Instagram Özel Mesaj Gönderme (DM Göndermek)

Merhaba değerli Fenomenim Blog okurları bugün diğer bir yazımızda beraberiz. Bugün, sizlerden gelen çok yoğun istek üzerine, Instagram Özel Mesaj Gönderme ile ilgili bir makale hazırladık. Yazımızın detaylarında nasıl özel mesaj gönderebileceğinizi (Dm Gönderme) tamamen öğrenmiş olacaksınız. Aynı zamanda bazı teknik detaylardan da bahsedeceğiz.

Özel Mesaj Nedir (DM Nedir) ?

Özel Mesaj Gönderimi veya diğer bir değişiyle Direkt Mesaj gönderimi, 2008 ‘li yılların başlarında tüm sosyal uygulamalarda popüler hale gelen, hatta o yıllarda WhatsApp’i popüler yapan bir özellik. 2008 ‘i takip eden yıllarda, Twitter, Instagram ve Facebook da kullanıma başladı. Özel mesaj , birine direkt olarak başkasının göremeyeceği şekilde bir mesaj göndermenin genel adı olarak bilinmekte aynı şekilde Snapchat ve Instagram ‘dan tanıdığımız DM (Direct Message) da aynı anlama gelmekte.

Instagram’da Özel Mesaj Gönderirken Dikkat Edilmesi Gerekenler :

Instagram’da özel mesaj gönderebilmek için gerekli adımları tek tek sizinle paylaşmadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç unsurdan bahsedelim. Instagram ‘da direkt mesaj yollamadan önce kişinin, sizin arkadaşınız olmasına dikkat edin aksi takdirde göndereceğiniz istekler SPAM niteliği taşıyabilir ve Instagram tarafından engel alabilirsiniz. Tabii ki bu demek değil ki arkadaşınız olmayan kişilere istek yollamayın, tam aksine dikkatli olunması yönünde bir hatırlatmadır. Ayrıca, Instagram Özel mesajları telefonumuzda normal bir mesaj uygulamasının kapladığı alandan çok daha fazla yer kaplamaktadır. Dolayısıyla biriyle görüşmeniz bittiğinde mesajları silmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Instagram Mesaj Nasıl Atılır ?

Instagram’da DM yani mesaj göndermek, Instagram uygulaması üzerinden basitçe gerçekleştirilebilmektedir. Instagram mesaj nasıl atılır diye düşünüyorsanız aşağıda madde madde sizler için görselli bir şekilde anlattık.

Adım adım Instagram’da Özel Mesaj Gönderme (DM Gönderme) :

  1. Instagram uygulamasını açalım.
  2. Resimleri gördüğümüz ekranda (TimeLine) aşağıdaki gibi bir logo göreceksiniz.

 

  • Sonrasında karşımıza gelecek ekranda en sağ üst köşede bir artı ( + ) logosu göreceksiniz ona tıkladığınızda size, kime mesaj göndermek istediğiniz soracaktır. Oradan dilediğiniz kişiyi seçip mesaj gönderebilirsiniz.
  • Eğer mesaj göndereceğiniz kişi listede yok ise, Instagram ‘ın arama kısmından mesaj göndereceğimiz kişinin kullanıcı adını aratıp profiline giriyoruz. Sonrasında en sağ üst köşede, üç nokta ( … ) şeklindeki ikona tıklayalım, seçeneklerden “Mesaj Gönder” i seçelim ve mesajımızı gönderelim.

Bugünkü yazımızda sizler için Instagram’ da nasıl özel mesaj gönderebileceğinize dair bir anlatım hazırladık ve mesaj gönderim konusunda bazı dikkat etmeniz gereken konulara değindik. Umarız bu yazımızı da yararlı bulmuşsunuzdur.

En Çok Abonesi Olan Youtube Kanalları Listesi

 Tiktok’ta Videolara Nasıl Yazı Eklenir?

 Fenomenim Blog Yazıları

Tiktok takipçi sayını arttırmak için ucuz, aktif ve güvenilir tiktok takipçi satın al!