini azaltarak para kazanabildiği uygulamaları tercih edenlerdir. Tiktok ve benzeri yüksek gelir getiren uygulamaların çıkışından sonra İnstagram’a olan talep azalmıştır. Bundan dolayı kullanıcılarını geri toplamak ve aktifliği arttırmak isteyen instagram, yeni güncelleme ile birlikte ‘’İnstagram Canlı Yayından Para Kazanma’’ özelliği getirmiştir.

İnstagram Canlı Yayından Para Kazanma

İnstagram, canlı yayın sekmesinde büyük  bir güncellemeye gitmiştir. Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılarını daha fazla aktif tutmayı hedefleyen instagram, kullanıcılarına İnstagram’dan para kazanmak mümkün olacak diye bir müjde vermiştir. Bu müjdeli haber ile İnstagram platformunda büyük çalkalanma olmuş ve İnstagram’dan yüksek gelir elde eden kişilerin yüzleri gülmüştür. Tiktok canlı yayın dilencileri içinse yeni bir ekmek kapısı oluştu diyebiliriz..

İnstagram para kazanma hayali ile yaşayan, takipçi sayısı yüksek ve kitlesine güzel içerikler üreten kişiler için yaptığı bu güncelleme, oldukça büyük para akışlarına sebep olacaktır. İnstagram para kazandırıyorsa devlette hakkını alacaktır. Şimdiden buraya yazıyorum canlı yayından kazanacağınız her rozet için vergi ödeyeceksinizdir. Ne demişler? Vergilendirilmiş kazanç, kutsaldır..

İnstagram Canlı Yayın Rozeti Ne İşe Yarar?

İnstagram’da yeni güncelleme ile gelen canlı yayından para kazanma özelliği ile birlikte kullanıcıların akıllarında bazı sorular yer almaktadır. İnstagram’da kazanılan rozet veya gönderilen instagram canlı yayın rozetleri ne işe yarar? Canlı yayın rozetlerinin faydaları nelerdir? Gibi.

İnstagram canlı yayın rozetlerinin en büyük faydası ve etkisi;

İnstagram’da canlı yayın yapan kullanıcıların oldukça fazla hayranı olabilir ve gelen soruları canlı yayın sahibi göremeyebilir. Rozet sahibi kişilerin isimleri daha belirgin olacağı için, canlı yayın sahibinin bu kişileri görmesi ve sorularına yanıt vermesi çok daha kolay olacaktır.

İnstagram Canlı Yayın Rozetleri

İnstagram, canlı yayından para kazanma özelliğini yeni güncelleme ile birlikte aktif hale getirmiştir. Kullanıcılar Tiktok’ta olduğu gibi ödeme yaparak dilediği kişiye rozet gönderimi yapacaktır. Hayranı olduğunuz bir fenomene rozetler gönderebilirsiniz veya sizde bir fenomenseniz rozetler toplayarak bunları TL’ye çevirebilirsiniz.

İnstagram canlı yayın rozetleri, Tiktok’ta olduğu gibi belirli bir ücret karşılığında alınacaktır. Bu ücreti ödeyeren kullanıcılar rozet sahibi olurlar. Rozet sahibi olan İnstagram kullanıcıları dilediği canlı yayın yapan kullanıcıya rozetlerinden gönderebilecektir. Rozet sahibi kişilerin isimleri, canlı yayınlarda farklı bir renkte olacaktır veya rozet ikonu isimlerinin yanında görünecektir. Bundan dolayı İnstagram canlı yayın rozetlerine olacak talebin bir hayli fazla olacağını söyleyebiliriz. Para kazanmanın her yolunu deneyen bir çok insanda İnstagram’da canlı yayınlardan para kazanmaya çalışacaktır. Hikaye kısımlarında az takipçiside olsa canlı yayın açarak para kazanmaya çalışan arkadaşlarınızı bu güncelleme ile görebilirsiniz.

