Instagram Toplu Takipçi Silme Nasıl Yapılır?

Instagram toplu takipçi silme nedir?

Instagramda bol takipçili hesaplara sahip olmak herkesin hayalidir, hepimiz paylaşımlarımız bol bol beğeniler alsın isteriz. Ancak bazen instagram hesapları toplu takipçi silme gerektirecek hale gelir. Mesela, spam uygulamalar tarafından yapılan işlemler sonucu hiç bilmediğiniz, gerçek olup olmadığını bile bilmediğiniz hesaplar tarafından takip edilmeye başlanırsınız. Bunun yanında bazen indirdiğimiz uygulamalar biz farkında olmadan bize otomatik olarak takipçi verir. Bu programı indiren herkes otomatik olarak birbirini takip etmeye başlayabilir. Böyle bir durumda sizi takip eden kişileri tek tek incelemeniz ve kim gerçek kim değil, kim aktif kim değil anlamak zorunda kalırsınız. Bulduğunuz kişileri de takipten çıkarmak için bloklama işlemini uygularsınız. Şöyle ki, Instagramda takipçi silmek yani takipçi unfollow etmek için önce bu kişinin profiline gitmeniz gerekir. Sonra profilde bu kişiyi engelle butonuna tıklayarak engelleyebilir ya da rapor edebilirsiniz. Sizi takip eden kişilerin sizi takipten çıkarmasını sağlamak için bu işlemi tek tek, her bir kişi için yapmanız gerekir.  Instagramda takipçi silmek bu şekilde biraz zordur. Bütün bu sancılı süreç yerine Instagram’da takipçi sıfırlama işlemi ile bir anda sizi takip etmesini istemediğiniz herkesi takipçileriniz arasından çıkarabilirsiniz.

Instagramda takipçi sıfırlama uygulamaları (Örnekler):

Instagram takip edenleri silme yöntemi olarak kişileri bloklayabileceğinizi yukarıda söylemiştik. Bunun dışında toplu takipçi silmek için ise uygulamalar kullanmanız gerekmektedir. Instagramda toplu takipçe silme uygulamaları iOS ve android uygulama marketlerinde farklı olabiliyor. Aynı zamanda ilgi görmeyen uygulamalar marketlerden kaldırılırken yerine yenileri gelebiliyor. Bu sebeple toplu follower silme işlemi için uygulama ararken Apple Store’da ve google Play Store’da “delete followers on instagram” ya da “Instagram’da toplu takipçi silme” diye aratarak güncel uygulamaları bulabilirsiniz. Biz şu anda kullanımda olan uygulamaları sizler için derledik. İşte en başarılı Instagram toplu takip bırakma uygulamaları.

Cleaner for Instagram Unfollow, Block and Delete uygulaması

Instagramda sizi takip etmesini istemediğiniz kişileri toplu olarak silebilen aynı zamanda takip ettiğiniz kişileri de toplu halde unfollow edebilen bir uygulamadır. Dilerseniz buradan indirebilirsiniz.

Instant Cleaner- for Instagram instagram takipçi silme programı

Bu uygulama sayesinde çok önceden takip etmeye başladığınız ancak artık takip etmek istemediğiniz kişileri de toplu olarak takip etmeyi bırakabilirsiniz. Bu toplu instagram takipçi silme uygulaması sayesinde otomatik beğenilerinizi, yorumlarınızı dahi silebilirsiniz. Son derece  kullanışlı olan bu uygulamayı indirmek isterseniz aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Clean it Up – Mass Unfollow & Unlike & Repost

Clean it up ios uygulaması ile, instagramınızdaki takipçileri kolayca bir anda sıfırlayabilir, isterseniz önceki beğenmeleriniz ile paylaşımlarınızı da silebilirsiniz. Indirmek için:

Cleaner for IG iOS instagram takipçi silme uygulaması

Takipçileriniz arasında aktif olanları, aktif olmayanları, hayalet gibi sadece var olup hiç bir aksiyonda bulunmayanları bulan bu uygulama belirlediğiniz kişilerin takip listesinden sizi çıkarır. Otomatik takipçi silme programlarından biri olan Cleaner for IG’yı https://itunes.apple.com/us/app/cleaner-for-ig/id1019607006?mt=8 linkinden indirebilirsiniz

Instagram takipçi silme PC’den yapılabilir mi?

Toplu takipçi silme Instagram’da çoğunlukla uygulamalar üzerinden yapılmaktadır. Yukarıda bir kaç örneğini verdiğimiz bu uygulamalar da telefona indirilen mobil uygulamalardır. Ancak bazı programlar iOS veya android Store’larda pc uyumlu hale de getirilmektedir. Bu uygulama versiyonları dışında farklı alternatifler için google eklentilerine de göz atabilirsiniz.

Instagram toplu takipçi silme kodu var mıdır?

Instagramda takipçi silme işlemini toplu halde yapmak için en güvenli yol hesabı kapatmak ya da uygulama kullanmaktır. Uygulama seçimi yaparken de verilen puanları ve yapılan yorumları dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Instagram takipçi silme hilesi nedir?

Instagramda followers sıfırlamak için herhangi bir hile ya da güvensiz bir yola başvurmanıza gerek yoktur. En kesin ve güvenilir yoldan bunun için özel olarak kodlanmış uygulamaları indirip kullanabilirsiniz.

Umarız yazımız sizler için yararlı ve detaylı olmuştur.

Lütfen unutmayın; Yukarıda paylaşılan uygulamaların geleceğe dönük sürekli çalışacaklarının herhangi bir garantisi yoktur. Instagram sürekli güncellemeler yapmaktadır ve bu uygulamaların da çalışma sistemleri değişebilir, dolayısıyla bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmediğimizi bildiririz.

Sevgilerimizle,