Instagram Video Yükleme Sorunu [Çözüm]

Selamlar sevgiler sevgili Fenomenim blog okurları, bugün sizlere çok yoğun talep üzerine ” Instagram Video Yükleme Sorunu ” için çözüm sunacağız. Okuduğumuz ve gördüğümüz kadarıyla pek çok kişinin karşılaştığı bu sorun aslında o kadar da büyütülecek bir sorun değil ve çözümü basittir. Çözümden net olarak bahsetmeden önce soruna neyin sebep olduğunu detaylıca inceleyelim.

Instagram Video Yükleme Sorunu Neden Olur?

Bu sorunun en temel sebebi, yüklemeye çalıştığınız videonun formatı veya telefondaki uygulama belleğidir. Eğer, videoyu telefonunuzla çektiyseniz ve belirtilen maximum süreyi aşmıyor ise, sorunun sebebi Instagram’ın telefonunuzda kullandığı belleğin yetersizliğidir. Instagram’a sürekli fotoğraf yüklüyoruz, videolar yüklüyoruz hatta canlı yayın yapıp hikaye bile paylaşıyoruz. Sanıyoruz ki bu fotoğraflar videolar Instagram’a atılınca yer kaplamıyor. Hiç de öyle değil, Instagram’a yüklediğiniz tüm dokumanlar aslında Instagram’ın telefonda ayrılan belleğinde yer kaplıyor. Bu sebeptendir ki belli bir süre sonra telefonunuzun belleği tükenme seviyesine geldiğinde, Instagram’a video yüklemeniz engelleniyor. İşte bu durumda uygulayacağımız belli başlı çözümler olacaktır.

Instagram Video Yükleme Sorunu Çözümü

Videomuzun Instagram formatlarına uygun olduğundan emin olduktan sonra (videoyu telefondan siz çektiyseniz emin olmanıza gerek yok, format doğrudur) ve Instagram’ın videolar için belirlediği süreden aşağıda olduğuna eminsek, geriye tek suçlumuz telefon belleği kalacaktır. Bunun için, Android ve iPhone cihazlarda farklı yöntemler uygulanmakta dolayısıyla biz de farklı anlatacağız.

 

iPhone cihazlar için:

  • Telefonunuzda bellek kaplayan bazı dökümanları silin, fotoğraf, video veya kullanmadığınız uygulamalar olabilir.
  • Ardından, Ayarlar > Genel > Saklama Alanı/iCloud Kullanımı > Alanı Yönet > Instagram’ı seçin > Instagram’ı Sil seçeneğini seçin, ardından Instagram kapladığı belleğiyle beraber silinecek ve ardından Instagram’ı tekrar indirin.
  • Video yüklemeyi tekrar deneyin, sorun çözülecektir.

Android cihazlar için:

  • Sizler de telefonunuzda yer kaplayan uygulamaları veya fotoğrafları vb. temizlemeye çalışın.
  • Ardından, Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Depolama > Verileri Temizle seçeneğini seçin.
  • Sonrasında, Instagram’ı açın ve tekrar Video yüklemeyi deneyin, sorun düzelecektir.

Güncelleme! (Nisan):

Merhaba sevgili okurlarımız, yazımızı ilk yazdığımız günden bu yana, binlerce mail ve yorum aldık. Bu nedenle, yazımızı güncel tutmaya devam ediyoruz. Yukarıdaki yollardan hiçbiri sizin sorununuzu çözmediyse, bu adımları izleyin:

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Instagram uygulaması içinde “Sorun Bildir” denen bir kısım var, buraya girin.
  • “Sorun Bildir” kısmına şunları yazın, “I’ve tried all of the ways to upload video to my Instagram, but nothing solved my problem. Please help.
  • Sonrasında yazdığınız yazıyı Instagram’a iletin. Sorun 24 saat içinde çözülecektir.

Umarız çözüm önerilerimiz işinize yarayacaktır, bir başka blog yazımızda görüşmek dileğiyle efendim esen kalın.

Saygılarımızla,

Instagram’da Yorumları Beğenemiyorum [Çözüm]

 Tiktok’ta Videolara Nasıl Yazı Eklenir?

 Fenomenim Blog Yazıları

Tiktok takipçi sayını arttırmak için ucuz, aktif ve güvenilir tiktok takipçi satın al!