Instagram Yorumları Kapatma Nasıl Yapılır ?

Instagram artık fotoğraf paylaşma eyleminin merkezine yerleşmiş durumda. Kısacası aklımıza fotoğraf paylaşmak gelirse parmaklarımız hemen instagrama doğru gidiyor. İşin aslına bakıldığın da diğer tüm sosyal medya ağlarını geride bırakmasının bir çok nedeni var. Ama bir şey var ki insanlar görsel ögeler paylaşmaktan her zaman memnundular. Ve hala memnun olup bundan zevk alıyorlar. Görsel öge diyorum çünkü artık instagram sadece bir fotoğraf paylaşma alanı değil, video gibi farklı ve çok güçlü bir ögenin de fotoğrafa katılması ile instagram görsel öge paylaşmanın ana merkezi haline gelen bir sosyal medya mecrası oldu. Özellikle fotoğraflara koyulabilen filtrelerin sınırı yok ve artık yeni gelen güncellemeler ile de birlikte filtreyi seçtikten sonra bile filtre üzerinde değişiklikler yaparak filtreyi istediğiniz bir görünüme de kavuşturabiliyorsunuz. Ayrıca farklı blur, keskinleştirme gibi bir çok fotoğraf düzenleme aracı da instagram üzerinde bulunmakta. Bu da insanların fotoğraf paylaştıktan sonrası için fotoğraflarına bir özgüven ve gurula bakmalarını sağlıyor.

Yorumları kapatmak gerçekten gerekli mi?

Fotoğrafları instagram sayesinde kısacası bir şaheser haline dönüştürebiliyor hem de herkes. Ve bir profesyonel eli değmiş kadar güzel bir hale bürünen fotoğraf sayesinde insanlar instagram kullanmayı her zaman düşünmekteler. Normalde bilgisayar ortamında yapabilmelerinin imkansız olduğu seçenekleri instagram sayesinde fotoğraflarına uygulayabiliyor olmaları da bir başka artısı instagram sosyal medya mecrasının. Instagram özellikle son dönemde kazandığı aktif kullanıcılar sayesinde firmalar için bulunmaz bir cennet. Bunun yanında instagram görsel odaklı bir sosyal medya mecrası buda instagram’ı gerçek anlamda firmalar için biçilmiş kaftan haline getiriyor. Bunların yanında bir çok instagram kullanıcısının instagramı sevmesinin ana nedeni de tam da bu aslında. Çünkü görsel odaklı oluşu instagram’ı gerçekten çok cazip bir hale getiriyor. İnsanlar görsel odaklı bir sosyal medya da gerçekten çarpıcı fotoğraflar paylaşabiliyorlar esasen buda onları çok etkiliyor. Normalde bilgisayar ile gerçek anlamda yapamayacakları bir sürü farklı rötuşu instagram sayesinde sadece bir kaç küçük parmak hareketi ile yapabiliyorlar. Bunun yanında instagram ile paylaştıkları fotoğrafları direkt olarak Facebook’ta da paylaşabiliyor olmaları insanların daha çarpıcı olan fotoğraflarını Facebook üzerinden de arkadaşlarına gösterebilmelerine yardımcı oluyor.

Instagram çok talep üzerine yorum kapatma özelliğini getirdi!

Bunun yanında instagram’ın facebook’tan daha fazla sevilme potansiyelinin olmasının ana nedeni elbette fenomen olabilme potansiyeli ile tam olarak doğru orantılı. Bunun yanında instagram yenilikleri sayesinde fotoğraflar üzerindeki küçük değişiklikler yapabilme kapasitesini çok daha geliştirdi. Artık küçük bir fotoğraf uzmanı gibi bir çok farklı şeyi instagram üzerinde bir kaç tık ile yapabilmek mümkün. Instagram gelişen bir ağ olduğunu herkese göstermekte. Özellikle son dönem de farklı yönlere yönelmesi ve yenilikleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor instagram. Bir önceki yenilikle instagram stories olarak snapchat’e benzetilmiş ve biraz tepki toplamış olsa da instagram bundan yani yeniliklerden vazgeçmiyor. Bu da kullanıcılarını mutlu ediyor. Bu yeniliklerden biri de bazı görselleri yoruma kapatabiliyor olmak. Yani instagram da yorum kapatma artık resmen bulunuyor. Ayrıca yorum kapatma dışında yorum filtreleme seçeneği de bulunmakta.

