İnstagram Takip Etme Sınırı Kaçtır?

İnstagram’da Takip Etme Sınır Kaçtır?

Bilineceği üzere İnstagram dünya çapında en çok kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya araçlarından biri konumuna gelmiştir. Yakın birzamanda yapılan açıklama göre uygulamanın 1 milyardan fazla kullanıcısı olduğu belirtilmişti. Uygulamaya gösterilen yoğun ilgiye karşın bazı özel limit politikalarının uygulama tarafından uygulandığı da bilinmektedir. Bu bağlamda en ön plana çıkarak her kullanıcı tarafından merak edilen konu İnstagram’da takip etme sınır kaçtır? Şeklindedir.

Kullanıcılar tarafından İnstagram takip etme sınırı en çok merak edilen konuların başında geliyor olmakla birlikte uygulamanın bu ve benzeri konularda sınır içeren politikaları kapsamında hemen her konuda detaylı açıklama bulunmaktadır. Dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcı sayısına erişen İnstagram, bu alanda en popüler 3. Sosyal medya uygulaması olmakla birlikte, sınırlama politikaları ile bazı durumlarda kullanıcılar tarafından eleştiri alabilmektedir. İnstagram’da takip etme sınırı kaçtır?

İnstagram Takip Etme Sınırı

İnstagram uygulaması güncel politikaları kapsamında, uygulama içerisinde yapılabilecek pek çok etkileşim türüne özel sınırlandırmalar bulunmaktadır. Bu sınırlandırmalar geniş bir yelpazeye sahip olmakla birlikte İnstagram takip etme sınırı da bu kısıtlamalar içerisinde bulunmaktadır. Genel hatlarıyla uygulama tarafından kullanıcıların yapabileceği işlemlerde sınırlamaya başvurulması, organik olmayan büyümelerin önüne geçmek ve uygulamanın amacını zedeleyen maksatlarla kullanılmasını engellemeye yöneliktir.

Dolayısıyla İnstagram takip etme sınırlaması durumuna tabi olan bazı durumları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • İnstagram takip etme sınırı
  • İnstagram hashtag sınırı
  • İnstagram yorumu sınırı
  • İnstagram DM limiti
  • İnstagram paylaşım sınırı

Görüleceği üzere pek çok alanda uygulama tarafından kullanıcılara sınırlama sunuluyor olmakla birlikte, bu durumda en dikkat çekeni instagram takip etme sınırı olarak görülmektedir.

Paylaşım, hashtag ve yorum sınırları çoğunlukla kullanıcıların alabileceği en yüksek limitlerin çok fazla üstünde olduğundan kullanıcıları çok fazla rahatsız etmemektedir. Mesele İnstagram tarafından hashtag sınır herhangi bir etkileşim aracında maksimum 30 olarak belirlenmiştir ya da aynı anda fotoğraf ve video sınırı paylaşımı konusunda 10 ile paylaşımlar sınırlandırılmıştır. İnstagram takip limiti kaçtır?

İnstagram’da Kaç Hesap Takip Edilebilir?

İnstagram takip limiti olarak belirlenen sayı da her ne kadar kullanıcıların erişim sağlayabileceği bir rakama tekabül etmiyor olsa da uygulamanın kullanıcıları tarafından en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Uygulama bu konuda da yelpazeyi geniş tutuyor olmasına karşın yine de bir sınırlamaya gitmiştir. İnstagram takip sınırı kaçtır?

Her ne kadar İnstagram takip limiti kullanıcıların erişim sağlama da epey zorlanabileceği bir rakama tekabül ediyor olsa da en nihayetinde yapılan bu sınırlama kullanıcıların takip etme özgürlüğünü de engellemektedir. Sınırlamanın temel sebebi ise şüphesiz yüksek sayıda instagram takipçi sayılarını hızla elde edilmesinin önüne geçmeye yöneliktir. İnstagram takip sınırı kaçtır?

İnstagram Takip Etme Sınırı Kaçtır?

İnstagram takip limiti uygulama tarafından 7500 olarak belirlenmiştir. Bu sınırın bir diğer sebebi de mobil uygulama kullanıcılarının, uygulama üzerinden spam ile karşılaşmasını engellemeye yönelik olmakla birlikte, aynı zamanda uygulamanın kullanım kalitesini ve genel mahiyetini yüksek düzeylere çıkarmaya yönelik bir politikaya sahip olunmasıdır. Dolayısıyla uygulama tarafından kullanıcılara bu ve benzeri alanlarda bazı kotaların uygulanması son derece normaldir.

Anlaşılacağı üzere instagram takip limiti de diğer tüm genel yönetim politikasına dahil olan sınırlandırmalar gibi kullanıcıların hareket alanının sınırlamaya yönelik olmaktan çok uygulamanın daha işlevsel düzeyde kullanılmasına imkân tanımak üzerinedir. Bu bağlamda bu tarz sınırlamalar anlaşılır olmakla birlikte, uygulamanın daha yüksek kalitede kullanılabilmesi adına son derece belirleyici bir öneme sahiptir.