Instagram Son Görülme (Last Seen) Nasıl Kapatılır?

Instagram son görülme özelliği, Facebook ve WhatsApp’taki son görülme özelliklerinden sonra Instagram’da da etkin hale getirildi. Kimi için kullanışlı olan bu özellik, çoğunlukla çiftler arasında büyük sorunlar açabiliyor. Instagram son görülme özelliği yüzünden sıkıntı yaşayan takipçilerimiz için instagram son görülme kapatma rehberi hazırladık. Bu yazımızda instagram son görülme özelliği ile ilgili tüm sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Instagram son görülmeye bakma

Aynı anda bir çok kişi instagram son görülme özelliğini kapatmaya çalışırken bir kısmı da son görülme özelliğini henüz keşfetmeye çalışıyor. Bir çok kişi hala Instagram son görülmeye nerden bakılır bulamamış durumda. Daha önce tesadüfen denk gelmeyenler genelde bu özelliği henüz görmediler. Instagram son görülmeye bakmak istiyorsanız mesajlar kısmına gidiniz. Telefondaki uygulamada direct mesajlar kutusuna girdiğinizde önceden mesajlaştığınız kişilerin ne kadar zaman önce aktif olduğunu veya o anda aktif olup olmadığını görebilirsiniz. Bu cevabımız ile instagram son görülmeye nasıl bakılır henüz bilmeyenlere yardımcı olmuş olduk.

Instagram son görülme gözükmüyor problemi

Hesabınızdan girip mesaj kutunuzda daha önce mesajlaştığınız kişilerin last seen durumlarını kontrol ettiğinize göremiyor olabilirsiniz. Bu durumda karşınızdaki kişi instagram last seen özelliğini kapatmış demektir. Instagram son görülme gözükmeme sorunu eğer sizin kendi profilinizde ise o zaman siz de bu özelliği kapatmışsınız demektir.

Instagramda son görülme kapatma

Instagramda son görülme özelliğini kapatma işlemini direk telefonunuzda mobil uygulama içerisinde ayarlardan yapabilirsiniz. 

  1. Profilinize girdikten sonra burada ayarlar kısmına girin.
  2. Android telefonda üç nokta olarak görülen ayarlar iOS telefonlarda çark gibi bir işaret olarak görülmektedir Ayarlara girdikten sonra karşınıza gelen ekranda haraket durumunu göster diye bir seçenek olmalı.
  3. Bu seçeneği kapalı hale getirdiğiniz zaman Instagramda son görülme özelliği kapatma işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Instagramda son görülme özelliğini kapattığımda ne olur?

Instagramda last seen i kapattığınızda siz de mesaj kutunuzda konuştuğunuz kişilerin last seen ini yani son görülme zamanını göremezsiniz. Tıpkı WhatsApp gibi düşünün, nasıl ki WhatsApp ta mavi tık da, son görülme özelliği de sizde açıksa diğerlerinde de açık hale geliyor.

Instagramda son görülme nasıl açılır?

Instagramda son görülme açma işlemi için yine uygulamada kendi hesabınıza girmeniz gerekiyor.

  1. Profilinize girdiğinizde buradan ayarlar kısmına girin.
  2. Android ve iOS telefonlarda farklı iconları olan ayarlara girdiğinizde bu sayfada bir çok seçenek görüyorsunuz. Sayfanın altlarına doğru bulunan “Hareket durumunu göster” seçeneğini açık hale getiriyorsunuz.
  3. Böylece Instagram’da last seeninizi açmış oluyorsunuz.

Siz Instagram’da son görülme özelliğini açtıktan sonra mesaj kutunuzda mesajları olan buradan mesajlaştığınız kişilerin son görülme zamanlarını görebilirsiniz.

Umarız yazımı sizler için faydalı olmuştur.

Sevgilerimizle,