İnstagram Canlı Yayın Rozetleri Nedir?

İnstagram canlı yayın rozetleri, canlı yayın yapan kullanıcılara gönderilen hediyelerdir. İzleyiciler bu rozetleri alarak hayranı olduğu kişilere gönderebilir. Bu rozetlerden İnstagram kesinti yapmaktadır ve devlet vergilendirmesi mevcuttur.

İnstagram Canlı Yayın Rozet Fiyatları Kaç TL?

İnstagram rozet fiyatları henüz Türkiye’de belli değildir. Tahmini olarak kalp rozetlerinin fiyatı 5 TL’dir. İki kalp, üç kalp rozeti şeklinde artarak devam eden rozetlerin fiyatları belirlendi an itibariyle burada hangi rozetin kaç TL olduğunu göreceksinizdir.

İnstagram Rozet Güncellemesi

İnstagram, yeni güncelleme sonrasında canlı yayınlardan para kazanma özelliğini aktif edecek. Rozetler toplayan kullanıcılarına ödeme yapacak, rozet alacak kişilerdense oldukça fazla para kazanacaktır. Rozet güncellemesi ile birlikte tiktok platformundan instagram platformuna birçok kullanıcı gelecektir. Çünkü Tiktok’ta çoğu kişinin amacı canlı yayın açarak para kazanmaktır. Bu özelliği barındıran en büyük uygulamalardan biri Tiktok olsada, ona rakip olacak kadar güçlü bir platform daha vardır. Bu platformda instagram olacaktır. İnstagram güncelleme sonrası kısa sürede Tiktok kullanıcılarının birçoğunu kendine çekecektir.

İnstagram Canlı Yayın Bakiyesi Nasıl Çekilir, Limiti Nedir?

İnstagram canlı yayınlarından para kazanan kişiler, ilk olarak bu parayı nasıl çekecekleri hakkında bilgi sahibi olmak isterler. Bundan dolayı instagram canlı yayından para kazanan kullanıcıların merak ettiği sorular oldukça fazladır. İnstagram canlı yayın para çekme nasıl yapılır? Para çekme limiti nedir? Gibi.

İnstagram’da canlı yayından para kazanan kullanıcılar, profillerinde yer alan bakiye kısmından kazandıkları ücretleri ve rozetleri TL’ye çevirerek çekebilirler. Para çekme limiti şuan için belirlenmemiştir fakat tahmini para çekme limiti 200 TL olacaktır.

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

İnstagram aracılığı ile çok fazla para kazanan kişiler mevcuttur. Bu kişilerin para kazanmak için kullandığı yollar şunlardır;

  • Sponsor Reklamlar
  • Ürün Tanıtımı
  • Ürün Satışı
  • Hikaye Ve Profil Paylaşımları

İnstagram’dan para kazanma yollarını sürekli araştıran veya instagram para kazanmanın tüm sırlarını çözmüş kişileri sevindirecek bir güncelleme geliyor. İnstagram canlı yayından para kazanma özelliği ile birlikte kulllanıcılar canlı yayınlarda hediyeler alarak para kazanmaya başlayabilecek. Gönderilen hediyelerin her biri farklı fiyatlarda olacak ve canlı yayın sonunda instagram bakiye kısmına eklenecektir.

İnstagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

İnstagram canlı yayın nasıl yapılır merak ediyorsan şu adımları takip etmelisin;

  • İnstagram’a giriş yapın.
  • Anasayfanın sol üst köşesindeki hikaye kısmına tıklayın.
  • Kamera kısmını sola kaydırın ve canlı yayın bölümüne tıklayın.

İşte instagram’da canlı yayın açmak bu kadar kolay. Canlı yayın ayarları için, instagram canlı yayınınızı açmadan önce sağ üst köşeden incelemeyi unutmayınız. İnstagram canlı yayın efetkleri ve arka plana müzik koyma işlemleri için diğer makalelerimizi okuyabilirsiniz.