İnstagram Paylaşımları Nasıl Yapılır?

İnstagram, fotoğraf ve video paylaşmaya yarayan ve fotoğraflar üzerinde efekt, filtre gibi uygulamalar yapmaya izin veren bir çeşit düzenleme ve paylaşma programıdır. Özellikle son dönemlerde oldukça fazla popülerleşen İnstagram, kısa süre önce Facabook tarafından satın alınmıştır. Facebook ve Twitter uygulamalarının yanında, en popüler uygulamalar arasında yer alan İnstagram, takip etme, beğeni yapma ve yorum paylaşma özelliklerine sahiptir. Ayrıca son güncellemeleriyle birlikte hikaye paylaş seçeneği de eklenmiştir. Ambleminde fotoğraf makinesinin kullanıldığı bu uygulama, temel olarak fotoğraf paylaşma aracıdır. Bu gönderiler çoğunlukla herkese açık olsa da kişisel olarak paylaşma seçeneği de vardır. Bu durumda kullanıcının paylaştığı içerikleri sadece takipçileri görebilir. İlk zamanlarda sadece İphone’larda kullanılan bu program android sistemine uygun bir hale getirilmiştir. Ayrıca bilgisayar ve tabletlerden de kullanılabilir. Fakat daha çok anlık fotoğrafların paylaşıldığı bu program telefonlarda kullanılmaktadır.

İnstagram Nasıl Kullanılır?

İnstagramda da sizin takip ettiğiniz kişiler ve sizi takip eden kişiler bulunmaktadır. Ayrıca bir çok ünlü tarafından kullanılan bu uygulama ile sevdiğiniz ünlülerin paylaşımlarını da görebilirsiniz. Hem Türkiye’de, hem de dünyada oldukça ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan uygulamayı kullanmak için bir hesap oluşturmanız gerekir. Ayrıca İnstagram’ı cihazınına indirmeli ve bu şekilde kullanmalısınız. Hesap açarken kullanıcı adı, şifre ve e posta gibi temel bilgiler istenmektedir. Hesabınız açıldığında istediğiniz kişileri takip edebilirsiniz. Zaman içerisinde başkaları da sizi takip edecektir. Takip ettiğiniz kişilerin paylaşımları ana sayfa ekranında görülür. Ana sayfa ev ikonuyla gösterilir. Yanında bulunan büyüteç ikonunda ise popüler olan uygulamalar ve paylaşımlar gösterilir. Ayrıca kullanıcılar bu kısımdan arama yapabilir. Ortada bulunan artı ikonunda ise fotoğraf, içerik ve video paylaşımı yapılır. Var olan dosyayı paylaşmak için galeri bölümünden seçim yapabilirsiniz. Artı ikonuna bastığınızda direkt olarak fotoğraf veya video çekimi başlatılır. Bu bölümde efekt ve filtre uygulaması da yapılabilir. Onun yanında ise kalp ikonu bulunmaktadır. Bu bölümde hem sizin, hem de takip ettiğiniz kişilerin hesap hareketleri görüntülenir. Eklendiğiniz fotoğraflar, fotoğrafa gelen yorumlar bu kısımdan görüntülenir. Son olarak adam ikonu bulunmaktadır. Bu kısımda ise profiliniz ve paylaşımlarınız görüntülenir.

İnstagram Video ve Fotoğraf Paylaşımları Nasıl Yapılır?

İnstagram da normal ve hikaye paylaşımları yapılmaktadır. Normal paylaşımda yüklenen fotoğraf ve videolar siz istediğiniz sürece hesabınızda kalır. Hikayeler ise anlık olarak çekilen paylaşımlardır. Bu paylaşımlar sadece 24 saat gösterilir ve 24 saat sonunda silinmektedir. Bu nedenle en çok kullanılan bölümlerden biri hikaye bölümüdür. Fotoğrafları ve içerikleri beğenmek için paylaşımın üzerine iki kez tıklamanız yeterlidir. Bu hareket sonucunda ekranda kırmızı kalp çıkar ve kaybolur. Bu paylaşımı beğendiğiniz anlamına gelmektedir. Paylaşımların alt kısmında yer alan bölümde yorum da yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra İnstagram uygulaması içinde de mesaj gönderme seçenekleri bulunmaktadır. En üst sağ köşede mesaj bölümü bulunmaktadır. İnstagramın bir diğer özelliği de içeriklerin başka yerlerde paylaşılma özelliği olmasıdır. Herkese açık paylaşımların üst kısmında üst üste üç nokta vardır. Buraya bastığınızda gönderiyi şikayet et, bu gönderiyi ve benzerlerini daha az gör, paylaşım url’sini kopyala ve Whatsapp da paylaş seçenekleri çıkmaktadır. Ayrıca çok beğendiğiniz ve tekrar görmek istediğiniz paylaşımları koleksiyonunuza da kaydedebilirsiniz. İnstagram, Twitter’ın takip etme, snapchat’ın hikaye ve efekt, Facebook’un beğen, yorum yap ve paylaş özelliklerini geliştiren ve bunları bir yerde toplayan uygulamadır. Bu sayede en çok sevilen ve en çok tercih edilen uygulamalar arasında yerini almakta ve milyonlarca kullanıcıya paylaşım yapma imkanı vermektedir.

instagram sifresi nasil sifirlanir konumuz icin tiklayin