Instagram Profilime Bakanlar & Kimler Bakmış? – Dikkat: Mümkün mü?

Merhaba çok sevgili Fenomenim Blog okurları, bugünkü yazımızda yine sizlerden gelen çok yoğun istekler üzerine yazımızı yazıyoruz. Özellikle bu konuda gerçekten çok yoğun bir istek vardı. Instagram profilime kimler baktı uygulaması var mı?, var mı gerçekten böyle bir şey, Instagram profilime bakanlar kimler gibi gibi pek çok soru geliyordu. Biz de sonunda bu konuyu aydınlatmak adına yazımızı yazmaya karar verdik. Neyse uzatmayalım, Instagram’da profilime kimlerin baktığını görmeniz mümkün mü?, Haydi inceleyelim!. Lakin öncesinde her zaman olduğu kısa ve öz bilgilerle bir kültür turuna çıkalım.

Instagram Nedir? ve Neden Bu Kadar Popüler?

Instagram 2010 yılında, özünde sadece fotoğraf çekip paylaşmaya yarayan bir uygulama iken, Facebook tarafından 2012 yılında satın alınarak bir fenomene dönüştü. Asıl Instagram’ın Facebook’a satılmadan önceki programcıları, Kevin Systrom ve Mike Krieger bu satıştan yaklaşık olarak 10 milyon doların üzerinden bir para kazanmışlardır. Instagram’ın günümüzde bu kadar popüler olma sebeplerinin en büyüğü ise alanında ilk uygulama olmasıdır. Biliyoruz ki alanında ilk olan uygulamalar her zaman her durumda ön plana çıkmaktadırlar. Bu alanda da fotoğraf paylaşma uygulaması olarak Instagram bir sosyal medya mecrası görünümüyle ön plana çıkmıştır ve sektörün de ilkidir.

Instagram Profilime Bakanlar & Kimler Bakmış – Mümkün mü?

Hemen hemen her gün Fenomenim ekibine gelen sorulardan biri de “Instagram profilime bakanları görebilir miyim?” oluyor. İşin özü şu ki Instagram’ın sizlere veya kimseye sunmadığı bir özelliği kimsenin sizlere vermesi söz konusu olamaz. Dolayısıyla, Instagram profilinize kimler bakmış veya profilinize gezinmiş bunları göremezsinizmümkün değildir. İnternette dolaşan bazı internet siteleri veya uygulama marketlerinde dolaşan bazı uygulamalar mevcut ve Instagram profilinize kimlerin baktığını gösterdiklerini iddaa ediyorlar lakin tamamen yalan bir beyan olduğuna emin olun. “Bazı uygulamaları/internet sitelerini kullandım gerçekten de bazı profiller gösterdi” diyen bazı kişiler var. Bunun temel sebebi, bu tarz uygulamalara giriş yaptığınızda hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini sisteme giriyorsunuz ve sistem sizin takipçilerinizi çekebiliyor. Sonrasında çekilen takipçilerden random yani rastgele olarak bazı profiller gösteriyorlar. Lakin, bu gösterilen profiller profilinize bakan kişiler değil tamamen rastgele seçilmiş kişilerdir.

Instagram Profilime Bakanlar – Kimler Bakmış?

Bu Tarz Uygulamaları ve Internet Sitelerini Kullanmayın!

Sizlere belli bir takım vaatler vererek, Instagram’da profilinize bakanları gösterdiğini iddaa eden uygulamaları veya internet siteleri sakın ola sakın kullanmayın. Nedir bu yalan ve gerçek olmayan vaatler, örnek verelim;

  • “instagram profilime kim baktı ücretsiz”
  • “Instagram profiline kim bakmış ne zaman bakmış kaç dakika bakmış”
  • “instagram profilime kim baktı apk”
  • “Instagram profilime bakanlar kimler?”

Üstte sıralanan bazı cümleleri reklamlarda, uygulamalarda veya bazı internet sitelerinde görebilirsiniz. Tekrar uyarıyoruz, sakın ola sakın itibar etmeyin. Bu internet sitelerine giriş yapmayın.

Bu Sitelerin Zararı Nedir?

Bu tarz siteler veya uygulamalar, direkt olarak Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi istemektedir. Instagram kullanıcı adı ve şifrenizle uygulamaya giriş yaptığınızda direkt olarak şifreniz kötü amaçlı kişilerin eline geçebilir ve böylelikle istemeden başkalarını takip edebilir veya fotoğraflarını beğenebilirsiniz. Bu anlamda, lütfen dikkatli olun ve giriş yapmayın.Ek olarak, Fenomenim üzerinden pek çok sosyal medya hizmetini güvenli ve kolayca alabilirsiniz. Örneğin; Instagram’da kullanıcılarınızı kolayca arttırabilirsiniz. Aşağıdaki link aracılığıyla paketlerimize detaylı bakabilirsiniz.

Ek olarak, Twitter profilime bakanlar kimler diye merak ediyorsanız, konu ile alakalı detaylı yazımıza ilgili kelimenin üstüne tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Umarız yazımız sizler için yararlı olmuştur.