Ünlülerin başı gereksiz yorumlarla dertte!

Instagram’da yorum kapatma işlevi devreye alınıyor. Ve bu devir sayesinde bir çok şeyden kurtuluyoruz. Eğer sosyal medya mecralarından en azından birini kullanıyorsanız istenmeyen yorumların ne kadar can sıkıcı olduğunu biliyorsunuzdur. Tüm sosyal ağlarda durum böyle iken instagra da bu iş biraz daha bir sıkıntı işin esasında. Instagram’ı diğerlerinden daha sıkıntılı bir platform haline getirense yorumları engelleme özelliğinin bulunmaması idi ta ki bu güne kadar elbette. Kullanıcılar kendi fotoğraflarına yorum yapanların yorumları üzerinde söz sahibi olamıyor ve dolayısıyla fotoğrafların altı istenmeyen yorumlarla veya reklam mesajlarıyla dolabiliyor. Yeni gelen özellik sayesinde artık Instagram yorumları düzenlenebiliyor. Bu sayede hem fotoğrafların altı güzel bir görünüme kavuşacak hem de bir çok kişi önemli bir sorundan kurtulmuş olacak.

Söz konusu özellikle birlikte hesap sahipleri fotoğraflarına yapılan yorumları engelleyebiliyor. Böylece istenen fotoğraflarda yorumların kapatılması sağlanabiliyor. Aylık 500 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Instagram’ın bu özelliğinin kademeli olarak kullanıma sunulacağı ve önümüzdeki aylarda tüm kullanıcıların bu özelliği kullanabileceği belirtiliyor. Bunun yanında belli bir kelimeyi filtreleme ile de işlemin sonunda istemediğiniz kelime veya kelime gruplarını da yorum olarak hesabınıza yazılmasını engelleyebiliyorsunuz.

Bütün bunlarla birlikte instagram yorum kapatma özelliği sayesinde bir çok farklı kişi artık bundan yararlanabilecek. Şimdilik herkeste bulunmayan bu özellik bir kaç ay içinde neredeyse herkese ulaşacak. Ve fotoğrafınızın altında aşağıdaki gibi bir görüntü oluşacak eğer ki yorum kapatma özelliğini kullandıysanız.

                          Anlatıldığı üzere Bruma da yorumları kapatan kullanıcılardan biri.

 

Bruma da Instagram yorumlarını kapatanlar kervanına katıldı.

Bu görüntü de de göründüğü gibi normalde olan yorum simgesi bulunmuyor. Ve sadece fotoğrafı beğenebiliyor veya Dm olarak başka birine yönlendirebiliyorsunuz. Ama yorum atabilme şansınız bulunmuyor. Bu yüzden de yorum kapatma özelliği özellikle ünlüler ilgiden sıkılan veya direkt bildirimden sıkılan kişiler için birebir. Bu yüzden istagram yorum kapatma özelliğini devreye soktu da denilebilir çünkü bu çok işlevsel bir özellik. Fotoğrafların herkese açık olması herkesten yorum almak istediğinizin anlamına gelmiyor. Özellikle geçenlerde yaşanan Justin Bieber olayı varken. Bilindiği üzere Justin sevgilisi ile bir fotoğraf attı ardından tepki alan justin takipçileri ile yorumlarda ağız dalaşına girdi. Bunu gören eski sevgilisi Selena Gomez de yorumlarda “Şöhreti kaldıramıyorsan hiç uğraşma” deyince Justin bir kaç dakika sonra hesabını gizliye aldı takriben 1 saat sonrada hesabını tamamen kapatan Justin den o zamandan bu zamana haber yok buda bir instagram yorum kapatma veya filtreleme özelliğinin olmamasını akıllara getirmişti ki instagram bu özellikle kapımıza geldi :).

Instagram Yorum Kapatma

Bu yazımız Eylül 2017 itibari ile güncellenmiştir. Artık Instagram’da tüm kullanıcılar yorumlarını istedikleri kapatabilirler. Bu özellik ilk başta sadece ünlüler için kullanıma sunulmuştu. Lakin an itibari ile artık herkes için aktif. Instagram Yorum Kapatma özelliğini istediğiniz şekilde istediğiniz hesaptan kullanabilirsiniz.

 

Facebook Takipçi Beğeni Satın Al

Tiktok Blog Yazıları

Türk ve gerçek instagram ucuz takipçi satın al, hesabında ki takipçi sayını tiktok ve instagram'da ikiye katla!